DenizBank

DenizBank

26 kişi, 223 cevap verdi.

Cevaplar 223

Filtrele:Sırala:

DenizBank'ta Data Scientist pozisyonu için nasıl adaylar arıyorsunuz? (1 Cevap)

Bütün şirketler analitik kapasitelerini veri analiz etmek, yorumlamak ve o verinin üzerine öğrenen mekanizmalar kurup iş modelini geliştirmek için iş inşa etmeye çalışıyor. Bizim de ajandamızdaki en önemli unsurlardan bir tanesi bu. Bunun için de analitik kapasitemizi arttırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda 2018’de en önemsediğimiz rollerden bir tanesi olan yeni mezun arkadaşlarımızın arasından Data Analist, yani Veri Analisti grubu oluşturmak istiyoruz. Mühendislik fakültelerinden mezun olan, veriyle uğraşmayı, veriyi yorumlamayı ve bu yorumu bilgiye dönüştürüp bir değer yaratmayı kendisine ilke edinen, bu konuda heyecan duyan tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz.

CRM nedir? (4 Cevap)

CRM’in açılımı Customer Relationship Management’tır amaişin özü müşteriyi anlamak, müşteriyi takip edebilmek ve müşterinin istediği şeyleri istediğinin farkına varmadan ona sunabilmektir. Bu günümüzde de bir pazarlama stratejisi haline geldi. Nöropazarlama gibi konseptler çok meşhur oldu ve bu yüzden insanların ne istediğini anlamak çok önemli hale geldi. Konferanslarda sürekli Big Data’nın ne kadar önemli olduğunu duyuyoruz.Büyük bir kitleye hitap ederken bunu doğru değerlendirip işlemek gerekiyor çünkü birçok veri topluyoruz ve bu verileri saklayabilmek çok önemli. Bunu yapabilmek için de Veri Kalitesi Ekipleri gerekiyor. Bu veri işlenebilir halde olmalı ki ben o veriyi kullanabileyim. Bunun dışında Analitik CRM gibi bir bölüm lazım ki o bölüm o veriyi işlesin. Business tarafın stratejileriyle birleşip farklı kanallardan kampanya çıkılması da gerekiyor. Bu kampanyaların organizasyonu için de bir Kampanya Operasyon bölümü lazım. Müşteriye birebir hitap ettiği için operasyonel projeler oluyor. Dolayısıyla bunun için de Operasyonel CRM bölümü lazım. Gişe, bekleme süresi, sıramatik veya basit bir tablette hizmet vermek gibi arka planı çok yoğun olan işler için de Müşteri Deneyimi bölümü lazım. Ben bir müşteri olarak bankaya girdiğimde ne görüyorum? Attığım bir mesaj veya maili okuyunca bana ne hissettiriyor? Kimseyi rencide etmeyecek öyle bir cümle olmalı ki herkes onu okuyup mutlu olmalı. Dolayısıyla büyük, organizasyonel olarak biraz karışık ve iç içe geçmiş bir yapı var ama doğru yönetildiği zaman çok faydalı.

İş dünyası öğrencilerden hangi yetkinlikleri geliştirmelerini bekliyor? (2 Cevap)

Üniversiteöğrencilerinin derslerde bazı yetkinlikler kazanması gerekebiliyor ama benceüniversite ders öğrenme yerinden ziyade, bir vizyon alma yeridir. Dolayısıylaönceliğiniz vizyon almak ve dış dünyada neler olduğunu anlamak olsun. Mezunolmak için transkripteki not önemli dış dünyada neler olduğunu, neler verip alabileceğiniziirdelemeniz ve bu konulardaki farkındalıklarınızı arttırmanız sizin için dahaönemlidir. Bu yüzden mutlaka kafayı kaldırıp dışarı bakmanız gerekiyor.Kampüsün dışında ve diğer ülkelerde nasıl bir hayat olduğuna, diğeröğrencilerin neler yaptığına ve sizin ne yaptığınıza bakmanız lazım. Mümkünsede üniversite 2. sınıfta başlayacak şekilde çalışmanızı tavsiye ederim. Ne işolduğunun önemi yok, yeter ki çalışın.

Matematik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (6 Cevap)

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunlarının bir kısmı yazılımcılığı tercih etti. Bizim derslerimizin yarısı bilgisayar ve yazılım üzerineydi. Ben 1993-1997 yılları arasında okudum. O zaman ki yazılım dillerini ve bunların nasıl öğrenebileceğimizi öğrendik. Arkadaşlarımın yarısı Denizbank’ın Intertech’inde ve diğer bankaların teknoloji şirketlerinde çalışıyor. Bunun dışında bankacılık yapan, nakit yöneten, başka bir bankanın iletişim merkezinde veya telekom sektöründe üst düzey yönetici olarak çalışan arkadaşlarım da var. Ben de 1997 yılından beri bankacılıkla uğraşıyorum. Dolayısıyla her sektörde çalışmaya uygun bir meslek. Okulda öğrendiğimiz her şeyi uygulamıyoruz ama yeri geldiğinde uygulama imkanımız oluyor.

Psikoloji Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (17 Cevap)

Psikoloji bölümü mezunları için çok geniş bir kariyer yelpazesi var. Kişiler ilgilendikleri dala göre kurumsal hayata katılarak İnsan Kaynakları, Reklam ve Halkla İlişkiler, Pazarlama gibi bölümlerde çalışabiliyorlar. Okullarda, kreşlerde ve hastanelerde Özel Danışman olarak devam edebiliyorlar. Bu tamamen kişinin tercihleriyle ve ilgilendiği alanlarla alakalı.