Mülakat

Mülakat

137 soruya 183 cevap verildi.

Cevaplar 183

Filtrele:Sırala:

Pronet'te çalışmak isteyen adaylar için başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

Neredeyse Türkiye’deki başvuru ve kariyer portallarının tamamı olmak üzere birçok farklı başvuru kanalları kullanıyoruz. Kişiler gerek bizim internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan gerekse herkesin bildiği kariyer portalları üzerinden istediği pozisyona başvuruda bulunabiliyor. Bu başvurular günlük olarak takip ediliyor ve hepsine mümkünse gün içerisinde, en geç ertesi gün dönüş sağlıyoruz. Ardından bünyemizde İnsan Kaynakları pozisyonunda çalışan arkadaşlarımız tarafından bu kişiler aranarak başvurdukları il/ilçeye görüşmeye davet ediyorlar. Her gün rutin olarak görüşmelerimiz devam ediyor ve bu görüşmeler minimum iki, maksimum üç seanstan oluşuyor. Mümkün olduğunca fazla kişiyi firmamıza davet ederek şirketimizi tanıtıyor ve İnsan Kaynakları Uzmanları'mızla birebir görüşme yapılmasını sağlıyoruz. Buraya geldiklerinde yaptığımız görüşme; hem onları tanımak hem de Pronet’i tanıtmak amaçlı ve biraz da yetkinlik bazlı oluyor. Olumlu ilerlediğimiz adayları yöneticimizle tanıştırıp, ardından teklif aşamasına geliyoruz. Bu aşamada referans kontrolleri gerçekleştiriliyor ve kişiden gerekli evrakları topluyoruz. Sonrasında da Pronet macerası başlıyor. Her hafta gerçekleşen eğitim sınıflarımızla Kahramanlarımızı bünyemize katmış oluyoruz.

Vaka Analizi Grup Mülakatlarına girmeden önce tecrübe sahibi olmak gerekir mi? (1 Cevap)

Benim tecrübem yoktu ama herkes kendi hayatlarında ufak tefek olsa da hesaplamalar yapıyor ve herkes kafasında bir şeyi başarma vasıtasıyla bir şeyleri değerlendirip aksiyon alıyor. Bu vaka analizinde önümüzde bir hikâye var ve bu adım atma hikâyesinde daha önce bu tarz bir tecrübe yaşamamış olsam bile, hayat boyunca herkes gibi ben de belirli hikayeler sonucunda kararlar verdiğim için çok fazla zorlanmadım. Asıl hikâye ise neyi ne kadar çok bildiğiniz değil nasıl düşündüğünüzdür.

Turkcell GNÇYTNK Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

Başvurularınızı chatbot’tan veya birçok dijital mecradan yapabiliyorsunuz. Dünyada bir ilk olarak chatbot’la 30 saniyeden kısa bir sürede başvurunuzu tamamladıktan sonra uygun bulunmanız durumunda size bir oyun linki geliyor. Oyun linkini açıp oyunu oynuyorsunuz. Bu oyunda sizin hafıza, matematik, analitik gibi birçok özelliğinizi ölçmeye çalışıyoruz. Buradan aldığınız puanla belli bir seviye yakalarsanız size bir videolu soru gönderiyoruz. Mesela 2015’teki video sorumuz buydu: “IT teknolojisini VR gözlüklere nasıl adapte edip yeni bir teknoloji geliştirebiliriz?” Adaylarımız bu sorulara 3 dakikayı geçmeyecek şekilde online olarak cevap verdi. Çok zamanımızı aldı ama kimseye haksızlık yapmamak adına bu videoların hepsini izledik. Bu aşamadan geçen adaylarımızla İngilizce testi, grup mülakatı ve birebir mülakat yaptık.


Grup mülakatlarında lütfen heyecan yapmayın, dünyanın sonu değil. Kendinize güvenin, enerjinizi yüksek tutun. Biz güçlü iletişim, yüksek enerji ve inovatif fikirlere bakıyoruz. O aşamadan sonra birebir mülakatta daha önce tercih ettiğiniz fonksiyona göre bir pozisyon belirleyip daha detaylı bilgi veriyoruz. Son olarak da teklif aşamasına geliyoruz.

Case Interviewlerde (Vaka Analizi Mülakatlarında) başarılı olmak için neler yapmalı? (1 Cevap)

Bu zamana kadar okulda da Case’ler çözdüğümüz için bu tür durumlar bana çok da önemli gelmiyordu fakat burada önemli olduğunu anladım. Önemli olan, daha geniş bir perspektiften düşünmek ve dışarıdan bakan bir insan için ne önemliyse onları da söylemek yeterli olacaktır. Çünkü onların istediği de bizim buna açık olmamızdır. Ben kendi mülakatımda ne biliyorsam onu söyledim. Sonucu da olumlu oldu.