Koç Üniversitesi

41 soruya 55 cevap verildi.

Cevaplar 55

Yükleniyor...
11,486 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz okurken Core sisteminden çok şikayetçiydik. Core sistemi dahilinde üniversiteye başladığınızda belli ortak dersler alıyorsunuz. İlk yıl bir mühendis ile bir hukukçu aynı dersleri alabiliyordu. Biz bu kapsamda Biyoloji ve Matematik gibi dersleri aldık. Hukuk Fakültesi’ne geldiğimizi zannederken beyaz önlükle laboratuvarda deneyler yapıyorduk. Bu yüzden şikayetçi olduk çünkü hukuk derslerine çalışamıyorduk. Sonradan anladık ki bu dersler ufkumuzu açtı ve ortak dersler sayesinde diğer bölümlerden insanlarla tanıştık. Tanıştığımız her insan da değişik bir bakış açısı kazandırdı.

7,769 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi hem Öğretim Görevlileri hem de öğrencilere sunduğu sosyal, kültürel ve sportif imkanları açısından çok güzel olan bir üniversite. Dolayısıyla orada güzel bir ortamda okuyarak güzel ve değerli arkadaşlıklar edindim. Bu durum profesyonel anlamda da önemlidir. Çünkü oradan mezun olan insanlar iş hayatında önemli yerlere geliyorlar. Uluslararası İlişkiler bölümü de çok keyifle okunan bir bölüm ve bu bölüm genel kültür ve vizyon kazanmama neden oldu. Derslerde ülkelerin ilişkilerini öğreniyoruz ama öğrenirken de geriye dönüp işin siyasi felsefesini ve tarihi yönünü okuyarak çok ciddi bir altyapı kazanmış oluyoruz. Bana en çok kattığı şey, genel kültür ve bakış açımı değiştirerek vizyon katması diyebilirim.

7,635 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi İşletme bölümü bana çok esneklik kattı çünkü zorunlu derslerin yanında çok farklı seçmeli dersler de seçebiliyorduk. Benim için en çok motivasyon sağlayan şey de oydu. Ben Edebiyat’a çok ilgi duyduğum için Edebiyat’tan 3-4 tane ders seçmiştim. Genel olarak üniversitede soft-skill’lerin biraz daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü iş hayatına girdiğinizde ancak işi öğrenebiliyorsunuz. Altyapı çok önemli ama oradaki zorunlu dersler gerekli olan altyapıyı zaten sağlıyor. Örneğin, bir tane sosyal sorumluluk projesine katılmıştım. Bu proje için ortaokul öğrencilerini okulumuza çağırıp onlara yaz okulu yaparak üniversite hayatının ne kadar eğlenceli ve güzel olduğunu anlatmıştık. Ben de 3 hafta boyunca düzenlenen bu projede kendimi faydalı bir birey olarak hissetmiştim. Koç Üniversitesi’nde sosyal aktivitelerin çok olması ve seçmeli derslerin çeşitli olması benim ev sevdiğim taraflarıydı.