Huawei Onaylı Hesap

19 kişi, 127 cevap verdi.

Cevaplar 127

Yükleniyor...
1,334 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Lisans ve yüksek lisans için Amerika’da bulundum. Orada Elektrik Mühendisliği üzerine eğitimimi tamamladıktan sonra Telekom sektöründe Nortel Networks şirketinde çalışmaya başladım. Orada yaklaşık 9 yıl çalıştım, ardından Ericsson’da da 1 yıl çalıştıktan sonra 2010 yılının başlarında Türkiye’ye dönmeye karar verdim. Döndükten sonra Telekom alanında Ar-Ge odaklı çalışmak istedim ve o dönemde Huawei’de bir Ar-Ge merkezi kuruldu. Huawei de bu sektörde hızla büyüyen, geleceğe yönelik büyük yatırımları olan bir şirket olduğu için kendime uygun görerek Huawei’ye başvurdum. 2010 Eylül’den itibaren de Huawei’de çalışmaktayım.

1,339 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yazılım Mühendisi ve Yazılım Test Mühendisi olmak üzere iki kariyer fırsatımız var. Yazılım Mühendisleri, Bilgisayar Mühendisleri, kendisini yazılım kısmında geliştirmiş Elektrik Elektronik Mühendisleri de bu kısımda çalışabilir. Bunun haricinde Telekom Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu arkadaşlar da Huawei’in Yazılım ve Test Mühendisliği kariyer fırsatından faydalanabilirler. Huawei’de yeni mezunlara bu fırsatlar sıklıkla sunulmaktadır.

1,010 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei kültür olarak kendini tamamen başarıya odaklamış bir şirket. Kurulduğu 1988 yılından beri yaşadığı süreci incelediğimizde zorluklarla savaşmış, kendini en büyük rakiplerinin arasına atmış ve bunların önüne geçmeye başlamış bir şirket olduğunu görürüz. Bunun etkisi için Çin kültürünü veya kendi çözüm yöntemlerini söyleyebiliriz. Ben de bu şirkette çalışırken Huawei kültürüne alıştım ve onlarla beraber aynı kültürü devam ettirmeye başladım. Bunun en öne çıkan adımlarından birisi; müşteri öncelikli olmamızdır. Ayrıca şirketin en iyi çözümü en hızlı süreçte bulması, kendisini rakipleri karşısında kısa zamanda ön plana çıkarması açısından çok önemli. Dolayısıyla Huawei olarak zoru başarmak her zaman en önemli isteklerimizden birisidir.

1,768 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ofis ortamı genel olarak sıcak ve soğuk sevenlerin çatıştığı bir yer. Sıcak sevenler sürekli daha sıcak, soğuk sevenler de daha soğuk olsun istiyor. Bunun dışında katımızda kahve makinesi var. Herkesin farklı kahve zevki olduğu için çekirdekler paylaşılıyor. Bu yüzden çok geniş bir kahve arşivi var. Dükkanlardaolmayan çeşitlerin hepsi bizim katta mevcut.

Ayrıca her ay doğum günü partileri oluyor. 4. katta teraslı bir Çin restoranı var. Orada pastaları keserek kutluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Çin yeni yılını kutladık. Bazen büyük partiler oluyor. Mesela yazın Beykoz’da yeşillik ve geniş bir alanda açık hava festivali yaptık. Yaklaşık 2000 kişi katıldı ve bayağı keyifli bir aktiviteydi. Bu tarz şeyler insanları bir araya getiren ve onlara biraz daha bağlılık veren bir zemin hazırlıyor. Bu sayede de çalışırken hissettiğimiz rahatlık ve aldığımız keyif artıyor.

1,557 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei sosyal imkanlar yönünden çok zengin bir firma. Ar-Ge’de -2. katta tenis masalarımız var, isteyenler orada masa tenisi oynayabiliyor. Güzel bir kafemiz, spor salonumuz, ligde yarışan basketbol takımımız, konserlere çıkan grubumuz var. Bunun haricinde pikniğe ve adaya gitmek, bisiklete binmek gibi takım aktivitelerimiz oluyor. Müşteriye gittiğimiz durumlar ve toplantılar haricinde işe serbest kıyafetle geliyoruz.