Cevaplar 157

Filtrele:Sırala:

EY Türkiye Kurumsal Finansman Departmanı'nın yaptığı işi kısaca özetler misiniz? (1 Cevap)

Kurumsal Finansman Departmanı, bir işlemin başından sonuna kadar bir yatırımcının ya da satıcının ihtiyaç duyabileceği tüm danışmanlık işleriyle ilgilenir.

EY Türkiye'de hikayeniz nasıl başladı? (5 Cevap)

EY Türkiye ile buluşmam 4 buçuk yıl önce başladı. 4 buçuk yıl önce bir danışmanlık firmasında çalışırken EY Türkiye’den gelen bir telefonla işe alım sürecim başladı. Daha sonrasında da İşe Alım ve İşveren Markasından Sorumlu Supervizor olarak işe alındım. EY Türkiye; global olması ve sürekli gelişmesi nedeniyle hep hayalimdeydi. Dolayısıyla hayalim olan bir şirketten iş teklifi almak benim için çok büyük bir mutluluk olmuştu. Yaklaşık 4 buçuk yıldır burada çalışıyorum ve burada terfi alarak müdür oldum.

EY Türkiye Vergi Ekibi olarak nasıl projeler üzerinde çalışıyorsunuz? (1 Cevap)

EY Vergi Bölümü, 7 farklı alt birimden oluşuyor. Vergi Danışmanlığı, Vergi Denetimi, Dolaylı Vergiler Danışmanlığı, Gümrük Danışmanlığı gibi alt birimlerden bahsedebiliriz. Her bir projenin niteliği farklı oluyor. Örneğin, bir projenin içeriği gümrük vergilerinin minimize ya da optimize edilmesine yönelik olabilirken; başka bir proje, uluslararası vergilendirme yapısının nasıl kurulması gerektiğine ilişkin olabiliyor. Dolayısıyla şirketlerle yaptığımız projeler, şirketlere özel olarak geliştirilen ve onların ihtiyaçlarına binaen oluşturulan projelerdir. Her bir proje birbirinden farklı bir şekilde dizayn ediliyor ve her proje için farklı bir yetkinlik gerekiyor.

Kurumsal Finansman alanında çalışmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir? (1 Cevap)

Önemli olan zaman yönetiminde iyi olmak. Projelerimizin hepsinin deadlineları var, belli süreçler içerisinde onları yetiştirmek zorundayız ve aynı anda birkaç proje üzerinde de çalışabiliyoruz. Multitasking yetisi gerektiren bir durum. Bunun dışında da çok fazla müşteri toplantılarına katıldığımız için sosyal ve rahat bir insan olmak çok önemli. Benim ekibimde de genelde böyle insanlar mevcut.

Vergi Denetimi ve Danışmanlığı nedir? Ekiplerin yapısını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Vergi Denetimi ve Danışmanlığı; hizmet verdiğimiz organizasyonlara katma değer sağlıyor. Vergi Denetimi ile şirketlerin vergiyle olan uyum süreçlerini tam hale getiriyoruz ve vergi daireleriyle sorun yaşamalarının önüne geçiyoruz. Vergi Danışmanlığı’nda şirketlerin hem uyum süreçlerini tamamlamalarını hem de bir takım vergisel kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz. Bu çalışma bireysel bir çalışma değil, takım çalışması olduğu için oldukça farklı yetkinliklere sahip takımlar oluşturmamız gerekiyor. Bu takımları da Vergi Bölümü’nün altındaki 7 farklı birimden oluşturuyoruz. Bu birimler içerisinde doğrudan, dolaylı veya uluslararası vergiyle uğraşanlar ve vergi denetimi yapanlar var. Dolayısıyla her birimin farklı yetkinliği var ve bu yetkinlik bütün takımlar tarafından elde edilen bir değerdir.