Cevaplar 29

Filtrele:Sırala:

Turkcell GNÇYTNK Programı nedir? (3 Cevap)

Turkcell GNÇYTNK Programı diğer MT programlarına nazaran daha kapsamlı çünkü buraya başladığınız zaman tam zamanlı çalışanlarımızdan hiçbir farkınız olmuyor, üstelik daha fazla eğitimler alıyorsunuz. Dizayn ettiğimiz eğitim programına göre hangisine gitmeniz gerekiyorsa sizi bütün bunlara gönderiyoruz.Yeni jenerasyonun neleri sevdiğini, nelerden hoşlandığını belirledik ve çok aceleci bir gençlik olduğunu gördük. Bundan dolayı başvuruları Chatbot’la daha kısa yapmak istedik. Chatbot dünyada bir ilk olarak yapıldı ve Avrupa’dan ödül kazandı. Chatbot’la 30 saniyeden az bir zamanla adaylarımızın başvurularını aldık. Geçen sene bir rekor kırarak 82 bin başvuruya ulaştık. Aday deneyimi bizim için çok önemli çünkü iyi bir aday deneyimi günün sonunda iyi bir çalışan deneyimine dönüşüyor. İyi bir çalışan deneyimi de müşteri memnuniyetine yansıyor. Biz Türkiye’nin yarısından fazlasına hitap ediyoruz. 32 milyondan fazla müşterimiz var. Bizim amacımız; insanları hayata bağlamak, bunu da iletişimle yapmaktır.

Neden Turkcell GNÇYTNK Programı'nı tercih ettiniz? (1 Cevap)

Mülakat aşamasında özgün, yaratıcı ve samimi olun. Zatenmülakat aşamaları çok keyifli geçiyor ve Turkcell’de karşılaşacağını tüminsanlar size her konuda destek oluyor.

Turkcell GNÇYTNK Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

İşe başladığınız gün boyunca oryantasyon süreci devamediyor. Turkcell çok büyük bir firma ve içinde çok fazla departman var. Buyüzden yaklaşık 1 hafta boyunca Turkcell’in nasıl bir yapısı ve kurum kültürüolduğu hakkında bir eğitim gerçekleştiriyorlar. Bu oryantasyondan sonra herkesdepartmanında devam ediyor ama sonrasında ara ara 18 ay boyunca eğitimler devamediyor.İlk eğitimimiz müşteriyi tanıma üzerineydi. Burada çağrımerkezlerinde ve Turkcell mağazalarında çalışarak müşterilerimizi tanımayabaşladık. Daha sonrasında Ericsson, Nokia, Huawei gibi teknoloji devleri burayagelerek bütün genç yeteneklere kendi şirketleri hakkında eğitim verdiler. Kenditeknolojilerinden bahsettiler ve başarılı olan genç yetenekleri belli sınavlarsonrasında yurtdışındaki genel merkezlerinde ağırlayarak bir teknoloji eğitimiverdiler.Eğitimlerin en keyiflisi bence MIT eğitimleriydi. Burada1 hafta boyunca bir otele kapandık ve sabah-akşam çalışarak yeni bir ürün veyateknoloji çıkarmaya çalıştık. Boston’dan gelen eğitmenlerle sınırlarımızızorlayarak yaratıcı şeyler ortaya koymaya çalıştık. Ardından fikirlerimizijüriye sunduk ve başarılı olan arkadaşlar ürünlerini geliştirmek için MITBoston kampüsüne gittiler.Bunun dışında Turkcell sürekli kendinizigeliştirebileceğiniz bir yer. Hangi alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanızAkademi’de bununla ilgili birçok eğitim var. Aynı zamanda yaratıcı fikirlereaçık bir şirket olduğu için kendinize güvenip karşı tarafı inandırdığınızsürece yolunuz açık oluyor ve işinizi canlıya geçirebilmek içindestekleniyorsunuz.

Turkcell GNÇYTNK Programı mülakatlarında neler soruluyor? (2 Cevap)

Oyun aşamasında sayısal ve sözel anlamda yetkinliklerinizölçülüyor. Video mülakat aşamasında 2 gün içerisinde Turkcell’in bir ürününeveya sorununa dair çözüm bulmanızı bekliyorlar. Bu çözümü bulduktan sonra yaklaşık3 dakikalık bir videoyu kaydedip onlara sunuyorsunuz. Bunu geçtikten sonraonline İngilizce sınavı oluyor. Bu sınav biraz zorlu olabiliyor çünkü kabulalınabilmeniz için İngilizcenizin üst seviyede olması gerekiyor. Bu aşamadansonra grup mülakatına geçiyorsunuz. Burada da Turkcell’in bir ürünü, servisi,müşteri sorunu hakkında ya da yaratıcı fikir gibi bir şeyler geliştirmenizgerekiyor. Bu sayede hem özgüveninizi hem de yaratıcılığınızı ölçüyorlar. Dahasonrasında çalışacağınız departmanın yöneticisiyle veya direktörüyle birebirgörüşüyorsunuz. Burada da pozisyonun detayları, istenilen yetkinlikler veyapılacak işler hakkında konuşuyorsunuz.

Turkcell GNÇYTNK Programı içeriğinde neler var? (1 Cevap)

Başvuru sürecinde Turkcell’in kendi başvuru formununolduğu bir web sitesine yönlendirilip CV’nizi dolduruyorsunuz ve uygun olankişilere uyum mülakatı gönderiliyor. Ardından video mülakat aşaması, İngilizcetesti ve grup mülakatı sonrasında yöneticiyle birebir görüşme yapıyorsunuz. Busüreçler de olumlu ilerlerse GNÇYTNK Programı’na katılıyorsunuz.