DJ’lik tutkunun, L’Oréal’deki başarına ve iş hayatına nasıl katkıları oldu? (1 Cevap)

1. Sürekli kendini geliştirme

Müzik veya sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenen birisi için hiçbir zaman doyum noktası olmamalı. Teknolojik gelişmelerin yanı sıra bir çok yeni teknik, harmoni, şarkı, ses, tarz ve sanatçı var. Bu çeşitlilik kendimi geliştirme anlamında beni her zaman motive tutuyor.

2. İletişim kurma

Hiçbir zaman aynı ilgi alanına sahip bu kadar harika insanla tanışacağım aklıma gelmezdi. Hepsi çok tutkulu ve harika insanlar, birbirlerine saygı gösteriyorlar. Rekabetten ziyade birbirlerinin gelişiminin kendi gelişimlerine de yarayacağını düşünerek hareket ediyorlar. Aynı durum sadece bireysel başarıyı kovalamak yerine, iletişimi ve paylaşımı kuvvetli tutarak ekip olarak gelişimi ön planda tutmaya yarıyor.

3. Konfor alanının dışına çıkma

DJ’lik sizi gerçekten zorlayabilir. DJ kabinine girdiğinizde artık teksiniz. İnsanların önünde durup, kendinize güvenip, başlıyorsunuz. Dinleyiciler için nereden mezun olduğunuz kariyeriniz önemli değil, onlar için önemli olan sizin o günkü performansınız. L’Oréal’de de benzer bir durum var; mevcut sorumluluğunuzu yerine getirirken sorumluluk alanınızı kendi kendinize genişletmeniz ve geliştirmeniz gerekiyor. Böylece bireysel fikirleriniz ve projeleriniz ile ayakta duruyorsunuz, bu da kendinize güvenmenizi sağlıyor.

4. Hedef kitleyi tanıma

Dans pistini fethettiğimde kendimi muhteşem hissediyorum. Fakat bu fetih pek kolay olmuyor; olabildiğine kısa bir sürede kalabalığı dikkatlice izleyip, aramızdaki iletişimi doğru yorumlayıp onlara uygun müziği çalmak gerekiyor. Bu sürecin işimde ihtiyacı belirleme, stresi doğru yönetme ve kısa sürede doğru çözümü bulup uygulama becerimi geliştirdiğine inanıyorum.
579

Kickbox’a nasıl başladın? (1 Cevap)

Kick-box’a 2 yıl önce üniversiteden çok yakın bir arkadaşımla birlikte başladık. Kulağa şiddet içerikli gelebilir fakat ben kick-box’u bu amaçla yapmıyorum. Benim için güçten çok dayanıklılığı ifade ediyor. Bu sadece sonuçla ilgili değil daha çok yolculuk sırasında kendini ne kadar geliştirdiğinle ilgili.
425

Kick-box’la ilgili seni ne motive ediyor? (1 Cevap)

İyi bir eğitmene sahip olmayı ve çok sevdiğim bir arkadaşımla pratik yaparak birlikte büyümeyi ve gelişmeyi seviyorum. Başkalarıyla antrenman yapmak da performansımı yükseltmem açısından beni teşvik ediyor. Aynı durum L’Oréal için de geçerli. İyi bir liderlik ve takım ile kendinize ve takıma olan bağlılığınızı bir bütün olarak arttırabilirsiniz.
346

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm