Cevaplar 118

Yükleniyor...
798 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her sene belli sayıdaki arkadaşımızı stajyer olarak alıyoruz. Stajlarımız kısa ve uzun dönem olarak yapılıyor. Uzun dönem stajyerliği destekliyoruz çünkü hedefimiz uzun dönem stajyerlikten mezun olan arkadaşları daha sonra Asistan olarak işe almak olduğu için, belli bölümlerde sadece uzun dönem stajyerlikten işe alım yapmaya çalışıyoruz. Bunun dışında ihtiyaç duyduğumuz zaman arkadaşları direkt Asistan olarak da işe başlatabiliyoruz. Her bölümümüze yeni mezun da işe alıyoruz. Dolayısıyla iş ve staj imkanları mevcut.

1,652 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizi hizmet sektöründen ayıran en önemli özellik, bizde yatayda kalma diye bir şeyin söz konusu olmamasıdır. Bulunduğun pozisyonu 1 sene sonra bir üste çıkarmak zorundasın çünkü çok dinamik bir yapı var. İşe Asistan olarak başlıyorsun, biz buna Asistan 1 diyoruz. Başarılı olup Asistan 2 pozisyonuna gelmek zorundasın. Firmada ömür boyunca Asistan 1 olarak çalışma modeli yok. Asistan 2 olduktan sonra Senior dediğimiz bir üst seviyeye gelmek zorundasın. Belki 1 sene boyunca Asistan 2 veya Asistan 3 yapıyoruz ama çalışma metodolojimize göre 2 sene sonra Senior olmak gerekiyor. Senior 3’ten sonra Müdür olman lazım, Müdür olmazsan gene olmuyor. Dolayısıyla hiçbir zaman yatayda kalma gibi bir model yok çünkü seninle beraber giren arkadaşlarınla sürekli yukarı çıkmak zorundasın. O arkadaşın sana talimat verecek, seni yönlendirecek, performansını ölçecek. Bunu insan pek kolay kabul etmiyor. Bu yüzden hep kişinin yukarı doğru çıkmasını istiyoruz. Başarısız olan da gider, bu kadar net!

5 sene sonra Manager oldun. Performansına göre Kıdemli Müdür pozisyonuna, daha sonra Yardımcı Partner pozisyonuna terfi ediyorsun. Bunları bitirdikten sonra bir Partner’da olması gereken beklentilerin hepsi sende varsa, Partner’lara yeni şeyler kazandıracağını düşünüyorsan Partner oluyorsun, eğer yoksa o Yardımcı Partner pozisyonunda kalıyorsun.

Bizim firmanın zorunlu emeklilik yaşı 62’dir. Üniversiteden 22 yaşında mezun olduğunu düşünürsek 40 sene boyunca çalışmak insana yetiyor çünkü yoğun bir çalışma ortamı var ve yoruluyorsun. Bir daha dünyaya gelmeyeceksin, o yüzden biraz da gezmek, hayatında yapmak isteyip de yapamadığın hobilere zaman ayırmak gerekiyor.

Biz bu kariyer yolunda herkese destek oluyoruz. Herkes yarışa aynı çizgiden başlıyor, bayrağı alan devam ederek turu tamamlıyor.


20,116 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hukuk bölümü mezunları birçok iş yapar. Hakimlik, savcılık, milletvekili, diplomat gibi birçok iş yapılabilir. Bir hukukçu için olanaklar dahilinde birçok meslek alanı var ve avukatlık sizi daha çok rutinin dışına çıkaran bir iş. Her davada yeni bir şey öğrenip yeni bir müvekkille veya yeni bir müşteriyle iletişime geçiyorsunuz. Bu yüzden rutin değil, oldukça renkli bir iş olduğunu söyleyebilirim.

11,486 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz okurken Core sisteminden çok şikayetçiydik. Core sistemi dahilinde üniversiteye başladığınızda belli ortak dersler alıyorsunuz. İlk yıl bir mühendis ile bir hukukçu aynı dersleri alabiliyordu. Biz bu kapsamda Biyoloji ve Matematik gibi dersleri aldık. Hukuk Fakültesi’ne geldiğimizi zannederken beyaz önlükle laboratuvarda deneyler yapıyorduk. Bu yüzden şikayetçi olduk çünkü hukuk derslerine çalışamıyorduk. Sonradan anladık ki bu dersler ufkumuzu açtı ve ortak dersler sayesinde diğer bölümlerden insanlarla tanıştık. Tanıştığımız her insan da değişik bir bakış açısı kazandırdı.