Penti Onaylı Hesap

9 kişi, 150 cevap verdi.

Cevaplar 150

Yükleniyor...
7,714 görüntülenme
·
Transkripti Göster

%90’ı Tasarımcı olarak çalışıyor. Tekstil, grafik, endüstri gibi çeşitli branşlardaTasarımcı olarak da çalışabiliyorlar.

7,678 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Halkla İlişkiler Bölümünde birçok farklı ders görüyorsunuz, bu da size hangi sektörde veya hangi bölümde daha başarılı olabileceğiniz konusunda yardımcı oluyor. Ben Halkla İlişkiler Bölümündeyken İşletme, Marka Yönetimi, Pazarlama, İş Hukuku, Bilgi Teknolojileri gibi birçok ders okudum. Dolayısıyla kamu kurumlarında ve özel sektörde birçok farklı yerde iş bulma imkanı var. Benim şu anda pazarlama, araştırma, danışmanlık firmaları, basın, banka ve perakende alanlarında çalışan birçok mezun arkadaşım var.

7,559 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunları çok geniş iş olanaklarına sahip. Eğer Uluslararası İlişkiler mezunuysanız Dışişleri Bakanlığı, devlet ve kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, özellikle yabancı ülkelerdeki araştırma enstitüleri ve özel sektörlerde çalışabilirsiniz. Bunun dışında kariyerinize akademik anlamda devam etmek istiyorsanız öğretim üyesi de olabilirsiniz.

6,164 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sorduğumuz sorular pozisyona göre değişiyor. Bazı pozisyonlarda iletişimi daha kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, sosyal adaylar arayabiliyoruz. O zaman mülakatta sorduğumuz sorular genelde yetkinlik bazlı sorular oluyor. Çeşitli vakalar ya da olaylar sorarak bu olaylara nasıl tepkiler verdiklerine bakıyoruz. Buradan da kişinin hem bizimle olan iletişimini hem de soruya cevap verdiğinde aklına gelen ilk şeyin ne olduğunu seçebiliyoruz.

Bazı pozisyonlarda da bu yetkinlikler ikinci planda kalabiliyor. Orada daha çok iş disiplini olan, daha net düşünebilen, planlı ve programlı çalışabilen kişilerin olması gerektiği için bunlara yönelik sorular soruyoruz. Karşımıza gelen adaylarda ilk dikkat ettiğimiz şey; çalışmaya istekli olması ve bu şirkete bilerek gelip gelmediğidir. Böylece şirket kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağını ölçümleyebiliyoruz.

2
4,709 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok eğlenceli konuları var. Sınırlı orman arazilerinin yönetimi Orman Mühendisleri tarafından yapılıyor ve bu yönetimin çeşitli amaçları var. İstihsal gibi üretim alanlarında odun hammaddesi elde etmek veya doğayı korumak üzerine çalışılıyor. Su havzalarının, yaban hayatın ve doğal ormanların korunması, ekosistemin döngüsünün bozulmadan devamlılığının sağlanması gibi şeyler Orman Mühendislerinin görev tanımıdır. Bunun dışında %90’ı devlette iş buluyor ama özel ve peyzaj fidanlıklarında çalışmak da mümkün.