Tekstil

69 soruya 104 cevap verildi.

Cevaplar 104

Yükleniyor...
5,369 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koleksiyon aşamasından ürünün en son aşaması olan mağazalara sevkiyat aşamasına kadarki bütün süreçleri kontrol eder. Esas görevi; doğru ürünü doğru zamanda doğru terminde ve doğru kalitede hazırlamaktır. Bizler de Koton’da bunları yapmaktayız.

2
5,077 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton; kariyer hedefi olan ve mağazacılığı düşünen kişiler için bir okul diyebilirim. Koton’da istekli, çalışkan, dürüst ve iş ahlakına sahip olan kişiler kendilerini gösterip iyi bir kariyere sahip olabilirler.

3
3,962 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bulunduğu firmanın vizyon ve misyonunu temsil ederek müdürün vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda mağazasını yönetmeye çalışır. Koton’da görev ve sorumluluklarındaki önceliği; personellerin moral ve motivasyonlarını yüksek tutarak onlara eğitimler vermektir. Bu sayede personeller de müşterilere iyi bir hizmet verip mağaza içerisindeki siparişler ve depo düzeniyle ilgilenerek müşterilerin memnun bir şekilde mağazadan ayrılmasını sağlayacaktır.

2
3,068 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir koleksiyon süreci Board’ları hazırlamakla başlıyor. Örnek vermem gerekirse; arkamdaki Board’larda temanın ismi, ilgili görseller, temanın hangi renklerden oluştuğu mevcut. Diğer Board’umuzda ne tip giysiler ve ürünler yapacağımızın detayları var. Bu şekilde ekiple beraber temayı kabaca board’ları oluşturuyoruz. Sonrasında Board’larımızı üst yönetime sunup gerekli onayları aldıktan sonra ürünlerimizi tek tek Board’lardaki renkler ve temalar doğrultusunda oluşturmaya başlıyoruz.

2,601 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabahları işe geldiğimde ilk olarak Reyon Sorumlusu arkadaşlarla kısa bir toplantıya katılıyorum. Bu toplantıda mağazanın gidişatı ve hedefleri hakkında bilgilendirmeler yapıyorum. Depo düzeni, reyona ürün çıkarılması ve personellerin yemek saati düzenlemeleri gibi planlamalar yaptıktan sonra kendi görevime dönüyorum. Mağaza içerisini tekrardan gezip reyondaki düzeni kontrol ederek, gün içerisinde oluşabilecek reyon değişiklikleri ve ürün eksiklikleri gibi problemleri gözlemleyerek notlarımı alıyorum. Sonrasında gelen sevkiyatı ve ürün gruplarını kontrol ederek haftalık olarak raporlayıp Bölge ve Ürün Yöneticimizden eksik ürünleri talep ediyorum. Daha sonra da günlük cirolar, haftalık olan raporları kontrol ediyorum.

1