Pazarlama alanında hangi bölüm mezunları çalışabilir? (6 Cevap)

Benim ekibimde her bölümden arkadaş çalışıyor. Hatta Mühendis olup MBA ya da sosyal Master’lar yapmış arkadaşlarım da var. Dolayısıyla Pazarlama çok yönlü bir iş diyebilirim. Ürün yönetimi daha çok Mühendis olmayı gerektiriyor çünkü teknik bir şeyler yapıyorsunuz, IT ile iç içe çalışıp bir şeyler geliştiriyorsunuz. Bu da Product Management olarak Pazarlama’nın bir dalıdır. Pricing, analitik olmanızı gerektiriyor ve İstatistik mezunu biri rahatlıkla bu işi yapabilir. Diğer yandan aynı insanın Pazarlama bakış açısının da olması gerekiyor. Ekonomi ve İşletme mezunları genelde Pazarlama’ya başvuruyor çünkü Pazarlama dışarıdan çok janjanlı bir iş gibi gözüküyor. Bu da Pazarlama’nın daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Endüstri Mühendisleri de Pazarlama’da çalışabilirler. Arkadaşlar mezun olduktan sonra ne yapacaklarına karar veremiyorlarsa, ben Satış ile kariyerlerine başlamalarını öneriyorum. Çünkü müşteriyi birebir tanıdıktan sonra Pazarlama’ya geçmek daha mantıklı oluyor. Böylece Pazarlama’da uzun yıllar çalışmış insanlarla çok daha rahat çalışabiliyorlar çünkü müşterinin ne beklediğini biliyorlar. Dolayısıyla her bölüm Pazarlama’ya gelebilir ama Pazarlama’dan önce bir süre Satış tecrübesi edinmek faydalı olabilir.
4,124

Türk Telekom'da nasıl staj ve part time çalışma olanakları var? (1 Cevap)

Türk Telekom’da staj ve yarı zamanlı çalışma yalnızca START Programı’yla oluyor. Üniversitelerin yalnızca 3. sınıfında okuyan genç arkadaşlarımızı yine yetenek, yabancı dil sınavı ve mülakat süreçlerinden sonra stajyer olarak kabul ediyoruz. 6 hafta süren bu stajın sonunda performansa göre bir değerlendirme daha yapıyoruz. Eğer performanslarının uygun olduğunu düşünüyorsak onları yarı zamanlı olarak işe alıyoruz.
610

Türk Telekom'da sizi ne motive ediyor? (7 Cevap)

Çalıştığım arkadaşlarımı çok seviyorum. Çok iyi anlaştığımız için bana çok iyi motivasyon sağlıyor. Çünkü sadece çalışmıyoruz sürekli birlikteyiz ve çalışırken eğleniyoruz. Bunun dışında Türk Telekom gibi büyük bir şirkette olmak bana güven veriyor. Artık rekabet çok arttı ve çok fazla mezun var. Bu yüzden bir fark yaratıp bir yerlere gelebilmek için kendimi geliştirmem gerektiğini düşünüyorum çünkü iyi bir kariyer istiyorum. Bu da beni oldukça motive ediyor.
274

Türk Telekom START Programı'nın içeriğinde nasıl eğitim ve gelişim fırsatları var? (1 Cevap)

Bu eğitim ve gelişim fırsatlarını ikiye ayırabiliriz. Birincisi; kişisel gelişim eğitimleri, ikincisi de mesleki gelişim eğitimleridir. Mesleki gelişim eğitimlerinden bahsedecek olursam; biz Türk Telekom’da Telekomünikasyon sektörünü bilmeyen kişiler olarak işe başladık. Bize Telekomünikasyon ve Network sektöründe 3 adet olmak üzere güzel eğitimler verdiler. Bu şekilde herkesin bu sektöre alışmasını ve bilgi almasını sağladılar. Kişisel gelişim eğitimlerinde Kendini Tanı, Kendini Keşfet Eğitimleri, İmaj Eğitimi, Filmlerle Nasıl Lider Olunur Eğitimi, Bireysel Koçluk ve Mentorlük eğitimleri aldık. Böylece birçok farklı dalda güzel eğitimler alarak süreci tamamladık.
393

Ekonometri bölümü size neler kattı? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Ekonometri bölümü son derece zor bir bölüm ve ben de çok zorlanarak bitirmiştim. Ekonometri bölümünden mezun olmamız, her işi yapabileceğimiz anlamına gelir. Bu bölüm bana planlama ve öngörü yeteneği kattı. Şu an yaptığım iş de planlama ve öngörüye dayanıyor. Büyük bir açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Ekonometri bölümünden mezun olan bir kişi her şeyi yapabilir. Bu yüzden sırf bankacı olacaklar diye bunalıma girmesinler çünkü bütün meslekleri yapabilirler.
5,016

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm