Turkcell GNÇYTNK Programı nedir? (3 Cevap)

Turkcell GNÇYTNK Programı diğer MT programlarına nazaran daha kapsamlı çünkü buraya başladığınız zaman tam zamanlı çalışanlarımızdan hiçbir farkınız olmuyor, üstelik daha fazla eğitimler alıyorsunuz. Dizayn ettiğimiz eğitim programına göre hangisine gitmeniz gerekiyorsa sizi bütün bunlara gönderiyoruz. Yeni jenerasyonun neleri sevdiğini, nelerden hoşlandığını belirledik ve çok aceleci bir gençlik olduğunu gördük. Bundan dolayı başvuruları Chatbot’la daha kısa yapmak istedik. Chatbot dünyada bir ilk olarak yapıldı ve Avrupa’dan ödül kazandı. Chatbot’la 30 saniyeden az bir zamanla adaylarımızın başvurularını aldık. Geçen sene bir rekor kırarak 82 bin başvuruya ulaştık. Aday deneyimi bizim için çok önemli çünkü iyi bir aday deneyimi günün sonunda iyi bir çalışan deneyimine dönüşüyor. İyi bir çalışan deneyimi de müşteri memnuniyetine yansıyor. Biz Türkiye’nin yarısından fazlasına hitap ediyoruz. 32 milyondan fazla müşterimiz var. Bizim amacımız; insanları hayata bağlamak, bunu da iletişimle yapmaktır.

Neden Turkcell GNÇYTNK Programı'nı tercih ettiniz? (1 Cevap)

Mülakat aşamasında özgün, yaratıcı ve samimi olun. Zaten mülakat aşamaları çok keyifli geçiyor ve Turkcell’de karşılaşacağını tüm insanlar size her konuda destek oluyor.

Turkcell GNÇYTNK Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

İşe başladığınız gün boyunca oryantasyon süreci devam ediyor. Turkcell çok büyük bir firma ve içinde çok fazla departman var. Bu yüzden yaklaşık 1 hafta boyunca Turkcell’in nasıl bir yapısı ve kurum kültürü olduğu hakkında bir eğitim gerçekleştiriyorlar. Bu oryantasyondan sonra herkes departmanında devam ediyor ama sonrasında ara ara 18 ay boyunca eğitimler devam ediyor.İlk eğitimimiz müşteriyi tanıma üzerineydi. Burada çağrı merkezlerinde ve Turkcell mağazalarında çalışarak müşterilerimizi tanımaya başladık. Daha sonrasında Ericsson, Nokia, Huawei gibi teknoloji devleri buraya gelerek bütün genç yeteneklere kendi şirketleri hakkında eğitim verdiler. Kendi teknolojilerinden bahsettiler ve başarılı olan genç yetenekleri belli sınavlar sonrasında yurtdışındaki genel merkezlerinde ağırlayarak bir teknoloji eğitimi verdiler.Eğitimlerin en keyiflisi bence MIT eğitimleriydi. Burada 1 hafta boyunca bir otele kapandık ve sabah-akşam çalışarak yeni bir ürün veya teknoloji çıkarmaya çalıştık. Boston’dan gelen eğitmenlerle sınırlarımızı zorlayarak yaratıcı şeyler ortaya koymaya çalıştık. Ardından fikirlerimizi jüriye sunduk ve başarılı olan arkadaşlar ürünlerini geliştirmek için MIT Boston kampüsüne gittiler. Bunun dışında Turkcell sürekli kendinizi geliştirebileceğiniz bir yer. Hangi alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Akademi’de bununla ilgili birçok eğitim var. Aynı zamanda yaratıcı fikirlere açık bir şirket olduğu için kendinize güvenip karşı tarafı inandırdığınız sürece yolunuz açık oluyor ve işinizi canlıya geçirebilmek için destekleniyorsunuz.

Turkcell GNÇYTNK Programı mülakatlarında neler soruluyor? (2 Cevap)

Oyun aşamasında sayısal ve sözel anlamda yetkinlikleriniz ölçülüyor. Video mülakat aşamasında 2 gün içerisinde Turkcell’in bir ürününe veya sorununa dair çözüm bulmanızı bekliyorlar. Bu çözümü bulduktan sonra yaklaşık 3 dakikalık bir videoyu kaydedip onlara sunuyorsunuz. Bunu geçtikten sonra online İngilizce sınavı oluyor. Bu sınav biraz zorlu olabiliyor çünkü kabul alınabilmeniz için İngilizcenizin üst seviyede olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra grup mülakatına geçiyorsunuz. Burada da Turkcell’in bir ürünü, servisi, müşteri sorunu hakkında ya da yaratıcı fikir gibi bir şeyler geliştirmeniz gerekiyor. Bu sayede hem özgüveninizi hem de yaratıcılığınızı ölçüyorlar. Daha sonrasında çalışacağınız departmanın yöneticisiyle veya direktörüyle birebir görüşüyorsunuz. Burada da pozisyonun detayları, istenilen yetkinlikler ve yapılacak işler hakkında konuşuyorsunuz.

Turkcell GNÇYTNK Programı içeriğinde neler var? (1 Cevap)

Başvuru sürecinde Turkcell’in kendi başvuru formunun olduğu bir web sitesine yönlendirilip CV’nizi dolduruyorsunuz ve uygun olan kişilere uyum mülakatı gönderiliyor. Ardından video mülakat aşaması, İngilizce testi ve grup mülakatı sonrasında yöneticiyle birebir görüşme yapıyorsunuz. Bu süreçler de olumlu ilerlerse GNÇYTNK Programı’na katılıyorsunuz.

Turkcell GNÇYTNK Programı'na başvuran adaylara tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Mezun olduğum dönemde birçok yeni mezun programına başvurdum. Turkcell hem Türkiye’de teknoloji devi hem de dünyada teknolojileriyle çok ses getirip fark yaratan bir şirket olduğu için Turkcell GNÇYTNK Programı'na başvurdum.

Turkcell GNÇYTNK Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

Başvurularınızı chatbot’tan veya birçok dijital mecradan yapabiliyorsunuz. Dünyada bir ilk olarak chatbot’la 30 saniyeden kısa bir sürede başvurunuzu tamamladıktan sonra uygun bulunmanız durumunda size bir oyun linki geliyor. Oyun linkini açıp oyunu oynuyorsunuz. Bu oyunda sizin hafıza, matematik, analitik gibi birçok özelliğinizi ölçmeye çalışıyoruz. Buradan aldığınız puanla belli bir seviye yakalarsanız size bir videolu soru gönderiyoruz. Mesela 2015’teki video sorumuz buydu: “IT teknolojisini VR gözlüklere nasıl adapte edip yeni bir teknoloji geliştirebiliriz?” Adaylarımız bu sorulara 3 dakikayı geçmeyecek şekilde online olarak cevap verdi. Çok zamanımızı aldı ama kimseye haksızlık yapmamak adına bu videoların hepsini izledik. Bu aşamadan geçen adaylarımızla İngilizce testi, grup mülakatı ve birebir mülakat yaptık. Grup mülakatlarında lütfen heyecan yapmayın, dünyanın sonu değil. Kendinize güvenin, enerjinizi yüksek tutun. Biz güçlü iletişim, yüksek enerji ve inovatif fikirlere bakıyoruz. O aşamadan sonra birebir mülakatta daha önce tercih ettiğiniz fonksiyona göre bir pozisyon belirleyip daha detaylı bilgi veriyoruz. Son olarak da teklif aşamasına geliyoruz.

Turkcell GNÇYTNK Programı'na hangi üniversite ve bölümlerden kişiler başvurabilir? (2 Cevap)

Biz fırsat eşitliğine çok inanıyoruz ve bütün öğrencilerimizin, yeni mezunlarımızın Turkcell GNÇYTNK Programı'na başvurmasını ve programı deneyimlemesini çok istiyoruz. Bizim için bütün üniversiteler ve bölümler çok önemli. Bence bu yüzden gelin.

Turkcell GNÇYTNK Programı'nın içeriğinde nasıl yurt dışı deneyim fırsatları var? (1 Cevap)

Bunu bizzat deneyimleme şansı yakaladım. Boston’daki MIT profesörlerimizi Türkiye’ye getirdik ve 1 hafta boyunca bir hotelde bütün genç yeteneklerimizle beraber boot camp yaptık. 2 saatlik uykuyla, projelerle ve problem çözmeyle geçen çok eğlenceli bir süreç yaşadık. Orada profesörlerimizin bize aktardığı çok güzel bilgiler oldu. Projede 3 proje grubumuz başarılı olduktan sonra Amerika’ya gitme şansı yakaladılar ve MIT kampüslerinde 1 hafta boyunca eğitim aldılar. Oracle, Cisco, Ericsson, Huawei gibi partnerimiz olan şirketlere ve dünyanın birçok köşesine gittiler. Hem oraları deneyimleme şansı bulup şirket ortamını gördüler hem de eğitim aldılar.

Neden Turkcell? Neden Turkcell GNÇYTNK Programı? (1 Cevap)

Yurtdışındaki sunumlarda veya Türkiye’deki kongrelerde çok büyük bir değişimden bahsediliyor. Bu değişim hem çok hızlı hem de çok yavaş olabiliyor. Bunun öncüsü olmak da Turkcell’e yakışır bir duruş. Yeni teknolojileri keşfetmek, yapay zekayla çalışmak, yerli otomobil üretmek bizim için gurur verici bir durum. Buraya geldiğiniz zaman sizi yepyeni teknolojiler, uzman ekipler bekliyor. Çalışma arkadaşlarınız kendi alanlarında çok uzmanlar. Bu yüzden burayı bir okul gibi düşünebilirsiniz. Ben yeni mezun olsaydım seçeceğim tek yer Turkcell GNÇYTNK Programı olurdu çünkü imkanları çok güzel. Biz genç yeteneklerimizi yurtdışına da yolluyoruz. Oracle, Cisco, Nokia, Huawei, Ericsson gibi firmalara gidip o şirketleri tanıma şansı buluyorlar. Keşke bu fırsatlar bizde de olsaydı diye düşünüyorum çünkü çok şanslılar.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle