Koton Onaylı Hesap

49 kişi, 622 cevap verdi.

Cevaplar 622

Yükleniyor...
78,721 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özellikle iş imkanları kısmını kamu ve özel sektör olarak ikiye ayırmakta fayda var. Kamu sektöründe 4 yıl boyunca aldığımız sosyal politikaya veya iş hukukuna ilişkin yoğun disiplinler sayesinde Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Aile ve Sosyal Politikalar Güvenliği, Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi kurumlarda Müfettiş veya Denetçi olarak görev alabiliyoruz.

Özel sektörde özellikle İnsan Kaynakları alanında ciddi bir iş imkanı var çünkü 4 sene boyunca buna ilişkin eğitimler alıyoruz. Eğitim, geliştirme, organizasyonel gelişim, bordro ve özlük gibi bütün alanlarda eğitim alıyoruz. Bunun yanında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri gibi özel sektörde çeşitli alanlarda çalışabiliyoruz.

55,091 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kamu Yönetimi mezunları genelde kaymakam olarak mezun olur. Bunun dışında bürokrat olabilirsiniz ya da özel sektörde, bankalarda, telekomünikasyonda görev alabilirsiniz. En önemlisi en az bir yabancı dil sahibi olmanız gerekiyor çünkü çok global bir sektörde dünyanın her yeriyle yazışıyorsunuz. Muhakkak üniversiteden mezun olacak arkadaşların en az bir yabancı dile sahip olmaları gerekiyor.

44,801 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Matematik bölümünü seçmemin birçok nedeni vardı çünkü çok farklı iş kollarına yöneliyor. Bunlardan birisi Finans’tır. Ben kendi kariyer planımda öncelikle Finans’ı düşündüm. Bankada stajlarım oldu ve ek ders olarak ekonomi dersleri alarak gelişimimi o yönde yapmaya çalıştım. Fakat sonrasında bana çok durağan ve sıkıcı geldi. Bunun dışında bilgisayar olabilir. Alınan derslerle Master yaparak programcılık yapılabilir. Bu tamamen kişinin hayatta ne istediğine karar vermesiyle alakalıdır. Kişiler Pazarlama’ya yönelebilir. Ben ilk mezun olduğumda stajlarımdan sonra bankacı olmak ya da finans alanında çalışmak istemeyip Pazarlama’da olmak istedim. Mezun olduktan sonra bir holdingde Pazarlama departmanına girdim fakat burada rakamlar o kadar azdı ki yaptığımız hiçbir hareketi rakamlarla ölçemiyorduk. Daha sonra iş hayatımı Kategori Yönetimi ve Planlama üzerine kurgulayıp son 6 yılımda Koton’da farklı marka ve gruplarda Planlama Yöneticiliği ve Müdürlüğü yaparakgeçirdim.

28,136 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri mühendisi; insan, makine, materyal ve ürün gibi üç ana temel bileşeni yöneten mühendistir. Aynı zamanda endüstri mühendisi bir ördeğe benzer. Denizde yüzer, karada yürür ve havada uçar. Bu üçünü birden yapabilir. Aslında endüstri mühendisi her işi yapar fakat ördek bildiğiniz gibi en kolay avlanan hayvanlardan bir tanesidir. Bir endüstri mühendisi her işi yapabileceğini düşünmeli fakat 4. sınıfa geldiği zaman ya da mezuniyetinin ilk yıllarında nerede uzmanlaşmak istediğine karar vererek o alanda kalmalıdır. Ya balık gibi çok iyi yüzmeli ya çıta gibi çok iyi koşmalı ya da kartal gibi çok iyi uçmalıdır. Aksi durumda bir endüstri mühendisi her işi yapan olarak kalır fakat hiçbir zaman bir işi en iyi yapan olamaz.

17,097 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası İlişkiler, Dış İşleri Bakanlığı için diplomat, bölgesel uzmanlar ve araştırmacılar yetiştirmek için kurulmuş bir bölüm. Bunun yanında Uluslararası İlişkiler’den mezun olup basın yayında gazetecilik yapan meslektaşlarımız da var. İşin ticari tarafında aldığınız seçmeli derslerin ağırlığına göre uluslararası ticaret ağında da kariyer yapabilirsiniz. Çok uluslu şirketlerin yurt dışı operasyonlarında veya yurt içinde genel merkezde yurt dışı operasyonlarını destekleyen birimlerde çalışarak kariyerinize başlayabilirsiniz. Buna en önemli örnek Koton çünkü Koton, 30’a yakın ülkede faaliyet gösterdiği için Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun kişiler burada rahatlıkla kariyer fırsatı bulabiliyor.