Tekstil

103 soruya 131 cevap verildi.

Cevaplar 131

Yükleniyor...
6,299 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton; kariyer hedefi olan ve mağazacılığı düşünen kişiler için bir okul diyebilirim. Koton’da istekli, çalışkan, dürüst ve iş ahlakına sahip olan kişiler kendilerini gösterip iyi bir kariyere sahip olabilirler.

5,797 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Merchandiser imalatın her aşamasından sorumlu kişidir. Bu süreç siparişlerin sistemde oluşmasıyla başlar; fit, dikim, paketleme ve depo sürecine kadar devam eder. Bu noktada esas olan şey ürünlerin doğru kalitede, doğru zamanda ve doğru adette depoya girmesidir. Genel anlamda ürün depoya girdikten sonra işimiz bitiyor ama bazen mağazalardan müşteri geri dönüşleri oluyor. Bu noktada da biz işin içine girip müdahale ediyoruz.

4,823 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bulunduğu firmanın vizyon ve misyonunu temsil ederek müdürün vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda mağazasını yönetmeye çalışır. Koton’da görev ve sorumluluklarındaki önceliği; personellerin moral ve motivasyonlarını yüksek tutarak onlara eğitimler vermektir. Bu sayede personeller de müşterilere iyi bir hizmet verip mağaza içerisindeki siparişler ve depo düzeniyle ilgilenerek müşterilerin memnun bir şekilde mağazadan ayrılmasını sağlayacaktır.

2,452 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton yurtdışı kanalı olarak baktığımızda 300 mağazadan oluşuyor. Yaygın bir ağdayız ve Türkiye’nin 56 ilinde hizmet veriyoruz. Sezon ve Outlet kanallarının yöneticiliğini de ben yapıyorum. Bunun dışında da şirket ve sezon Franchising mağazaları şeklinde kırılımlarımız oluyor. Koton 2001 yıllarında gelişmeye yeni başladığı dönemlerde Franchising ağıyla çok gelişti ve sonraki dönemlerde düzelen ekonomik durumlardan dolayı çok fazla Franchising birliktelikleri olamadığı için Koton’un kendi şirket mağazaları oluşmaya başladı. Bu noktadan sonra da sezon şirket tarafı gelişen bir ağ noktasına dönüştü. Böylece Koton’un çeşitli ürün yapısından dolayı “eski sezon ürünlerin eritilmesi” adında bir kavram hayatımıza yerleşti. Artık Outlet’ler eski sezon ürün gruplarının eritilmesine yönelik faaliyet gösteriyor. Bunun da Koton’un yaygınlığı açısından önemli bir yer teşkil ettiğini düşünüyorum.

2,063 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’daki kariyer yolculuğuma Satış Danışmanı olarak işe başladığım dönemde, bir işte severek ilerlemek istediğimi göstererek ve kendimi sahaya en iyi şekilde yansıtarak başladım. Yaklaşık 10 seneden beri Koton’dayım. İlk zamanlarda da işimi severek yapıyordum ve huzurluydum. Ayrıca oradaki aile ortamına da ayak uydurduğumu düşünüyordum. Askere gidip geldikten sonra yine Koton’un aynı mağazasında Satış Danışmanı olarak çalışmaya devam ettim. Sonraki süreçlerde bir üst bölüm olan Reyon Sorumlusu görevine terfi ettim. Buradaki iş biraz daha eğlenceliydi; görev ve sorumlulukların daha yoğun olduğu, personellere kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz ve onlara örnek olabileceğiniz bir kademeydi. Çünkü artık Yönetici pozisyonuna adım atmaya başlıyordunuz. Dolayısıyla ben de bu işe tekrar aynı özveriyle ve istekle devam ettim. Sonrasında da kendimi gösterip bir üst kademe olan Müdür Yardımcılığı’na terfi ettim.