Cevaplar 20

Filtrele:Sırala:

Türk Telekom START Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

Başvuru yaptıktan sonra online olarak yapılan genel yetenek sınavı, sonrasında da İngilizce sınavı oluyor. Bu sınavlarda başarılı olduktan sonra grup mülakatı için çağrılıyorsunuz. Bence en eğlenceli bölüm grup mülakatı kısmıydı. Oraya gidip tüm adaylarla oyun oynuyorsunuz fakat biraz heyecan yaparsanız kendinizi pek gösterememiş oluyorsunuz. Bu yüzden orada heyecan yapmamak çok önemli. Grup mülakatından sonra başarılı olursanız sizi birebir mülakata çağırıyorlar. Burada da hobileriniz, çalışma ve öğrenim hayatınızı anlatıyorsunuz. Bu kısmı da başarıyla geçtikten sonra teklif sürecinde sizi arayıp iş teklifi yapıyorlar.

Türk Telekom START Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (3 Cevap)

START Programı’na başvuru her yıl Şubat-Mart döneminde yapılıyor. Başvuru sürecinin sonunda yeni mezun arkadaşlarımızı sırasıyla genel yetenek ve yabancı dil sınavına dahil ediyoruz. Sonrasında grup ve bireysel mülakat aşamalarından geçerek Türk Telekom’da çalışma şansı yakalıyorlar. Bazı durumlarda mezun oldukları bölüme göre de sınıflandırarak grup mülakatına katılmalarını isteyebiliyoruz.

Türk Telekom START Programı nedir? (4 Cevap)

START Programı, Türk Telekom’da yeni mezun genç yeteneklerinin işe alımını sağlayan programdır. START Programı’yla işe alınan yeni mezun arkadaşlarımız, Türk Telekom’da tam zamanlı olarak çalışmaya başlarlar ve 18 aylık bir gelişim programına dahil olurlar. Yeni mezun çalışma arkadaşlarımıza bu süreçte hem kişisel hem de profesyonel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim imkanları sunuyoruz. START Programı, tam zamanlı işe alımın yanı sıra 3. sınıf öğrencilerine de 6 hafta süren bir staj imkanı sağlıyor. Yeni mezunsanız tam zamanlı olarak çalışıyorsunuz, 3. sınıf öğrencisiyseniz 6 hafta süren staj şansınız oluyor. 3. sınıf öğrencisi arkadaşlarımız Teknoloji, Pazarlama, Satış ve Müşteri İlişkileri, Finans, İnsan Kaynakları, Strateji gibi birçok birimde staj yapma fırsatı yakalayabiliyorlar.

Türk Telekom START Programı'nın içeriğinde nasıl eğitim ve gelişim fırsatları var? (1 Cevap)

Bu eğitim ve gelişim fırsatlarını ikiye ayırabiliriz. Birincisi; kişisel gelişim eğitimleri, ikincisi de mesleki gelişim eğitimleridir. Mesleki gelişim eğitimlerinden bahsedecek olursam; biz Türk Telekom’da Telekomünikasyon sektörünü bilmeyen kişiler olarak işe başladık. Bize Telekomünikasyon ve Network sektöründe 3 adet olmak üzere güzel eğitimler verdiler. Bu şekilde herkesin bu sektöre alışmasını ve bilgi almasını sağladılar. Kişisel gelişim eğitimlerinde Kendini Tanı, Kendini Keşfet Eğitimleri, İmaj Eğitimi, Filmlerle Nasıl Lider Olunur Eğitimi, Bireysel Koçluk ve Mentorlük eğitimleri aldık. Böylece birçok farklı dalda güzel eğitimler alarak süreci tamamladık.

Türk Telekom START Programı nedir? (4 Cevap)

Türk Telekom START Programı son zamanlarda çok popüler olan Yönetici Aday Programı’nın bir türevidir. Genel olarak da Türk Telekom’un genç yetenekler bulmak için kullandığı bir daldır. Bu programda; kişisel gelişim eğitimleri, mesleki gelişim eğitimleri ve mentorluk sunuluyor. Üniversiteden mezun olduğunuzda kendinizi geliştireceğiniz bir ortam ve sizinle ilgilenen bir şirket istersiniz. Bu iki kritere baktığınızda Türk Telekom START Programı tüm ihtiyaçları karşılıyor.