L'Oréal'de mülakatlar nasıl yapılıyor? Adaylarda hangi yetkinlikleri arıyorsunuz? (1 Cevap)

L'Oréal’de işe alım sürecinde yetkinlik bazlı mülakat yapıyoruz. Bu yetkinlik bazlı mülakatlara verilen cevaplar doğrultusunda da doğru adayı doğru pozisyona yerleştirmeyi hedefliyoruz. Çalışanlarda ya da işe alacağımız kişilerde girişimcilik yetkinliğini arıyoruz. L'Oréal de girişimci bir kimyager tarafından kuruldu. Bu yüzden şirketimizde çalışan herkesin şirket içi girişimciliği her rolde göstermesini bekliyoruz. L'Oréal’de herkes işini tutkuyla yapıyor. Siz de organizasyona katıldığınızda çalıştığınız ekipler işini tutkuyla yapan ekipler olacaktır. Dolayısıyla kişilerle olan iletişim ve işinize duyduğunuz istek bizim için çok önemli.

L'Oréal'deki şirket içi rotasyon imkanı size neler kattı? (1 Cevap)

L'Oréal Türkiye’de yaptığım stajda Satış, İş Geliştirme ve Pazarlama olmak üzere 3 birimle aynı anda çalıştım ve kendimde o zamana kadar keşfetmediğim bir yönümü keşfettim. Hem okulumda hem de o zamana kadar biriktirdiğim her tecrübede sayısal ve sözel tarafımı besleyecek tecrübeleri yaşamaktan keyif aldığımı fark ettim. Dolayısıyla bu tecrübe içerisinde Pazarlama alanında olduğum zaman hem işin analitik tarafını hem de insan ve ilişki yönetimi tarafını dengelemem gerekiyor. Satış’ın içinde beklediğimden çok daha fazla ilişki yönetimine dayalı bir iş kurgusu varken, İş Geliştirme’de daha finansal ve rakamsal bir şekilde insan ilişkisinden daha uzak bir ortam vardı. Pazarlama’da bu birimler arasında köprü görevi görmek, işten 360 derece sorumlu olmak ve bütün bu yönleri dengelemek çok önemliydi. Bu yüzden kendime en uygun olan ve kendimi en iyi ifade edebildiğim bölümün Pazarlama olduğuna karar verdim.

L'Oréal'de Dijital alanda çalışmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

L'Oréal global olarak dijital dönüşüme çok önem veren, çalışanlarını ve iş modellerini gelişen dünyaya adapte etmeye çalışan bir şirket. L'Oréal’de geçirdiğim 7 ayda neredeyse her gün yeni bir şey öğrendim. Burası dijital anlamda bir kariyere başlamak için en doğru şirketlerden bir tanesi. L'Oréal’in ikinci okulum olduğunu söyleyebilirim.

L'Oréal'de nasıl bir şirket kültürü var? (3 Cevap)

L'Oréal'in kültürünü size beş kelimede anlatabilirim. Bunlar; yenilikçilik, tutku, girişimcilik, inisiyatif ve işbirliğidir.

L'Oréal'de Finans alanında nasıl staj ve iş olanakları var? (1 Cevap)

L'Oréal Finans’ta yeni mezun ve deneyimli arkadaşlar için birçok iş ve staj olanağı mevcut. Benim çalıştığım Tüketici Ürünleri bölümünde yeni mezun ve deneyimli arkadaşlar Marketing Controlling tarafından Marketing Ekiplerinin bütçelerinin hazırlanması ve bu bütçelerin takip edilmesi gibi işlerde çalışabilir. Satış Ekipleriyle birlikte bütçelerin ve forecastlerin oluşturulması, yeni iş alanları, yeni iş ürünleri ve müşteriler için fizibilitelerin oluşturulması gibi işlerde veya L'Oréal içerisinde işin mutfağı diyebileceğimiz Vergi ve Muhasebe Ekiplerinde çalışabilirler. Ayrıca L'Oréal’in şu andaki mevcut fabrikasında Üretim Finans alanında deneyim sahibi olabilirler. Bunlardan öte L'Oréal içerisinde bu pozisyonların belirli süreleri bulunmuyor. Genellikle işinde başarılı olan arkadaşlar belirli bir süreyi doldurduktan sonra bir üst pozisyona terfi edebiliyorlar. Bunların yanında yurtdışı olanakları da mevcut. Şu anda L'Oréal içerisinde birçok arkadaşımız Finans sektöründe Denetim tarafında uluslararası kariyerlerine devam ediyor.

L'Oréal Dijital Pazarlama Ekibinin görev ve sorumlulukları nelerdir? (1 Cevap)

L'Oréal içerisinde Tüketici Ürünleri, Aktif Kozmetik, Profesyonel Ürünler ve Lüks Kozmetik olmak üzere dört farklı divizyon var. Ben Lüks Kozmetik Divizyonu’nda Dijital Departman’da çalışıyorum. Bizim divizyonda lüks tüketiciyi bulmak her zaman zor olduğu için dijital dünyada da hedeflemesi zor bir kitle oluyor. Dijital Departmanı olarak en büyük görevimiz; hedef kitlemizin nerede olduğunu bulmak, onlara doğru kanallar üzerinden doğru bir iletişimle ve içerikle ulaşmaktır.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle