Cevaplar 354

Filtrele:Sırala:

Üst düzey bir yönetici olarak zaman yönetimi için tavsiyeleriniz nelerdir? (2 Cevap)

Bence en temel şey sevdiğiniz işi yapmanızdır çünkü o zaman iş yapıyor gibi olmuyorsunuz, bir hobinizden keyifle para kazanıyor gibi oluyorsunuz ama herkes bu şekilde şanslı olmayabilir. Bu yüzden ben üniversite zamanındaki gençlere sevdikleri işleri keşfetmeye çalışmalarını söylüyorum. Stajlar bu yüzden çok önemli ve farklı firmaları denemek gerekiyor. Ben ilk olarak bankada çalışmıştım ve banka ortamı benim pek hoşuma gitmemişti ama gıda perakendecileriyle sonsuz çalışırdım. Gerçekten de sevdiğim bir işe girdim ve 20 yıldır da hep o şevkle devam ettim. İş-hayat dengesi de gittikçe zorlaşıyor çünkü cep telefonları sürekli hayatımızda.Bazen kendinizi çok bunalmış ve sıkılmış hissediyorsunuz ama böyle devam ediyorsunuz. Böyle devam ettiğinizde hiçbir zaman insanlar size durup bir nefes almanız gerektiğini söylemiyor. Sizin kendi otokontrolünüzü sağlamanız lazım. Bunalıp sıkıldıysanız ara vermeniz gerektiğinizi söylemeniz gerekiyor. Bu bir izin, işten birkaç saat erken çıkmak veya yöneticinizden zaman istemek olabilir. O vakti kendinize sağlamak zorundasınız. Bununla ilgili çok enteresan araştırmalar var. İşin sonunda isyan bayrağını çekip ayrılan insanlarıngeçmişlerinde izin almadıkları, olan izinlerini kullanmadıkları bile görülüyor. Dolayısıyla insanın kendisine biraz otokontrolü göstermesi gerekiyor.Bunun dışında sevdiğiniz bir hobinizin olması lazım. İşe ilk başlayanlarda bu şeyler olmuyor. Ne yazık ki bu insanların aklına 30’lu yaşlarından sonra geliyor ama özellikle evlenene, hatta çocuk sahibi olana kadar bir hobiyi kendi hayatınızın bir parçası haline getirip, o hobiyle her gün veya haftada birkaç saat ilgilenmenizin ruhunuza iyi geleceğini düşünüyorum.

Migros’ta uzun dönemli stajla geleceğine katkı sağlamaya hazır mısın? (1 Cevap)

Hayat bir alışveriş bizim için, mutluluk alıp mutluluk verdiğimiz... Raflarımız ödül ve başarılarla, zihinlerimiz geleceğe renk katacak yepyeni fikirlerle dolu...

Liderliğimizi ve büyüklüğümüzü rakamlarla anlatmayı uzun süre önce bıraktık. Biz Türkiye’nin, Migros’uyuz. Bu motivasyonla çalışanlarımıza en uygun çalışma ortamını sağlıyor ve ülkemizin kaynaklarını verimli şekilde kullanmak için önderlik ediyoruz. Şimdi ise “Smart” uzun dönemli staj programıyla kapılarımızı akıl küpü genç yeteneklere açıyoruz.

Migros'ta Ürün Güvenliği Ekibinde nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Migros'ta Ürün Güvenliği Ekibinde yeni mezun arkadaşlarımız için çok güzel kariyer fırsatları var. Bizim Migros olarak taze beyinlere çok ihtiyacımız var. Bu yüzden Ürün Güvenliği Departmanı’nda önceliğimiz; üniversiteden yeni mezun olmuş, iş hayatına ilk adımını bizde atmasını istediğimiz kişiler yönündedir. Kendi ekibimden örnek vermek istiyorum: Benim şu an birlikte çalıştığım arkadaşlarımın tamamının ilk iş deneyimleri bizimle birlikte başladı. Dolayısıyla işe yeni başlayan arkadaşlarımız için hem Migros’ta hem de Ürün Güvenliği Departmanı’nda kariyer fırsatları var. 

Mağazacılık alanında çalışmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlara tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Arkadaşlarımızın maddi anlamdan çok yaptığı işi sevmeleri lazım. Yaptıkları işi seviyorlarsa bazı işleri daha kolay gider. Başarı ve huzur çok daha kolay gelir. Zaten başarı ve huzur geldikten sonra maddiyat da bir şekilde geliyor. Bu yüzden işlerine tutkuyla bağlı olsunlar.

Macrocenter Ekiplerinde nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Kendi normlarımıza göre iyi büyüyoruz. 40 mağazadan 50 mağazaya çıkan bir büyüme yüzdemiz var. Bunun dışında arkadaşlarımız reyonda mavi yaka olarak çalışmaya başlayıp eğitimlerini çeşitli formlarda devam ettiriyorlarsa, eğitimlerinin sonunda yönetici olarak görev alabiliyorlar. Bu bizim çok sevdiğimiz bir şey çünkü konularına çok daha hakim yönetici arkadaşlarımız, konunun içinden yetişmiş arkadaşlarımız oluyor. Bugün sahadaki 45 mağazamızın yaklaşık 12’sinin müdürü bu şekilde mavi yaka olarak çalışmaya başlayarak aramıza yönetici olarak katılan arkadaşlarımızdan oluşuyor.