Cevaplar 218

Yükleniyor...
6,533 görüntülenme
·
Transkripti Göster

L'Oréal’de işe alım sürecinde yetkinlik bazlı mülakat yapıyoruz. Bu yetkinlik bazlı mülakatlara verilen cevaplar doğrultusunda da doğru adayı doğru pozisyona yerleştirmeyi hedefliyoruz. Çalışanlarda ya da işe alacağımız kişilerde girişimcilik yetkinliğini arıyoruz. L'Oréal de girişimci bir kimyager tarafından kuruldu. Bu yüzden şirketimizde çalışan herkesin şirket içi girişimciliği her rolde göstermesini bekliyoruz. L'Oréal’de herkes işini tutkuyla yapıyor. Siz de organizasyona katıldığınızda çalıştığınız ekipler işini tutkuyla yapan ekipler olacaktır. Dolayısıyla kişilerle olan iletişim ve işinize duyduğunuz istek bizim için çok önemli.

11,311 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme Mühendisliği bölümü, hem Türkiye’de çok az okulda bulunması dolayısıyla hem de programı itibariyle çok ilginç bir bölüm çünkü İşletme’yi biraz daha mühendislik bakış açısıyla ele alır ve öğretir. Benim oradan aldığım en büyük fayda İşletme derslerinden oldu. Tabii ki Mühendislik dersleri de analitik düşünme gibi birçok şey kattı ama Pazarlama ve Pazarlama İletişimi gibi dersler şu anda yaptığım işin temelini atması adına çok önemliydi.

Biz çok farklı alanlarda eğitim görüyoruz. Halkla İlişkiler ve İnsan Kaynakları gibi dersler aldığımız için iş dünyasında ne yapmak istediğimizi anlamamızı sağlıyor. Dolayısıyla size birçok farklı kapı açıyor, hangi alana ilgi duyduğunuz da size bağlı oluyor.

İşletme Mühendisliği’nden mezun olduğunuzda üretim sektöründe de çalışabilirsiniz, bir endüstri mühendisinin veya bir işletmecinin yaptığı işi de yapabilirsiniz. Bunu biraz kendi ilgi alanlarınıza göre şekillendirip karar vermeniz gerekiyor.

8,693 görüntülenme
·
Transkripti Göster

- İnisiyatif alma konusunda teşvik ediliriz ve aynı zamanda hatalarımızdan öğrenme imkanımız vardır.

- Burada kendimi çok iyi geliştirebileceğime inanıyorum. L'Oréal inisiyatif veren bir şirket ve bu inisiyatifi alarak iyi şeyler yapabileceğimi düşünüyorum, bu nedenle L'Oréal diyorum.

- Herkes çok sıcak, çok yakın… Özellikle ilk görüşmemizde İnsan Kaynakları çalışanları görüşme sürecinde çok sıcaklardı. Güzel bir sabah diyelim.

- Burada çok fazla çalışan arkadaşım var ve bana hepsi buradaki çalışma ambiyansıyla ilgili inanılmaz şeyler anlatıyor. O yüzden çalışmak için bayağı can atıyorum, heyecanla bekliyorum.

7,470 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstatistiksel ve matematiksel konular olduğu için çoğunlukla Finans sektöründe çalışılıyor. Hukuk, Pazarlama ve İşletme dersleri aldığınız için farklı alanlara çok rahatlıkla geçiş yapabiliyorsunuz. Bu yine sizin üniversitede okuduğunuz bölümde hangi alanlara ilgi duyduğunuzla alakalı bir şey. Bu yüzden bir kişi Ekonometri okuyabilir ama Pazarlama’ya ilgisi varsa Pazarlama’da da görev alabilir. Şu an fintek sektörü Online’da çok fazla revaçta. Çok fazla fintek firması yurtdışından Türkiye’ye gelerek Türkiye’de faaliyet göstermeye başlıyor. Dolayısıyla arkadaşların bu taraflara da eğilmelerini tavsiye ediyorum.