Arvato CRM Türkiye

Arvato CRM Türkiye

7 kişi, 82 cevap verdi.

Cevaplar 82

Filtrele:Sırala:

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (22 Cevap)

Kamu Yönetimi’nde adı üstünde kamuyla ilgili bir şeyler yapmamız gerekiyor. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nden mezun arkadaşlarımın arasında bankada ve İK’da çalışan, reklamcı olan, siyasete atılan, Dış İşleri’ne giden kişiler var.

Hepimizin hedefi Dış İşleri’ne girmekti ama mezun olduğumuzda bambaşka bir tabloyla karşılaştık. Biz güzel güzel İngilizce okuyup bunun bizim için çok ciddi bir avantaj olduğunu düşünürken, KPSS’ye girip çok farklı bir noktada olduğumuzu gördük çünkü hem eğitimin metodolojisi hem de İngilizce olması KPSS önünde kocaman bir engel teşkil ediyordu. Ben de bu kadar süre eve kapanıp KPSS çalışmak istemedim ve iş hayatına atılmak isteyip MBA yapmaya karar verdim. MBA yapmanın bana çok farklıbir vizyon katacağını biliyordum ve master yaptıktan sonra yönümü belirledim. Bunu tüm arkadaşlara tavsiye ederim. Siyaset Bilimi üzerine devam etmek de ayrı bir fedakarlık ama yabancı diliniz varsa ve farklı alanda ilerlemek istiyorsanız özel sektörde çok güzel fırsatlar var. Ben bu fırsatı İK’dan yana kullandım ve bundan çok mutluyum.

Öğrencilere ve yeni mezunlara tavsiyeleriniz nelerdir? (41 Cevap)

Benim tavsiyem üniversiteyle beraber başlıyor. Üniversite sırasında aktif bir okul hayatları olsun ve derslerine mutlaka çalışsınlar. Bunun dışında sosyal anlamda kendilerini geliştirmeleri çok önemli olduğu için farklı aktivitelerde, belli derneklerde, uluslararası projelerde bulunsunlar. Bunları ben de kariyerimden önce yaptığım için oralarda sorumluluk almanın oldukça kritik olduğunu biliyorum. Bunun dışında üniversite eğitimi ve sosyal alan arasında güzel bir denge kursunlar. Yurt dışına çıkmaya ve orada okumaya çalışsınlar. Bilsinler ki iyi bir şekilde çalıştıklarında, şirkette veya kendi bölümlerinde başarılı bir şekilde ilerlediklerinde onları güzel birkariyer fırsatı yakalayacaktır.

Müşteri Temsilcisi olarak Arvato'da bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

İşe servisle geliyoruz ve kahvaltı yapıyoruz. Bilgisayarımızı açıp kendimizi login ediyoruz. Bildirimler geliyorsa onlara bakıyoruz, gelen yenilikleri okuyoruz. Çağrıları dinliyoruz, sorunlar varsa onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz ve çözemediğimiz sorunlarda destek alıyoruz. Bazen eğitimlere katılıyoruz ve onları uyguluyoruz.

Arvato hangi sektörlere hizmet veriyor? (1 Cevap)

E-ticaret, telekomünikasyon, bankalar, uçak şirketleri, büyük bir kahve şirketi gibi geniş bir yelpazeye yayılmış durumdayız. Binlerce çağrı alıyoruz ve yerli-yabancı birçok müşterimiz var. Bundan dolayı çok mutluyuz.