Perakende

91 soruya 137 cevap verildi.

Cevaplar 137

Yükleniyor...
2,933 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim annem de babam da öğretmen ve onlar ben okuduktan sonra kendi bölümümle ilgili şeyler yapmamı istediler. Ben de bir gün onlara X firmasında part-time olarak işe başlayıp tezgahtarlık yapacağımı söyledim. Onlar da tezgahtar olmak için mi üniversite okuduğumu sordular ve pek istemediler. Ben haklı olduklarını hiçbir zaman düşünmedim çünkü işin içinde ne olduğunu ben biliyordum. Bu işi sevdiğimi, başarabileceğimi ve geliştirebileceğimi düşündüm. Sonrasında Bölge Yöneticisi olduğum dönemde annem bana hak verdiğini, bu işin sadece tezgahtarlık olmadığını söyledi. Bu meslek bir Satış Danışmanlığı’dır, bir iş koludur. Bunu iyi anlatıp yanlışlıkları düzeltmemiz gerekiyor. Bunu düzeltebilmek için de firmaların bu mesleği iyi anlatabilmesi gerekiyor. Bu yüzden bize ve mağazalara çok iş düşüyor. Özellikle bizde çalışmak isteyen arkadaşların bizdeki mutluluğu, onlara hizmet eden bir nokta olacaktır diye düşünüyorum.

2,646 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arkadaşlarımızın maddi anlamdan çok yaptığı işi sevmeleri lazım. Yaptıkları işi seviyorlarsa bazı işleri daha kolay gider. Başarı ve huzur çok daha kolay gelir. Zaten başarı ve huzur geldikten sonra maddiyat da bir şekilde geliyor. Bu yüzden işlerine tutkuyla bağlı olsunlar.

2,272 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perakende sektörü çok dinamik bir sektör. Bir günü bir gününü tutmuyor ve perakende sektöründe çalışan bir kişiyseniz ve planlamaya çok inanıyorsanız ara sıra dağılmalar olabiliyor. Bu dinamiklik çok canlılık katıyor ve birçok konuda farklı şeyler öğrenebilme imkanı sunuyor. Migros’ta günde 2 buçuk milyon insanın girdiği bir network’ten bahsediyoruz ve o insanlara içeride her şeyi sunabileceğimizi söylüyoruz. Bu yüzden yapılabilecek çok farklı şeyler var, çok keyifli bir sektör diyebilirim.

1,969 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perakende sektöründe özellikle üniversite okuyan ve üniversite mezunu olan arkadaşlar için çok fazla fırsat var. Çok yaygın bir sektörüz ve birçok iş imkanı var. Büyük şehirlerde alışveriş merkezlerinin fazlalığı, cadde mağazalarındaki yaygınlıklar ve bütün personellerimizle birlikte bu işi geliştirmemiz onlar için bir fırsat diyebilirim. Bu fırsatı kariyer planı olarak değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum çünkü sektörlerin daraldığı noktada birçok arkadaşımız o sektörlerden gelip bizimle birlikte çalışma şansı yakalayabiliyor.

1,941 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında mağazaya gelmeden önce günümüz başlıyor. Kahvaltı yaparken, evden çıktığınızda ya da arabaya bindiğinizde sabah telefonunuza gelen bir gün öncesine ait satışlara bakınca gününüz başlıyor. Hedefinizin ne kadar gerisinde kaldığınıza veya ne kadar önüne geçtiğinize bakıyorsunuz.

Biz mağazayı sabah 9’da müşterilere açıyoruz. Misafirlerimiz mağazaya gelmeden önce 8 buçuk gibi mağazada olmaya çalışıyoruz ve kısa bir toplantı yapıyoruz. Esas işimiz masa başında değil. Günümüzün büyük bir bölümünü sahada misafirlerimizin yanında geçiriyoruz.