Telekomünikasyon

17 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Yükleniyor...
1,146 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Herkes ilkokuldan başlayarak üniversite hayatının sonuna kadar ciddi bir eğitim alıyor ve bu eğitim genelde tek taraflı oluyor. Siz bir sınıfa giriyorsunuz ve hangi saatte hangi derse gireceğiniz belli oluyor ve size bir şekilde bilgi veriliyor. Siz de aldığınız o bilgiyle bir proje oluşturuyorsunuz ve sizi orada sistem yönlendiriyor. Vodafone’daki iş hayatında tabii ki yöneticiler var. Kişileri yönlendirerek ne yapmak istediğimizi anlatıyoruz ama burada kişiler hangi sorumlulukları almak istiyorlarsa, ne yapmak istiyorlarsa, hangi alanları girişim alanları olarak görüyorlarsa tüm bunların kontrolünü kendi üzerine alıyor. Biz hem Vodafone’u hem de kendi kariyerlerini kendilerinin yönetmesini bekliyoruz. Somut olmak gerekirse; biz yeni gelen bir arkadaşı 1 yıl sonra direkt olarak terfi etmiyoruz. Ona önerdiğimiz rolü gösterip seçenekleri sunarak kendi kariyer patikalarını tercih etmelerini bekliyoruz. Biz de onlara bu anlamda destek olarak çok çeşitli yardımlar sağlıyoruz. Günlük hayatta da yaptıkları her işte, işi bitirip teslim etmekten ziyade, gerçekten yaptığı işte fark yaratmasını ve müşteriye bir artı getirmelerini bekliyoruz.

639 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Gün içinde dolu dolu çalışıyoruz. Sabahtan akşama kadar yoğun bir tempodayız ve birden fazla işi aynı anda yapıyoruz. Bir yandan toplantılar olurken bir yandan da yetiştirmemiz gereken işler oluyor. Bunları bir arada yürütmek bazen çok zorlaşabiliyor ama genel olarak bir süre sonra bu düzene alışıyoruz.

618 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şu an bir insan evden çıkarken yanına cep telefonu, cüzdan ve anahtarını alıyor. Bundan 10 yıl sonra benim ümidim, sadece cep telefonunu almanın yeterli olmasıdır. Şu an biz altyapı olarak zaten bunlara sahibiz. Artık cep telefonunu kredi kartı olarak kullanıp ödeme yapabiliyoruz. Öyle teknolojiler var ki arabayı cep telefonu ile çalıştırabiliyorsunuz. Henüz müşteriler bu tür durumlara pek güvenmiyor ve pazara çok yerleşmedi. Bizim telekomünikasyon firması olarak yapmamız gereken, müşterileri bu çözümlere inandırmaktır.

613 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisidir. 4. neslin yaklaşık olarak 10 katı veri aktarım hızına sahiptir. Bu sayede büyük dataları işleyerek proje uygulamalarını arttırmıştır. Globaldeki planlara göre 2020 yılı itibariyle 5G ile ilgili projelerin hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Huawei'de de akıllı şehirler, bulut mimarisi ve yeni nesil ağlar öncelik taşımaktadır.