Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

230 kişi 259 cevap verdi.
ilk dönem çok hesap yapmayın sınav döneminden çıktınız zaten Yapamadıklarınızı ,içinizde kalanları yapın ama ortalamayı da çok salmayın :) 2. dönemle beraber yavaş yavaş kendinize kısa, orta ve uzun vadede planlar yaparak 2.sınıfta bunların adımını atacak şekilde kendinizi hazırlayın.İnsanlarla tanışın,organizasyonlara katılın. Üniversitede "aman bana ne,boşver başka işim mi yok , ben full yatacam&gezecem;, bu hoca bana nasıl 20 verdi ben lisede o kağıdı versem 70 rahat alırdım.." ve benzeri kelimeler kullanmayın :)
Bi kere Ankara'nın en sakin, en rahat üniversitesi olduğu için.

Ha bide hocaların genelde çok zorlamadığını duyduğum için.

Ayrıca fikir ayrılıkları yüzünden kavgaların en az çıktığı üniversite olduğu için.

Gazi, Türkiye sınırlarını aşıp uluslararası platformda kendini duyurmaya başlamış bir üniversite. Sağlık alanında Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri. Mühendislikte yıldızı giderek parlıyor. Ve işe alımlarda (alana göre değişmekle birlikte) işverenin tereddüt etmediği üniversitelerden biri. Erasmus veya diğer öğrenci değişim programlarında belki sayfalarca alternatifiniz olmayabilir, ama bu konuda öğrencisine her türlü desteği sağlıyor; ayrıca yeni ülkelerle, yeni üniversitelerle anlaşma yapılması için sürekli çalışmalar yapılıyor.
Yüksek lisansta çok tercih edilen bir kurum. Ve en önemlisi Türkiye'nin en köklü yüksek öğretim kurumlarından biri.

Asla bir önyargıyla başlayıp korkarak gelinmemesi gereken bir üniversite. Her okulun kendi içinde bazı olaylar olur. Siz 4 yılınızı nasıl geçirmek isterseniz öyle geçer. Siz birşeylerin içinde olmak istemediğiniz sürece kimse zorla birşey yapmaz yaptırmaz.
Hareketli sosyal yaşam dedik ama bunu malesef kampüs içerisindeki sosyal alanlarda karşılayabilme imkanınız yok. Kısaca kampüs içerisinde cafe veya oyun salonu benzeri imkanlar çok az. Hatta zaman zaman kantinde su bile bulamayabiliyorsunuz. Ayrıca güvenlik bakımından da sıkıntı var. Turnike sistemi yok ve güvenlik de canı istediğinde kimlik soruyor. Bu bakımdan kampüse yabancılar rahatlıkla öğrenci gibi girebilir.
Merkez kütüphanede okuma salonu az (ama zaten pek okuyan insanlar olmadığımızdan sıkıntı olmuyor)
Gazili olmak bir ayrıcalıktır diye boşuna demiyorlar heralde. Gazi Üniversitesi eğer Anadolu Üniversitesini saymazsak Türkiye’nin en kalabalık üniversitesi. Tabi bu kalabalık sadece öğrenci nüfusuyla alakalı değil. Bir o kadar da akademik personel sayısı bol durumda.

Her üniversite öğrencisi kampüsünün büyüklüğüyle gurur duyar. Oysa ki Gazi’nin olayı farklıdır. Gazi’nin kampüsü bütün Ankara’dır. Ankaraya o kadar yayılmıştır ki bu kampüs havasını hissetmek insana garip gelebilir :) Beşevlerdeki şirin ve bi o kadarda tarihsel merkez kampüsümüz dışında kampüs havasını diğer fakültelerde hissetmek açıkcası gayet zor. Zaten biz de merkez kampüse yolumuz düştüğünde oyun parkına götürülmüş çocuk moduna giriyoruz :) Üniversitemiz her ne kadar dağınık olsa da sayısız organizasyonla toplanmakta çok sıkıntı yaşamıyoruz desek hiç de yalan olmaz.
en başta hocaları. her daim kapıları sonuna kadar açıktır sen bir şey sorarsın on şey anlatır. canın mı sıkıldı çal kapıyı gir odasına dertleş hocanla. istersen sınıflardan rastgele birine gir ders dinle. devam zorunluluğunun olmamasını da seviyorum. yemekleri de kantini de ucuzdur. mescidi okulun içindedir mescide gitmek için 15 dakika yürümen gerekmez. okulun faaliyetleri konferansları o kadar da sık olmasa da hocalar dolu doludur zaten her hafta bir konferans bulursun en az.
Ankara dışından birilerine "Gazi'de okuyorum." dediğinizde ışıldayan gözlerle size bakıyorlar. Ama Ankara'daysanız Gazi'de okumanızın bir önemi yokmuş gibi. ODTÜ, Hacettepe gibi okullar bii biraz gölgeliyor. Gazi Üniversitesi umarım zamanla bu önyargıları yıkmayı başarır.