Huawei Onaylı Hesap

6 kişi, 87 cevap verdi.

Cevaplar 87

Yükleniyor...
7,497 görüntülenme
·
Transkripti Göster

IPTV; en temel anlatımla internet protokolü üzerinden TV yayını yapılması demektir. Biz bunu çok daha geniş kapsamlı düşünüyoruz. IPTV ile eski sistem televizyonlarla yaptıklarınızın daha fazlasını yapabiliyorsunuz. IPTV, internet bazlı olduğu için bazı avantajlar ve kolaylıklar sağlıyor. Özellikle son zamanlarda artan data hızıyla birlikte IPTV kalitesi de eski sistemleri aşmış durumda. Bir IPTV’de 4K çözünürlükle veya konumunuzdan bağımsız olarak bir yayın izleyebiliyorsunuz. Örneğin; evinizde televizyon üstü kutu kullanarak fiber bağlantınızla IPTV izleyebilirsiniz. Evden ayrıldığınız zaman bir mobil aletinizle, pad veya masaüstü uygulamanızla kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Sosyal medya iletişimi mevcut olduğu için oradan istediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.

6,337 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu çok değişik alanlarda kendisine iş bulabilir. Bu Telekom, operatör, enerji sektörleri, network sistemleri olabilir veya geleceğe yönelik yapılan çalışmalara katılabilir. Dolayısıyla Mühendislik alanında birçok şey yapabilir. İsterse yazılım tarafına biraz daha ağırlık verip Huawei merkezinde Yazılımcı da olabilir. Benim bazı arkadaşlarım Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyup üzerine MBA yaparak bankacılık alanına veya farklı sektörlere geçti. Dolayısıyla hiç limit yok diyebilirim çünkü Elektrik Elektronik Mühendisi o dereceyi aldıktan sonra belli şeyleri kanıtlamış demektir. O noktadan sonra onu hangi tarafa çekeceği kendi inisiyatifinde olan bir şeydir.

2
5,700 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirkette bulunan Ar-Ge departmanı o şirketin can damarı gibidir. Huawei’nin şu anda 170 binden fazla çalışanı var ve bu çalışanların yarısı Ar-Ge odaklı çalışıyor. Dolayısıyla 80 bin civarı Ar-Ge çalışanı var. Ar-Ge önemli çünkü araştırma ve geliştirmeden oluşuyor. Eğer araştırma olmazsa, yeni bir şeyler üretilmezse ileride şirketin ayakta kalması çok zor olur. Bu yüzden yeni bir fikirle bunları hayata geçirmek çok önemli. Geliştirme tarafı da bu fikirleri hayata geçirme noktasında devreye giriyor ve bu ikisinin el ele gitmesi gerekiyor.

5,502 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunları için özellikle ülkemizde donanım kısmında çok fazla faaliyet bulunmamakta çünkü donanımla ilgili faaliyetler çoğu zaman Çin ve Orta Asya tarafında yapılıyor. Mezunlar ülkemizde yazılım alanında kendilerini geliştirebilirler. Business Analyst ya da Yazılım Mühendisliği alanlarında test ve geliştirme kısımlarında çalışabilirler. Bunun için birçok yazılım projesi var. C++, Java, IOS ve Android gibi birçok dilde kendilerini geliştirip sektörde kendilerine bir yer bulabilirler.

1
4,361 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elektrik Elektronik Mühendisliği çok geniş bir alan ve birçok alt dalı var. Örneğin; Elektrik, Elektronik, Görüntü İşleme, Mikroprosesörler, Tıp Elektroniği gibi birimler veya Areflerle ilgili çalışan birim var. Bunun yanında benzer olarak software’e de kayılabilir. Bu konuda dersler alınarak Yazılım Mühendisliği yapılabilir. Biz Huawei'de bu alanların çoğuna hitap ettiğimiz için bu arkadaşlara ihtiyaç duyuyoruz. Elektrik Elektronik Mühendisliği çok geniş bir yelpazede olduğu için bu alanlarda iş imkanları mevcut.