Penti'de sizi ne motive ediyor? (4 Cevap)

Penti’de düşüncenizin ve fikrinizin her zaman değeri vardır. Fikirleriniz her zaman değerlendirilir ve önemsenir. Penti Tasarım Grubu’nda da bu saygı görür ve düşüncenizi denemek için her zaman bir fırsatınız vardır. Yaptığınız işe her zaman saygı gösterilir, bu beni çok motive ediyor.

Penti'nin çalışanlarına sunduğu eğitim ve gelişim fırsatları nelerdir? (1 Cevap)

Penti’de eğitim, mağaza ve merkez olarak değerlendiriliyor, her iki tarafta da eğitimlerimiz var.Mağaza tarafında ürün bilgisi ve satış teknikleriyle ilgili online eğitim alıyorlar. Aynı eğitimler mağaza içerisinde yöneticiler tarafından takip ediliyor ve bunların sınavlarına giriyorlar. Dönem dönem de tazeleme eğitimleri oluyor.Merkez tarafında da departmanların uzmanlık eğitimleri oluyor. Bunları talep olarak alıp yenilenmesini sağlıyoruz. Bir ihtiyaç analizi yaptıktan sonra ihtiyaç duyulan eğitimleri dönem dönem açıyoruz. Yetkinlik bazlı eğitimler veya Excel, İngilizce gibi çeşitli eğitimler olabiliyor.

Penti'de sizi ne motive ediyor? (4 Cevap)

Penti çok dinamik olduğu için kendimi hiç durağı olmayan bir lokomotifin makinisti gibi hissediyorum. İşimizin gerekliliğiyle bu ihtiyaçlara uygun şekilde hareket edebilmemiz beni çok motive ediyor. Bunun dışında çok inovatif ve dinamik bir firmayız. Buna uyum sağlamak için harcadığımız hız beni çok motive ediyor.

Penti'de sizi ne motive ediyor? (4 Cevap)

Penti’de ekip ruhu çok kuvvetli. Biz farklı ekiplerle birlikte inanılmaz bir sinerjiiçerisinde çalışıyoruz. Farklı ekiplerle birlikte yarattığımız sinerji ve ekip ruhu benim için gerçekten paha biçilemez. Penti kadınlara ve çalışanlarına çok değer veriyor. Bu yüzden biz çalışırken zevk alıyoruz çünkü yaptığımız işten mutluluk duyuyoruz ve yaptığımız işin mutluluğuyla, beraber çalıştığımız ekiplerle bu sinerjiyi yakalamak, birlikte çalışmak, sonuç odaklılık, ekip ruhu ve çalıştığım şirketin bana değer verdiğini bilmek beni motive ediyor. 

Penti'de nasıl yurt dışı kariyer fırsatları ve iş olanakları var? (2 Cevap)

Penti yurtiçinde edindiği deneyimi yurtdışına aktarmak isteyen bir marka. Bu anlamda sistemler ve mekanizmalar geliştiriyoruz. Öncelikle içeride tecrübe edinmiş, Penti bilgisine sahip, servis odaklı mağazacılığı Penti’yle yaşamış, yönetsel yetkinlikleri olan arkadaşları değerlendirmek üzere aksiyonlarımızı aldık ama dışarıdan gelecek olan arkadaşlara da kapılarımız açık. Ana kelimeler; servis odaklı mağazacılıkta belli bir tecrübe, mümkünse yurtdışı tecrübesi ve bunu destekleyebilecek dil yetkinliğidir.

Penti'de nasıl yurt dışı kariyer fırsatları ve iş olanakları var? (2 Cevap)

Penti Türkiye’de şu anda 327 mağazamız bulunuyor ve yurtdışında da hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Türkiye’de büyümeye devam ederken bundan sonraki süreçte yurtdışındaki mağazalarımıza da ağırlık vereceğiz. Bu sebeple servis odaklı perakende modellerinde belli seviyede tecrübeye sahip birçok iç atama ve dışarıdan alım süreçlerimiz söz konusu olacaktır.

Penti'de sizi ne motive ediyor? (4 Cevap)

Penti çok genç bir ekibe sahip olduğu için çok dinamik ve çalışana inisiyatifsağlayan bir şirket. Ben burada bir karar alırken kendimi özgür bırakılmış ve özgür kararlar alabilmiş hissediyorum, bu da beni motive ediyor.

Penti'de mülakatlarda adaylara neler soruyorsunuz? (1 Cevap)

Sorduğumuz sorular pozisyona göre değişiyor. Bazı pozisyonlarda iletişimi daha kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, sosyal adaylar arayabiliyoruz. O zaman mülakatta sorduğumuz sorular genelde yetkinlik bazlı sorular oluyor. Çeşitli vakalar ya da olaylar sorarak bu olaylara nasıl tepkiler verdiklerine bakıyoruz. Buradan da kişinin hem bizimle olan iletişimini hem de soruya cevap verdiğinde aklına gelen ilk şeyin ne olduğunu seçebiliyoruz.Bazı pozisyonlarda da bu yetkinlikler ikinci planda kalabiliyor. Orada daha çok iş disiplini olan, daha net düşünebilen, planlı ve programlı çalışabilen kişilerin olması gerektiği için bunlara yönelik sorular soruyoruz. Karşımıza gelen adaylarda ilk dikkat ettiğimiz şey; çalışmaya istekli olması ve bu şirkete bilerek gelip gelmediğidir. Böylece şirket kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağını ölçümleyebiliyoruz.

Penti'de terfi süreci nasıl işliyor, kendi deneyiminizden bahsedebilir misiniz? (1 Cevap)

Öncelikle Penti’de terfi için asgari bir süre geçirmeniz gerekiyor, bunun ortalaması birkaç yıl sürüyor. Bunun dışında yeteneklerinize ve çalışkanlığınıza göre o terfiyi kendiniz alıyorsunuz. Benim için de böyle oldu, son derece doğal bir süreçti. Ben hiçbir zaman müdür veya direktör olmayı hedeflemedim, sadece işimi o an doğru yapmaya çalıştım ve doğal bir süreçle terfi oldum. Şu an çok mutluyum.

Bir Mühendislik Fakültesi mezunu olarak Görsel Düzenleme alanında çalışmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Mezun olalı neredeyse 15-20 yıl olduğu için ben kendime mühendis demiyorum ama farklı bir disiplinden ve eğitim sisteminden gelip farklı bir iş yapmak farklı bir bakış açısı katıyor ve daha matematiksel düşünmenizi sağlıyor. Bu Görsel Düzenlemecilerde sonradan gelişen bir özelliktir ama bende hep vardı. Avantajlarını çok gördüm, dezavantajlarını pek hissetmedim.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle