Cevaplar 59

Yükleniyor...
4,132 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben 2008 yılında mezun oldum. Okurken farkında olmadığım veya çalışma hayatına başladığımda fark ettiğim bazı şeyler var. Orada bizlere çok değer katan şeyler öğrendik ve birçok konu hakkında bilgi sahibi olduk. Videodan fotoğrafçılığa, masaüstü videodan grafik tasarımına ve estetiğe kadar birçok yelpazede eğitim aldık. Bu da bize hem gündelik hayatta hem de iş hayatında çok fazla değer kattı. Her şeyi deneyimledikçe yararlı olduğunu ve bu deneyimin bize bir şeyler kattığını öğrendik. Ben de mezun olduktan sonra bunu fark ettim.

2,851 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş biri için fırsatlar son derece fazla. Hepimiz akademisyen olmak veya özel sektörde çalışmak arasında karar vermek durumunda kalıyoruz ama bazı arkadaşlar her ikisini bir arada yürütmeye çalışıyorlar. Gerçekten kolay bir iş değil ama üstesinden gelen tanıdıklarım var.

Özel sektörde çalışmak isteyenlerde yazılım veya donanım alanında çalışmak söz konusu olabilir. Bir Ar-Ge çalışanı olabilirsiniz. Proje yönetiminde görev alabilirsiniz. Hatta bütün bunların haricinde sanatçı veya pilot olmayı tercih edebilirsiniz. Benim arkadaşlarım arasında çok farklı meslekler seçen kişiler var. Bu tamamen sizin içinizden gelen ve ne yapmak istediğinizle ilgili bir şey ama kariyer fırsatları son derece açık bir bölüm diyebilirim.

2,840 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İçlerindeki yaratıcılık duygusunu saklamadan göstermeleri, cesur olmaları, kolay vazgeçmemeleri, bazen alttan almaları bazen de diretmeleri gerektiğini bilmelilerdir. İletişim becerilerini geliştirmelerini ve sabırlı olmalarını öneririm. Revize 54.jpeg’ler onları yıldırmasın, logoyu büyütme isteğini gülerek karşılasınlar ve işin sahibiyle ortak noktada buluşabileceklerini asla unutmasınlar. İşte bu noktada iletişim becerileriyle yetkinliklerini göstererek müşterilerini ikna ve memnun edebilirler. Bu yüzden de sabırlı olmalılar çünkü günün sonunda o işin imzasını onlar atmış olacaktır.

2,613 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisleri akademik alanda veya özel sektörlerde çalışabilir. İş, özel sektöre geldiği zaman Endüstri Mühendisliği bölümünün çok büyük katkısını görüyoruz çünkü; Eğitim, Satış, Finans ve İnsan Kaynakları gibi alanlarda çalışabilirsiniz. Dolayısıyla Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduğunuz zaman önünüze çok geniş bir yelpaze açılıyor.

2,151 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türk Telekom START Programı son zamanlarda çok popüler olan Yönetici Aday Programı’nın bir türevidir. Genel olarak da Türk Telekom’un genç yetenekler bulmak için kullandığı bir daldır. Bu programda; kişisel gelişim eğitimleri, mesleki gelişim eğitimleri ve mentorluk sunuluyor. Üniversiteden mezun olduğunuzda kendinizi geliştireceğiniz bir ortam ve sizinle ilgilenen bir şirket istersiniz. Bu iki kritere baktığınızda Türk Telekom START Programı tüm ihtiyaçları karşılıyor.