Penti

Penti

9 kişi, 150 cevap verdi.

Cevaplar 150

Filtrele:Sırala:

Penti'de mülakatlarda adaylara neler soruyorsunuz? (1 Cevap)

Sorduğumuz sorular pozisyona göre değişiyor. Bazı pozisyonlarda iletişimi daha kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, sosyal adaylar arayabiliyoruz. O zaman mülakatta sorduğumuz sorular genelde yetkinlik bazlı sorular oluyor. Çeşitli vakalar ya da olaylar sorarak bu olaylara nasıl tepkiler verdiklerine bakıyoruz. Buradan da kişinin hem bizimle olan iletişimini hem de soruya cevap verdiğinde aklına gelen ilk şeyin ne olduğunu seçebiliyoruz.

Bazı pozisyonlarda da bu yetkinlikler ikinci planda kalabiliyor. Orada daha çok iş disiplini olan, daha net düşünebilen, planlı ve programlı çalışabilen kişilerin olması gerektiği için bunlara yönelik sorular soruyoruz. Karşımıza gelen adaylarda ilk dikkat ettiğimiz şey; çalışmaya istekli olması ve bu şirkete bilerek gelip gelmediğidir. Böylece şirket kültürüne uyum sağlayıp sağlayamayacağını ölçümleyebiliyoruz.

Halkla İlişkiler Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (5 Cevap)

Halkla İlişkiler Bölümünde birçok farklı ders görüyorsunuz, bu da size hangi sektörde veya hangi bölümde daha başarılı olabileceğiniz konusunda yardımcı oluyor. Ben Halkla İlişkiler Bölümündeyken İşletme, Marka Yönetimi, Pazarlama, İş Hukuku, Bilgi Teknolojileri gibi birçok ders okudum. Dolayısıyla kamu kurumlarında ve özel sektörde birçok farklı yerde iş bulma imkanı var. Benim şu anda pazarlama, araştırma, danışmanlık firmaları, basın, banka ve perakende alanlarında çalışan birçok mezun arkadaşım var.

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (27 Cevap)

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunları çok geniş iş olanaklarına sahip. Eğer Uluslararası İlişkiler mezunuysanız Dışişleri Bakanlığı, devlet ve kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, özellikle yabancı ülkelerdeki araştırma enstitüleri ve özel sektörlerde çalışabilirsiniz. Bunun dışında kariyerinize akademik anlamda devam etmek istiyorsanız öğretim üyesi de olabilirsiniz.

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

%90’ı Tasarımcı olarak çalışıyor. Tekstil, grafik, endüstri gibi çeşitli branşlardaTasarımcı olarak da çalışabiliyorlar.

Penti Retail Challenge Nedir? (1 Cevap)

Yenilikçi olmak ve eşsiz müşteri deneyimi yaratmak önceliğimiz. Yeni mezun gençlerin, henüz öğrenci olanların ve start-up markaların hevesi, enerjisi ve fikirleri ile bu önceliklerimizi güçlendirmek ve beslemek istiyoruz. O yüzden müşteri deneyimi, dijitalleşme, omni-channel konularında fikir üretebileceğine inanan herkesi Penti Retail Challenge’a bekliyoruz. 48 saat sürecek bu challenge’da ben de olmalıyım diyorsan, haydi başvur. Belirlenecek olan takımlar içerisinde yer al, yenilikçi ve sürpriz dolu bir ortamda fikirlerini üret.