Cevaplar 8

Yükleniyor...
3,456 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Part Time Yöneticilik Programı sayesinde öğrenciyken yöneticilik tecrübesiyle işe başlamak çok büyük bir artı. Migros’a yeni başlamamıza rağmen fikirlerimize çok fazla önem veriliyor. Bir sorun gördüğümüzde, bunu yöneticilerimize bildirdiğimizde fikirlerimize değer veriliyor ve bunların aksiyona alındığını görmek motive ediyor. Bunun dışında Migros eğitime çok fazla önem veriyor ve bütün staj süremizi okul programımıza göre ayarlayabiliyoruz.

2,415 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Part Time Yöneticilik Programı’na internet üzerinden Migros Kariyer’de CV oluşturarak başvurdum ve görüşmelere çağrıldım. Ardından yazılı ve sözlü sınavlar, birebir mülakatlar ve grup mülakatları yapıldı. Bunlardan başarılı olduktan sonra bizi mağazalarda görevlendirdiler. Programa başvuru şartı üniversite son sınıf öğrencisi ve mezuniyet durumunda olmaktır. Bu programda bize staj imkanı ve mesleki anlamda gelişim sağlıyorlar.

1,593 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Part Time Yöneticilik Programı sonrasında tekrar değerlendirmelere alınıp genel müdürlükte 1 hafta eğitime tabi tutulduk. Bizden hem süreç geliştirme hem de mağazacılık sektörüyle alakalı sunum yapmamızı istediler ve bunun sonucunda bir sunum gerçekleştirdik. Bu sunum doğrultusunda görev alacağımız mağazalar belirlendi ve full time yönetici olarak görevimize başladık.

1,510 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Part Time Mağaza Yöneticilik Programı'nda beni en çok çeken şey, okul dönemi boyunca öğrendiğimiz teorik bilgileri pratiğe aktarma ve sonuçlarını yaşayarak görme fırsatıydı. Mağazada işe başladığımda çok sıcak bir aile ortamıyla karşılaştım. Yanlış yapmaktan korkmadık çünkü biz deneyimsiz olarak bu sürece başladık. Birçok hata yapabiliriz ama bunun sonucunda bize asla kötü bir dönüşü olmayacağını biliyoruz. Ayrıca burada eğitimimize de önem veriliyor. Bunların hepsi benim ilgimi çekti ve beni buraya bağladı.

1,256 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yapılan iş tamamen sosyal ve hayatın içinden olduğu için en önemli unsur iletişimdir. Mağazaya girdiğiniz andan itibaren birçok müşteriyle, personelle, firma elemanıyla sürekli iletişim halinde olmanız ve bu süreci yürütmeniz gerekiyor. Ayrıca süreç yönetimi, iş takibi, depo ve mağaza arasındaki iletişim, personel yönlendirme gibi unsurlar da çok önemli. Migros kurumsal bir şirket olduğu için yardım alabileceğimiz birim sayısı da çok fazla. Bir sorunla karşılaştığımızda maillerle ya da telefonla ilgili kişiye kolayca ulaşıp yardım alabiliyoruz, bu da işimizi çok kolaylaştırıyor.