Nestlé Onaylı Hesap

7 kişi, 90 cevap verdi.

Cevaplar 90

Yükleniyor...
1,230 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok güzel bir soru; “13 yıl mı olmuş?” diyorum. Bu soruyu kendi kendime soruyor olmak gerçekten ne kadar motive çalıştığımın bir göstergesi. Çünkü ben hiç Nestlé’de ne kadardır çalıştığımı düşünmedim. Nestlé, öncelikle vizyonu gereği ve bu vizyonu DNA’sına çok iyi yansıtmış bir şirket olmasından ötürü, iyi beslenme ve mutlu yaşam anlamında hem tüketicilerine, hem de çalışanlarına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir şirket. O yüzden Nestlé’nin kültürünün temelinde insan var. O sebeple burada çalışmak insanlar için çok mutluluk verici, motive edici bir şey. Çünkü Nestlé’de çalışan bir insanın kariyeri kendisinin istediği doğrultuda, istediği yöne doğru gidebilir. Yani her şey, bütün gelecek kendi ellerinizde. Nestlé size bununla ilgili bütün özgürlüğü ve o özgürlük kapsamında da bütün yöntemleri sağlıyor. Benim Nestlé’de 13 seneyi anlamamamın temel sebebi bu. Çünkü ben Nestlé’yi aslında bir çalışma yeri olarak görmüyorum. Hayatta yapmak istediğim şeyleri hayata geçirebildiğim ve bunu yaparken çok mutlu olduğum bir yer olarak görüyorum. Nestlé dünyanın en büyük gıda şirketi olmasının avantajından ve insana çok önem vermesinden ötürü sadece Türkiye içinde değil, Türkiye dışında bulunduğu her yerde de kariyer fırsatları sunuyor. Bu hem Nestlé’ye olan bağlılığınızı arttırıyor, hem de sizin yetkinliklerinizi çok ciddi anlamda geliştiriyor.

1,241 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış içerisinde Nestlé’de iki farklı fonksiyon var. Bir tanesi aktif satışı gerçekleştirdiğimiz bire bir müşteri yönetimini yaptığımız departmanlar. Burada çalışan kişiler tamamen saha yönetimi, insan yönetimi ve müşteri yönetimi konusunda kendilerini geliştirebiliyorlar. Diğer ayağı ise biraz daha strateji planlama tarafı ki bu benim şu anda aktif olarak çalıştığım departman. Burada da şirketin ilgili markalarının ve ilgili satış kanallarının, satış stratejilerini ve kanal stratejilerini belirleyip bunların uygulanmasında çalışabiliyorsunuz. Dolayısıyla satış dediğiniz zaman, aktif olarak satışı yapıp sonrasında stratejik planlamayı yapabilir, isterseniz daha sonra pazarlama kariyerine ya da başka bir ticari pazarlama rolüne devam edebilirsiniz.

1,102 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her şeyden önce bir anne olduğum için sabahları erken kalkarak kızımı okula hazırlayıp onunla beraber kahvaltı yapıyorum. Ardından hazırlanıp işe geliyorum. Sabahtan öğlene kadar olan kısımda ekibimle beraber toplantılarımı yapıp, ileriye yönelik planları ya da o günkü öncelikleri belirliyorum. Daha sonraki kısımda genelde sahada olmayı tercih ediyorum. Bizim için önemli olan şey, müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara doğru çözümler sunabilmektir. Bu yüzden onlarla birlikte günün geri kalan kısmında pazarın ve sektörün ihtiyaçlarının neler olduğunu belirlemek üzere geçirmeyi tercih ediyorum. Akşam yine kızımla birlikte zaman geçirip ödevlerine yardımcı olmaya çalışıyorum. O uyuduktan sonra da mutlaka 1-2 sayfa kitap okuyup uyuyorum.

626 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İçgörü konusu gerçekten çok önemli. İçgörü; tüketicinin kafasında oluşan, görünmeyen ve sürekli dönen bir çarktır. Müşteride bu çark sürekli dönüyor ve onun ne olduğunu kendisi bile fark etmeden markette gidip rafa ulaşarak, ürünü alıp sepete atıyor. O çarkı iten gücü bulduğunuz anda doğru içgörüyü de bulmuş oluyorsunuz. Biz de asıl eforumuzu ve zamanımızı o çarkı çeviren ikinci gücü bulmak için harcıyoruz. Bunu yapmanın birçok yolu var ama en doğru metodu bulup en uygun ajansla çalışarak, doğru test ve araştırmaları yaparak, tüketicilerimizi dinleyerek bunu yapmamız mümkün. İçgörüyü bulduktan sonra bir takım başka adımlardan geçiyoruz. Eğer bu adım ve testler başarılı olursa bunun gerçekten işe yarayacağına ikna oluyoruz. Marka takımları ve ajanslarımızla birlikte bunu nasıl en doğru mesaja çevirebileceğimiz hakkında kafa yormaya başlıyoruz. Sizin çok uzun bir hikayeniz olabilir ama bu tüketici için hiçbir şey ifade etmez. Müşteri o anda neyi alıp almamasıyla ilgili bir sloganla karşılaşmak durumundadır. Dolayısıyla bunu bulmak için epey çaba sarfediyoruz. Daha sonra bunu ilgili hedef kitleye doğru bir şekilde bir iletişime dönüştürmek apayrı bir uzmanlık alanı oluyor. Burada da kreatif ve medya ajanslarımıza son derece büyük iş düşüyor.