Huawei

Huawei

8 kişi, 118 cevap verdi.

Cevaplar 118

Filtrele:Sırala:

Elektronik Mühendisi olmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Elektronik Mühendisliğinin üniversitelerde bellibranşlara bölünmüş konuları var. Bunlar; Biyomedikal, Güç Elektroniği,Haberleşme, Elektromanyetik, Sinyalleşme olabilir. Bunların akademiye, piyasayave endüstriye yakın bazı konuları var. Savunma Sanayii’nde çalışacaksanızElektronik, Elektromanyetik, Haberleşme gibi bölümlerde çalışabilirsiniz amaTıp Elektroniği yapacaksanız Biyomedikal’e yönelmeniz daha doğru olur. Buyüzden arkadaşların biraz sektörleri bilmesi, araştırması, amacının ne olduğubilmesi önemli. Hızlıca para kazanmak veya daha çok mühendislik yapmak gibiamaçları anlamaları için çalışan diğer kişileri gözlemlemeleri lazım. Bu yüzdenkendi stillerine uygun branş seçmeleri lazım çünkü böylece o branşı beğenipbeğenmediklerini, neyi isteyip istemediklerini daha net anlayacaklardır.

Staj çok önemli. Ne istediğinizi anlamanıza belkiyardımcı olamayabilir ama ne istemediğinizi size çok güzel bir şekilde anlatır.Mezuniyet dönemine geldiğinizde aldığınız dersleri ve stajları gözden geçirerekamacınıza uygun bir iş seçmeniz lazım. Seçtiğiniz bir işi sonsuza kadar yapmakzorunda değilsiniz ama kendi stilinize ve akademik geçmişinize uygun bir işlebaşlamanız lazım. Bu işin belirli bir reçetesi yok ama ben kendi akademikgeçmişimi ve ne istediğimi gözden geçirip ona yönelik bir adım attım. Şu zamanakadar da hayal kırıklığına uğramadım.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (57 Cevap)

BirElektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu çok değişik alanlarda kendisineiş bulabilir. Bu Telekom, operatör, enerji sektörleri, network sistemleriolabilir veya geleceğe yönelik yapılan çalışmalara katılabilir. DolayısıylaMühendislik alanında birçok şey yapabilir. İsterse yazılım tarafına biraz dahaağırlık verip Huawei merkezinde Yazılımcı da olabilir. Benim bazı arkadaşlarımElektrik Elektronik Mühendisliği okuyup üzerine MBA yaparak bankacılık alanınaveya farklı sektörlere geçti. Dolayısıyla hiç limit yok diyebilirim çünküElektrik Elektronik Mühendisi o dereceyi aldıktan sonra belli şeylerikanıtlamış demektir. O noktadan sonra onu hangi tarafa çekeceği kendiinisiyatifinde olan bir şeydir.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (47 Cevap)

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunları arkadaşlarteknolojinin daha ileriye gidebileceği her alanda görev alabilirler.Bankacılık, finans, sağlık, iletişim gibi sektörlerde çok rahat bir şekilde çalışabilirler.Burada önemli olan; öğrencilerin teknolojiyi nasıl anladığı, kendi vizyonunuhangi derecede ileriye götürdüğü ve bunu yeniliklere nasıl uyguladığıdır.Dolayısıyla mezuniyet öncesi herkesin en azından ilgi duyduğu bir alandakiproblemleri anlamaya çalışması, bu problemlere mezun olduktan sonra ne gibiçözümler getirebileceği konusunu düşünmesi çok önemli çünkü mezuniyet sonrasıbaşladıkları işlerde çok hızlı bir şekilde ilerlemelerine yardımcı olacaktır.Ayrıca Bilgisayar Mühendisliği mezunları SistemMühendisliği, Veri Tabanı Yöneticiliği, İş Analisti, Test Mühendisi gibi farklıalanlara yönlenebilirler. Bu kişinin tamamen hangi alana ilgi duyduğuylaalakalı. Sizin sektöre katmak istediğiniz ya da kendinizin iyi olduğunuzudüşündüğünüz Test ve Veri Tabanı alanları olabilir. Dolayısıyla işe sadeceBilgisayar Mühendisliği, yazılım ya da kod yazma olarak bakmamak, hangi alandadaha iyi çıktı sağlayabileceğinizi ve hangi alana daha iyi katkısağlayabileceğinizi düşünmek gerekiyor.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (47 Cevap)

BilgisayarMühendisliği bölümü mezunları için özellikle ülkemizde donanım kısmında çokfazla faaliyet bulunmamakta çünkü donanımla ilgili faaliyetler çoğu zaman Çinve Orta Asya tarafında yapılıyor. Mezunlar ülkemizde yazılım alanındakendilerini geliştirebilirler. Business Analyst ya da Yazılım Mühendisliğialanlarında test ve geliştirme kısımlarında çalışabilirler. Bunun için birçokyazılım projesi var. C++, Java, IOS ve Android gibi birçok dilde kendilerinigeliştirip sektörde kendilerine bir yer bulabilirler.

IPTV nedir? (1 Cevap)

IPTV;en temel anlatımla internet protokolü üzerinden TV yayını yapılması demektir. Bizbunu çok daha geniş kapsamlı düşünüyoruz. IPTV ile eski sistem televizyonlarlayaptıklarınızın daha fazlasını yapabiliyorsunuz. IPTV, internet bazlı olduğuiçin bazı avantajlar ve kolaylıklar sağlıyor. Özellikle son zamanlarda artandata hızıyla birlikte IPTV kalitesi de eski sistemleri aşmış durumda. Bir IPTV’de4K çözünürlükle veya konumunuzdan bağımsız olarak bir yayın izleyebiliyorsunuz.Örneğin; evinizde televizyon üstü kutu kullanarak fiber bağlantınızla IPTVizleyebilirsiniz. Evden ayrıldığınız zaman bir mobil aletinizle, pad veyamasaüstü uygulamanızla kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Sosyalmedya iletişimi mevcut olduğu için oradan istediğiniz gibi yorumyapabilirsiniz.