Telekomünikasyon

Telekomünikasyon

16 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Telekomünikasyon sektörü kimlere göredir? (1 Cevap)

Eğer değişimi seviyorsanız ve bir şeyi sürekli tekrar etmekten hoşlanmıyorsanız Telekomünikasyon sektörü bunun için muazzam bir yer çünkü her hafta bir şey değişiyor. Bu yüzden çok yaratıcı ve kıvrak olup bu değişime ayak uydurmak zorundasınız. Aksi takdirde hayatta kalamazsınız. Dinamizmi ve teknolojiyi seviyorsanız bir süre sonra bütün değişen teknolojileri kendi çatınız altında topladığınızı fark ediyorsunuz. Eğer teknolojiyi, değişimi ve dinamizmi seviyorsanız kesinlikle Telekomünikasyon sektörünü seçmeniz gerekiyor.

Internet of Things ve NB-IOT nedir? IoT ile birlikte bizi gelecekte nasıl bir dünya bekliyor? (1 Cevap)

4.5G LTnetwork'ü ile beraber bağlantı giderek arttı. Daha evvel insanlarınbirbirleriyle iletişimi önemliyken IOT ve hızın artmasıyla birlikte nesnelerinbirbirleriyle olan iletişimi arttı. Biz de nesnelerin birbirleriyleiletişiminde sensörler, biochipler, izleme cihazları gibi kavramları bir arayagetirerek datalar topluyoruz. Daha sonra bu dataları işleyip raporlama vegereksinimleri hazırlıyoruz.

5G nedir? Huawei'de 5G üzerine nasıl projeler yapılıyor? (1 Cevap)

Yeni nesil kablosuziletişim teknolojisidir. 4. neslin yaklaşık olarak 10 katı veri aktarım hızınasahiptir. Bu sayede büyük dataları işleyerek proje uygulamalarını arttırmıştır.Globaldeki planlara göre 2020 yılı itibariyle 5G ile ilgili projelerin hayatageçirilmesi planlanmaktadır. Huawei'de de akıllı şehirler, bulut mimarisi veyeni nesil ağlar öncelik taşımaktadır.

Telekomünikasyon sektöründe çalışmak isteyen yeni mezun ve öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Herkes ilkokuldan başlayarak üniversite hayatının sonuna kadar ciddi bir eğitimalıyor ve bu eğitim genelde tek taraflı oluyor. Siz bir sınıfa giriyorsunuz ve hangisaatte hangi derse gireceğiniz belli oluyor ve size bir şekilde bilgi veriliyor. Siz dealdığınız o bilgiyle bir proje oluşturuyorsunuz ve sizi orada sistem yönlendiriyor.Vodafone’daki iş hayatında tabii ki yöneticiler var. Kişileri yönlendirerek neyapmak istediğimizi anlatıyoruz ama burada kişiler hangi sorumlulukları almakistiyorlarsa, ne yapmak istiyorlarsa, hangi alanları girişim alanları olarakgörüyorlarsa tüm bunların kontrolünü kendi üzerine alıyor. Biz hem Vodafone’uhem de kendi kariyerlerini kendilerinin yönetmesini bekliyoruz. Somut olmakgerekirse; biz yeni gelen bir arkadaşı 1 yıl sonra direkt olarak terfi etmiyoruz.Ona önerdiğimiz rolü gösterip seçenekleri sunarak kendi kariyer patikalarınıtercih etmelerini bekliyoruz. Biz de onlara bu anlamda destek olarak çok çeşitliyardımlar sağlıyoruz. Günlük hayatta da yaptıkları her işte, işi bitirip teslimetmekten ziyade, gerçekten yaptığı işte fark yaratmasını ve müşteriye bir artıgetirmelerini bekliyoruz.