Arvato CRM Türkiye Onaylı Hesap

7 kişi, 82 cevap verdi.

Cevaplar 82

Yükleniyor...
525 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Arvato olarak iç rotasyona çok önem veriyoruz. Bizim altı lokasyonumuz ve binlerce çalışanımız mevcut. Özellikle çağrı merkezi sektöründe iyi hizmet vermek istiyorsanız çalışan bağlılığı çok önem kazanıyor ve bu yüzden çalışana dokunmak, onu mutlu etmek, kariyer fırsatları sağlamak, rotasyon imkanı vermek çok önemli.

Biz Müşteri Temsilciliği tarafında çok farklı kariyer imkanları sunuyoruz. Kuşak sistemi adını verdiğimiz bir sistemimiz var. Beyaz kuşakla başlıyoruz, sarı, yeşil ve siyah kuşak olarak da devam ediyoruz. Kariyer fırsatı yakalamak isteyen Müşteri Temsilcilerimizin mutlaka yeşil ya da siyah kuşağa sahip olmaları gerekiyor. Bunun için de belli kriterlerimiz ve hedeflerimiz var. Çalışanlar bu hedeflere ulaştığında her ay onları tebrik ederek rozetlerini takdim ediyoruz. Bu kuşaklara sahip olan arkadaşlarımız da kariyer fırsatlarını yakalamak için ilk adımı atmış oluyorlar. İlanlarımıza başvurabiliyorlar ve kriterlere uyuyorlarsa çeşitli testlere ve mülakatlara tabi tutuluyorlar. Ardından da iç terfileri gerçekleşiyor.

Örneğin, çok farklı yetkinliklere sahip olan ve İdari İşler’de çalışan bir arkadaşımız başka bir bölüme de geçiş sağlayabiliyor. Dolayısıyla Arvato olarak kariyeri ön planda tutuyoruz. Bizim için çalışanın yaşam döngüsünde kariyer çok önemli bir yer alıyor ve çalışanlarımızı bu anlamda destekliyoruz. Ben de buna bir örneğim. Ben Müşteri Temsilcisi olarak başladım ve şu anda Business Partner olarak devam ediyorum. Dolayısıyla her arkadaşımız için bu fırsat var. Eğer istekliyse ve Arvato’da gerçekten mutluysa farklı görevlerde yer alabiliyorlar.

516 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arvato’da en eski çalışanlardan biri olduğumu söyleyebilirim ama benden daha eski çalışanlar da var. 2011-2018 yılları arasında Anadolu’da büyümemiz, iki lokasyondan altı lokasyona çıkmamız, merkezi ve Anadolu’daki kadrolardaki değişimler, şirketin ve organizasyon yapısının değişimi, Türkiye’de CEO ve icra kurulunun oluşması gibi büyük değişimleri birebir gören, hisseden, bununla gurur duyan ve bunun mutluluğunu her yerde paylaşan biriyim. 2011 yılında Arvato, bu sektörde bir çocuk gibi emekleyip düşe kalka yürüyordu, bugün Arvato’yu koşan bir genç olarak görüyoruz…

629 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hem öğrenciler hem de yeni mezunlar için çalışma alanlarımızdan bir tanesi Operasyon’dur. Müşteri Temsilcisi pozisyonlarında öğrencileri çokça part-time olarak da konumlayabiliyoruz. Eğer yabancı dilleri varsa Newshore dediğimiz global ve yabancı dil çağrı cevapladığımız projelerdede konumlayabiliyoruz. Böylece çalışanlar bir yandan sahip oldukları yabancı dili geliştirme fırsatı bulurken, bir yandan da sektörde deneyim elde etmeye başlıyorlar. Okurken doğru bir planlamayla part-time olarak çalıştıkları için mezun olduklarında da birçok kariyer fırsatı onlar için mevcut oluyor.

Bizim Arvato olarak önceliklerimizden bir tanesi iç terfileri önceliklendirmektir. Müşteri Temsilcisi pozisyonunda çalışan ve iyi performans gösteren arkadaşları yöneticilik pozisyonlarına veya şirketin Kalite, Eğitim, Planlama, Operasyon, Finans, İK gibi destek fonksiyonlarına konumlamak bizim önceliğimizdir. Bunu da Değerlendirme Merkezi dediğimiz süreçlerle yapıyoruz. İçeride İnsan Kaynakları’nda bununla ilgili eğitim almış birçok deneyimli Assessor’ümüz var. Böylece kendi simülasyonlarımızı tasarladığımız bir süreçte çalışanlarımızı ve onların yetkinliklerini değerlendiriyoruz. Kendileri bir sonraki pozisyona geçtiğinde nasıl davranışlar sergileyeceklerini belli başlı birkaç simülasyonla gözlemliyoruz. Sonrasında bu pozisyona en uygun adayı seçiyoruz, seçemediğimiz adaylarımızı da geliştirmek adına detaylı geri bildirimler vererek besliyoruz.

655 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında spesifik olarak sektör çözümlerimizin olduğunu söyleyemem çünkü Arvato her sektörle çalışabilir. Şu anda hizmet verdiğimiz sektörler; yüksek teknoloji, telkom, bankacılık, sigortacılık ve perakende sektörleridir.

601 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim çok çevik bir yapımız var ve az kişiyle çalışıyoruz.Muhasebe departmanında aşağı yukarı 20 kişi, Finans departmanında da 6-7 kişiçalışıyor. Aradığımız adaylar şirkete hızlı bir şekilde entegre olabilecek,şirketi anlayabilecek, motive bir şekilde çalışabilecek arkadaşlardır. Biz onların susup komut üzerine çalışmalarını değil, düşünmelerini ve yeni fikirlerle gelmelerini bekliyoruz.Bunun dışında üniversite eğitimi çok kritik. Benim için de ayrıca kritik olan şey kişilerin sosyal anlamda neler yaptığıdır. Mesela ben CV okumaya her zaman en arka sayfadan başlarım. Kişinin hobilerine, stajlarına bakarım çünkü bu kişide ekstra motivasyonun olup olmadığını ve kişinin daha fazlasını yapabileceğini gösterir.