Vodafone'da çalışmak nasıl bir duygu? (2 Cevap)

Vodafone’da çalışmak güzel bir duygu ve iyi şeyler yaptığınız hissi kolay kolay kaybolmuyor. Bu yüzden de yaptığınız işleri hızlı yapmanız ve sonuçlarını doğal olarak hızlı görmeniz motivasyonunuzu oldukça diri tutuyor. İlk işimde 6 yıl boyunca ilerleyerek devam etmeyi biraz da şirketin dinamizmine borçluyum. Bunun dışında şirketin öncelikleri çok net olduğu için sizin de öncelikleriniz netleşiyor. Hem içinde bulunduğunuz ekip hem de yönettiğiniz ekipte şirketin netliğini ve nereye odaklandığını bildiğiniz için siz de aynı odaklanmayı gösterebiliyorsunuz. Bu sayede sonucu çok yakın zamanda görüyorsunuz ve o başarıyı sonrasında kutluyorsunuz. O açıdan hem dinamik hem de rekabetçi bir sektör. Ne yaptığınıza baktığınız kadar rakiplerin ne yaptığına da bakıyorsunuz. Bu adrenalin de sizi gerçekten mutlu kılıyor. Çok çalışıp merak etmeniz ve hızlı ayak uydurmanız gerekiyor. Dolayısıyla Vodafone genel olarak iyi şeyler yaptığınızın hissini veriyor ve bunu kolay kolay kaybetmiyorsunuz.
2,075

Vodafone Pazarlama Departmanı'nın yapısını anlatır mısınız? (2 Cevap)

Biz Pazarlama Departmanı’nda oldukça farklı ekiplerle çok yakın çalışıyoruz. Bireysel ve kurumsal müşterilerle ilgili tüm operasyonları, plan ve programları yürüten büyük bir ekibiz. Bu büyük yapının sırrı tüketicidir. Şu an içeride olan yapımız, tamamen kazanmak istediğimiz hedef kitlelere göre yapılanmış durumda. Bu yüzden de bazı Segmentlerimiz var. Vodafone Red bu segmentlerden bir tanesidir ve bu Dijital Müşteriler Segmentidir. Dijital olan ve dijital olmak isteyen abonelerin her türlü ihtiyaçlarını en iyi ve tam bir şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Eğer Pazarlama’da çalışıyorsanız çok yakın çalışmanız gereken ekipler var. Bunlardan bir tanesi Ürün ve Fiyatlandırma Ekipleridir. Onlarla birlikte ciddi bir mesai harcıyoruz. İşin biraz daha hazırlık tarafında bu ekiplerle kol kolayız. Vodafone Red’in şu anda ciddi bir müşteri bazı var ve onları yönetip mutlu etmek, onların tavsiyelerini takip etmek gibi bir görevimiz var. Vodafone Red’in dijital müşteriler arasında en çok tavsiye edilen bir marka olması için çaba harcıyoruz. Dolayısıyla Baz Yönetimi Ekipleri ile de çok yakın çalışıyoruz. Ürünler ve servisler hakkında tüketiciye ne söyleyeceğimiz netleştiği zaman, Pazarlama İletişimi ve Marka Stratejisi Ekipleri bizim için çok önemli bir rol oynuyor. Ben 2 yıldır Segment’te çalışıyorum. Ondan önce de 3 yıl boyunca Marka Stratejisi ve İletişim Ekibi’nde çalıştım. Segmentlerin Brief’lerini yazdıktan ve tüketiciye ne söyleyeceklerini netleştirdikten sonra kapılarının çalındığı ekipteydim. Şu anda da Marka Ekibi’nin çok yakın çalıştığı Segment Ekibi’ne geçiş yaptım. Bu yapıda Marka Ekibi kritik bir rol oynuyor. Çünkü belirttiğim gibi 70-80 tane reklam filmi yapıyoruz. Bunların belli strateji ve hedef kitlelerde başarılı olması için çalışıyoruz. Hem tüketici için keyifli olan hem de bizim için iş sonuçlarına katkısı olan lansmanlar yapmaya çalışıyoruz. Tüm bu lansman aşamasında belli ekipler gündemimize daha çok giriyor ve beraber mesaiye kalıyoruz. O dönem bittikten sonra sıra diğer ekibe geliyor ve onlarla daha yakın bir takım çalışması oluyor. Bunun dışında Satış bizim için çok kritik ve Türkiye’nin her yerinde iyi bir iş ağı var. Ürün lansmanı yapıldığı zaman ertesi gün cep merkezine gidip o ürünü oradan satın alabiliyorsunuz. Bir şeyi sattıktan sonra o aboneyle ilişkiniz bitmiyor. Onun memnun olması için yeni tarifeler, yeni ürünler ve yeni servisler kullanması için de bir çaba sarf ediyorsunuz. Dolayısıyla o ay kazandığınız aboneler ve sizinle beraber geçmişten gelen mutlu aboneleriniz oluyor. Bunun için de yine Baz Ekipleri ve Müşteri Deneyimi Çağrı Merkezleri ile de çok yakın çalışıyoruz.
3,284

Vodafone sosyal etkinlikler ve olanaklar konusunda nasıl bir şirket? (1 Cevap)

Vodafone sadece iş anlamında değil, sosyal anlamda da çok güçlü bir şirket. Örnek vermem gerekirse, çok iyi bir etkinlik kulübümüz var. Ben de bu etkinlik kulübünün dallarından olan voleybolda çok aktif rol alıyorum ve şirketin voleybol takımındayım. Dolayısıyla ekip olarak zamanımızı harcadığımız, hem iş yapıp hem de sosyalleştiğimiz bir ortam var. Bu da beni Vodafone da motive eden faktörlerden biridir.
296

Vodafone'da nasıl yurt dışı kariyer fırsatları var? Kendi deneyiminizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

Finans MT Programı'nın bir diğer bacağı da yurtdışında kısa bir tecrübe edinmekti. Ben bu kapsamda ilk yıl çalıştığım Finansal Raporlama ve Analiz bölümünde 15 gün kadar Vodafone Grubu'na giderek oradaki iç ve dış raporlama süreçlerini hazırladım ve toplantılara girerek çok ciddi roller aldım. Benim için çok enteresan bir tecrübeydi. Orada tanıştığım kişilerle bugün hala iletişim halindeyim. Vodafone bu global gücünü gerçekten çalışanlarına iyi yansıtıyor. Bunun dışında zaman zaman eğitimler ve çeşitli imkanlar olabiliyor. O zamanlarda da yurtdışına gidip gelebiliyoruz.
428

Vodafone'da nasıl staj olanakları var? (1 Cevap)

Biz bu konuda çok cesaretli davranıyoruz. Vodafone olarak genelde kısa dönem stajyer de alıyoruz ama daha çok uzun dönem stajyer almayı tercih ediyoruz. Uzun dönemli stajyerlerimiz genelde haftanın belli günlerinde okula gidip belli günlerde de bize geliyorlar. Bu hem onlar açısından hem de bizler açısından faydalı oluyor. Uzun dönem stajyerleri daha çok son sınıflardan tercih ediyoruz. Bu stajyerler arasında yetenekli arkadaşlarımızı kadrolarımız imkan veriyorsa bünyemize katıyoruz. Buna ilave olarak da bizim Genç Yetenek adında bir programımız var. Üniversitelerde Genç Yetenek Programı'na başvuran öğrencilerle ilgili bir değerlendirme süreci sağlıyoruz. Bu değerlendirme sürecinde tercih edilen arkadaşlarımızla İnsan Kaynakları Departmanı görüşüp Vodafone kadrolarına alıyorlar. Daha sonra bu genç yeteneklerimiz, 6 aylık dönemler halinde Vodafone'un değişik departmanlarında rotasyona tabi tutuluyorlar. Daha sonra da hem yetenekleri hem de tercihlerine göre uygun bir departmanda çalışmaya devam ediyorlar.
706

Vodafone'un yakın gelecekteki hedefleri nelerdir? (1 Cevap)

Artık biz müşterilerimize sadece hat vermiyoruz, müşterilerimizin ihtiyaç duyacağı teknolojik çözümler de sunuyoruz. Hayat artık cihaz bazlı bir yapıdan çıkarak servis bazlı bir yapıya dönüyor. Cihazın ve teknolojinin ne olduğundan bağımsız olarak almak istediğiniz hizmeti veriyor olacağız. Vodafone'un Ar-Ge'ye yaptığı büyük yatırımlar ve sürekli büyüyen deneyimli kadrosuyla uçtan uca hizmetleri sunabilecek durumdayız. Biraz evvel saydığım projelerden de çok farklı projeler yapıyoruz. Bir AVM'nin içerisindeki mağazalara yaklaştığınız andan itibaren o mağazanın kampanyaları hakkında haberdar olmanızı sağlayacak ve sizi oralara doğru yönlendirecek navigasyon sistemleri bile şu anda var. Mobilite çok hızlı büyüyor ve mobilitenin bu kadar hızlandığı bir dünyada çözüm ve servisleri bu dünyaya adapte etmek durumundayız. Olaya sadece mobilite olarak bakmıyoruz. Bir müşterinin ihtiyaç duyacağı her türlü teknolojik çözümü gelecekte verebilmeyi amaçlıyoruz.
468

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm