Huawei Ar-Ge Merkezi

11 soruya 18 cevap verildi.

Cevaplar 18

Yükleniyor...
3,653 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Projelerimize zorunlu stajlar alıyoruz ve staja giren arkadaşları bu sayede yakından tanıyarak ilerisi için bir iş imkanı olursa kendisini önceliklendiriyoruz. Stajyer arkadaşlara teknik olarak yeni nesil teknolojilerle gerekli bilgileri verip onları projelerimize dahil etmeye çalışıyoruz. Staj imkanlarımız yaklaşık 1 ay sürüyor ve bu süre sonunda stajyer arkadaşla ve projeye aldığımız kişilerle birlikte stajın değerlendirmesini yapıyoruz.

1,339 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yazılım Mühendisi ve Yazılım Test Mühendisi olmak üzere iki kariyer fırsatımız var. Yazılım Mühendisleri, Bilgisayar Mühendisleri, kendisini yazılım kısmında geliştirmiş Elektrik Elektronik Mühendisleri de bu kısımda çalışabilir. Bunun haricinde Telekom Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu arkadaşlar da Huawei’in Yazılım ve Test Mühendisliği kariyer fırsatından faydalanabilirler. Huawei’de yeni mezunlara bu fırsatlar sıklıkla sunulmaktadır.

778 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei Ar-Ge Merkezi gerçek anlamda araştırma ve geliştirme yapılan bir merkezdir. Burası 2010 yılında kuruldu ve geçtiğimiz yıllar içinde büyük bir gelişim kat etti. Ben de bu gelişimi ilk izleyen kişilerden olarak diyebilirim ki; ilk zamanlara oranla işleyişin oturtulması, merkezle olan ilişkiler ve aldığımız projelerin neticeleri açısından son derece ilerledi. Şu anda 400’den fazla çalışanımız var ve bu çalışanlar genç ve dinamik bir ortam oluşturmuş durumda. Proje ekiplerinin içindeki birlikte çalışma arzusu ve takım çalışması çok güçlü. Şirket de onlara birçok imkan sunuyor. Yeni mezun arkadaşlar kısa bir zaman içerisinde kendisini geliştirip yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimizle çalışarak büyük ölçekli projelere dahil olabiliyor. Yurtdışına çıkma imkanı da var ve kısa zaman içerisinde iyi performans gösterdikleri zaman yüksek roller alabiliyorlar.

772 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Huawei Ar-Ge Merkezi'ne sektörde birkaç kurumsal firmada çalıştıktan sonra 2009 yılında katıldım. Huawei’in globalde ICT sektöründe güçlü ve söz sahibi olması, Ar-Ge’deki yenilikçi yönünün bulunması ve teknolojiyi önden takip etmesi benim için en önemli etmenlerden bir kaçıdır.

770 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Proje Yöneticileri olarak projenin kaynak gereksinimlerini çıkartırız. Bu kaynak gereksinimleri haricinde projenin bazı beceri ve gereksinimleri vardır. Bunlarla birlikte bütün gereksinimleri toparlayıp İnsan Kaynakları’yla beraber bir iş sürecine gireriz. Adayları toparladıktan sonra teknik mülakatlar ve son mülakatla birlikte işe alım sürecini sonlandırırız. Burada bizler için projenin nasıl bir adaya ihtiyacı olduğu ve adayın ne gibi becerilerinin olduğu önemlidir.