Telekomünikasyon

Telekomünikasyon

15 soruya 13 cevap verildi.

Cevaplar 13

Filtrele:Sırala:

Telekomünikasyon sektörü kimlere göredir? (1 Cevap)

Eğer değişimi seviyorsanız ve bir şeyi sürekli tekrar etmekten hoşlanmıyorsanız Telekomünikasyon sektörü bunun için muazzam bir yer çünkü her hafta bir şey değişiyor. Bu yüzden çok yaratıcı ve kıvrak olup bu değişime ayak uydurmak zorundasınız. Aksi takdirde hayatta kalamazsınız. Dinamizmi ve teknolojiyi seviyorsanız bir süre sonra bütün değişen teknolojileri kendi çatınız altında topladığınızı fark ediyorsunuz. Eğer teknolojiyi, değişimi ve dinamizmi seviyorsanız kesinlikle Telekomünikasyon sektörünü seçmeniz gerekiyor.

5G nedir? Huawei'de 5G üzerine nasıl projeler yapılıyor? (1 Cevap)

Yeni nesil kablosuziletişim teknolojisidir. 4. neslin yaklaşık olarak 10 katı veri aktarım hızınasahiptir. Bu sayede büyük dataları işleyerek proje uygulamalarını arttırmıştır.Globaldeki planlara göre 2020 yılı itibariyle 5G ile ilgili projelerin hayatageçirilmesi planlanmaktadır. Huawei'de de akıllı şehirler, bulut mimarisi veyeni nesil ağlar öncelik taşımaktadır.

Telekomünikasyon sektörünü yakın gelecekte nerede görüyorsunuz? (3 Cevap)

Şu an bir insan evden çıkarken yanına cep telefonu, cüzdan ve anahtarını alıyor. Bundan 10 yıl sonra benim ümidim, sadece cep telefonunu almanın yeterli olmasıdır. Şu an biz altyapı olarak zaten bunlara sahibiz. Artık cep telefonunu kredi kartı olarak kullanıp ödeme yapabiliyoruz. Öyle teknolojiler var ki arabayı cep telefonu ile çalıştırabiliyorsunuz. Henüz müşteriler bu tür durumlara pek güvenmiyor ve pazara çok yerleşmedi. Bizim telekomünikasyon firması olarak yapmamız gereken, müşterileri bu çözümlere inandırmaktır.

Telekomünikasyon sektöründe çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (1 Cevap)

Bugün aldığım aksiyonun sonucunu yarın görebilmek benim için çok önemlidir. FMCG firmalarına kıyasla Telekomünikasyon Sektörü’nün en önemli özelliği de budur. Aynı zamanda şirket içerisinde çalışanı daha ileriye götürecek centilmen bir rekabet var. Bu durum da bizim kurumsal kültürümüze yansıyor. Pazarda da yeterince rekabetçi olmamız içimdeki ateşi daha da körüklüyor, bu da motivasyonumu arttırıyor.

Telekomünikasyon sektöründe çalışmanın zor yanları nelerdir? (1 Cevap)

Gün içinde dolu dolu çalışıyoruz. Sabahtan akşama kadar yoğun bir tempodayız ve birden fazla işi aynı anda yapıyoruz. Bir yandan toplantılar olurken bir yandan da yetiştirmemiz gereken işler oluyor. Bunları bir arada yürütmek bazen çok zorlaşabiliyor ama genel olarak bir süre sonra bu düzene alışıyoruz.