Gazi Üniversitesi

38 soruya 257 cevap verildi.

Cevaplar 257

Yükleniyor...

ilk dönem çok hesap yapmayın sınav döneminden çıktınız zaten Yapamadıklarınızı ,içinizde kalanları yapın ama ortalamayı da çok salmayın :) 2. dönemle beraber yavaş yavaş kendinize kısa, orta ve uzun vadede planlar yaparak 2.sınıfta bunların adımını atacak şekilde kendinizi hazırlayın.İnsanlarla tanışın,organizasyonlara katılın. Üniversitede "aman bana ne,boşver başka işim mi yok , ben full yatacam&gezecem;, bu hoca bana nasıl 20 verdi ben lisede o kağıdı versem 70 rahat alırdım.." ve benzeri kelimeler kullanmayın :)

14,791 görüntülenme

Asla bir önyargıyla başlayıp korkarak gelinmemesi gereken bir üniversite. Her okulun kendi içinde bazı olaylar olur. Siz 4 yılınızı nasıl geçirmek isterseniz öyle geçer. Siz birşeylerin içinde olmak istemediğiniz sürece kimse zorla birşey yapmaz yaptırmaz.

12,479 görüntülenme

Maalesef şehir üniversitesi olmasından dolayı yurt imkanları zayıf.Ama özel yurtlar cevresınde oldukça bol bulunmaktadır.

9,371 görüntülenme
Fakülteniz merkez kampüste ise muhakkak gelin. Kapıdan içeri girdiğinizde "üniversiteli" olduğunuzu anlamaya başlıyorsunuz. Ayrıca Gazi Üniversitesinin yemekleri özellikle tatlıları çok güzeldir ve hepsi 1.40 TL'dir. Okul kulüplerine gelince bazıları maalesef ad olarak kalmıştır ama aktif olan kulüpler de iyidir.

Şehirden bahsedersem Ankara tam manası ile akademik bir şehirdir. Ve birçok insanın dediği gibi memur şehridir. Ayrıca yalnızlığın da başkenti olan bu şehre alışmak dışardan gelenler için zordur. İstanbul'dan gelenler için Ankara'ya cehennnem derler. Aslında abartmaya gerek yok. Bir tek denizi eksik. Ankara'da müthiş cafe kültürü vardır. İnsanlar daha çok cafelerde vakit geçirirler.

Bu kadar umarım mutlu olursunuz :)
9,321 görüntülenme

Bi kere Ankara'nın en sakin, en rahat üniversitesi olduğu için.

Ha bide hocaların genelde çok zorlamadığını duyduğum için.

Ayrıca fikir ayrılıkları yüzünden kavgaların en az çıktığı üniversite olduğu için.

Gazi, Türkiye sınırlarını aşıp uluslararası platformda kendini duyurmaya başlamış bir üniversite. Sağlık alanında Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri. Mühendislikte yıldızı giderek parlıyor. Ve işe alımlarda (alana göre değişmekle birlikte) işverenin tereddüt etmediği üniversitelerden biri. Erasmus veya diğer öğrenci değişim programlarında belki sayfalarca alternatifiniz olmayabilir, ama bu konuda öğrencisine her türlü desteği sağlıyor; ayrıca yeni ülkelerle, yeni üniversitelerle anlaşma yapılması için sürekli çalışmalar yapılıyor.
Yüksek lisansta çok tercih edilen bir kurum. Ve en önemlisi Türkiye'nin en köklü yüksek öğretim kurumlarından biri.

9,273 görüntülenme