Sabancı Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (9 Cevap)

Öğretim görevlilerin cana yakın tavırları, yurtların rahatlığı, arkadaş ortamı, okulun eğitim sistemini yani bölüm seçme özgürlüğünü sayabilirim bunlara.

Öğretim görevlileri arkadaş gibi davranıyorlar. Gittiğimizde uygunlarsa istediğmiz konularda konuşabiliyoruz hocalarımızla.

Yurtlar çok rahat. Öğrencilerin bazıları yurt rahatlığından derslere gelmiyorlar diye öğretim görevlileri bu durumdan şikayetciler.

Şehirden uzak olduğu için kampüs içinde çoğu insan birbirleriyle tanışıyorlar. Sıcak bir ortam var kampüsün içinde kısa sürede kaynaşılıyor insanlarla.

Sabancı Üniversitesi MBA Programı size neler kattı? (2 Cevap)

Sabancı Üniversitesi MBA Programı; Mühendislik eğitimi almış bir insanın çok daha farklı bakış açılarına sahip olmasını sağlayan bir programdır. Bir Mühendislik öğrencisi olarak eğitim esnasında birçok eğitim kolundan mahrum kalıyorsunuz ama MBA Programı’yla iş hayatının farklı kollarına dokunabiliyorsunuz. Bu noktada ben de birçok iş kolunu görebildim. Orada simülasyonlarda ve vakalarla neler yapıldığını görme fırsatı buldum. Belki de bunun sonucunda bir start-up’a geçme kararı aldım. Bu program şirketlerle ve çalışanlarla ilgili daha doğru yargıya varabilmenizi, vakalara çok daha iyi bir bakış açısıyla yaklaşabilmenizi sağlayabiliyor çünkü çok fazla örnek yapıyorsunuz. Böyle örnekler gerçek yaşamda ne kadar sorun yaşandığı, bu sorunların nasıl çözüldüğü ve nasıl uygulandığı noktasında bana çok destek oldu.

Sabancı Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (9 Cevap)

Bazen cevredeki fabrikalardan degisik kokular geliyor, bazen vanilyalı seker, bazen deri. bir sure cami acmamak istiyor insan.
Yemekler diger universitelere gore pahalı.
Okul Tuzla’da. Sehirden izole bir yasam. Hayatiniza “sehre inelim ya” kalibi girebilir. 1 saatte Taksim, 45 dk. kadikoy. Shuttle’lar var.
Bahar Senligi gecen sene kotuydu, bundan sonra ne olur bilmem.

Neden Sabancı Üniversitesi? (12 Cevap)

Öğrenci sayısının az olması ve bölümünü görerek seçebilme şansı olduğu için Sabancı Üniversitesi. Ayrıca özel üniversitenin sağladığı imkanlar ve yurt dısı imkanlarının Türkiye standartlarında yüksek bi orana sahip olduğu için Sabancı Üniversitesi.

Sabancı Üniversitesi'nde aldığınız Endüstri Mühendisliği eğitimi size neler kattı? (1 Cevap)

Bana kattığı en önemli şeylerden bir tanesi analitik düşünme yapısıydı. Biz Endüstri Mühendisliğinin temel dersleri dışında finans dersleri de aldık, zaten özellikle Sabancı’yı seçme sebeplerimden bir tanesi de buydu. Sadece mühendislik eğitimi değil bunun dışında farklı dallardan da ders alabiliyordum: ekonomi, management, marketing olsun çok farklı dallardan dersler aldım. Orada Endüstri Mühendisliği yapısında aldığım Financial Engineering dersi özellikle bana Unilever’deki işimde çok yardımcı oldu. Çünkü her ay güncellenen finansallarımızı aldığım dersler sayesinde çok daha rahat okuyabiliyorum, çok daha rahat şekilde analitik sonuçlar çıkartabiliyorum. Gerçekten Endüstri Mühendisliği okuduğum için çok mutluyum, bir daha olsa bir daha okurum.

Sabancı Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı? (9 Cevap)

Yani direkt burslu burssuz olarak bir ayrım yok ama tabi liseyi özel okulda okuyup gelen çok sayıda olduğu için , İstanbulluların daha çok çevresi var okulda. Haliyle yakın arkadaşları da genelde onlar oluyor.

Sabancı Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (8 Cevap)

Hazırlık sınıflarını belirlemek yapılacak olan ELAE sınavlarına mutlaka girsinler, kendi seviyeleri neyse ona göre hazırlık eğitimi alsınlar. Hazırlıktaki seviyenize göre hazırlık yılını sömestra kadar bitirme şansınız olabilir ve bu avantaj lisans eğitimi için karlı duruma geçmenize yarayabilir(erken mezun olma veya erasmus programı için vb faydalı olması). Son olarak; birinci sınıf biraz zorlayıcı gelebilir, az da olsa düzenli çalışmaya hazır olsunlar :) sorunuz olursa hcaliskan@sabanciuniv.edu adresine mail atabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (9 Cevap)

Liberal bir eğitim sistemine sahip olması.
Çok iyi akademisyenler barındırması.
Yurtlarının her açından çok iyi olması(temizlik,güvenlik,giriş-çıkış özgürlüğü,karma olması).
%100 İngilizce eğitim vermesi ve çok sayıda international öğrenci bulundurması.
Büyük ve güzel kampüsü.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle