Tekstil

Tekstil

61 soruya 89 cevap verildi.

Cevaplar 89

Filtrele:Sırala:

Koton'da Mağazalarda nasıl kariyer fırsatları var? (2 Cevap)

Koton; kariyer hedefi olan ve mağazacılığı düşünen kişiler için bir okul diyebilirim. Koton’da istekli, çalışkan, dürüst ve iş ahlakına sahip olan kişiler kendilerini gösterip iyi bir kariyere sahip olabilirler.

Merchandiser ne iş yapar? Merchandiser olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (3 Cevap)

Koleksiyon aşamasından ürünün en son aşaması olan mağazalara sevkiyat aşamasına kadarki bütün süreçleri kontrol eder. Esas görevi; doğru ürünü doğru zamanda doğru terminde ve doğru kalitede hazırlamaktır. Bizler de Koton’da bunları yapmaktayız.

Mağaza Müdür Yardımcısı ne iş yapar? Mağaza Müdür Yardımcısı olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (2 Cevap)

Bulunduğu firmanın vizyon ve misyonunu temsil ederek müdürün vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda mağazasını yönetmeye çalışır. Koton’da görev ve sorumluluklarındaki önceliği; personellerin moral ve motivasyonlarını yüksek tutarak onlara eğitimler vermektir. Bu sayede personeller de müşterilere iyi bir hizmet verip mağaza içerisindeki siparişler ve depo düzeniyle ilgilenerek müşterilerin memnun bir şekilde mağazadan ayrılmasını sağlayacaktır.

Koton'un Türkiye'deki mağaza ağını anlatır mısınız? (1 Cevap)

Koton yurtdışı kanalı olarak baktığımızda 300 mağazadan oluşuyor. Yaygın bir ağdayız ve Türkiye’nin 56 ilinde hizmet veriyoruz. Sezon ve Outlet kanallarının yöneticiliğini de ben yapıyorum. Bunun dışında da şirket ve sezon Franchising mağazaları şeklinde kırılımlarımız oluyor. Koton 2001 yıllarında gelişmeye yeni başladığı dönemlerde Franchising ağıyla çok gelişti ve sonraki dönemlerde düzelen ekonomik durumlardan dolayı çok fazla Franchising birliktelikleri olamadığı için Koton’un kendi şirket mağazaları oluşmaya başladı. Bu noktadan sonra da sezon şirket tarafı gelişen bir ağ noktasına dönüştü. Böylece Koton’un çeşitli ürün yapısından dolayı “eski sezon ürünlerin eritilmesi” adında bir kavram hayatımıza yerleşti. Artık Outlet’ler eski sezon ürün gruplarının eritilmesine yönelik faaliyet gösteriyor. Bunun da Koton’un yaygınlığı açısından önemli bir yer teşkil ettiğini düşünüyorum.

Mağaza Müdür Yardımcısı olarak Koton'da bir gününüz nasıl geçiyor? (2 Cevap)

Sabahları işe geldiğimde ilk olarak Reyon Sorumlusu arkadaşlarla kısa bir toplantıya katılıyorum. Bu toplantıda mağazanın gidişatı ve hedefleri hakkında bilgilendirmeler yapıyorum. Depo düzeni, reyona ürün çıkarılması ve personellerin yemek saati düzenlemeleri gibi planlamalar yaptıktan sonra kendi görevime dönüyorum. Mağaza içerisini tekrardan gezip reyondaki düzeni kontrol ederek, gün içerisinde oluşabilecek reyon değişiklikleri ve ürün eksiklikleri gibi problemleri gözlemleyerek notlarımı alıyorum. Sonrasında gelen sevkiyatı ve ürün gruplarını kontrol ederek haftalık olarak raporlayıp Bölge ve Ürün Yöneticimizden eksik ürünleri talep ediyorum. Daha sonra da günlük cirolar, haftalık olan raporları kontrol ediyorum.