Cevaplar 7

Yükleniyor...
2,749 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu eğitim ve gelişim fırsatlarını ikiye ayırabiliriz. Birincisi; kişisel gelişim eğitimleri, ikincisi de mesleki gelişim eğitimleridir. Mesleki gelişim eğitimlerinden bahsedecek olursam; biz Türk Telekom’da Telekomünikasyon sektörünü bilmeyen kişiler olarak işe başladık. Bize Telekomünikasyon ve Network sektöründe 3 adet olmak üzere güzel eğitimler verdiler. Bu şekilde herkesin bu sektöre alışmasını ve bilgi almasını sağladılar. Kişisel gelişim eğitimlerinde Kendini Tanı, Kendini Keşfet Eğitimleri, İmaj Eğitimi, Filmlerle Nasıl Lider Olunur Eğitimi, Bireysel Koçluk ve Mentorlük eğitimleri aldık. Böylece birçok farklı dalda güzel eğitimler alarak süreci tamamladık.

2,151 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türk Telekom START Programı son zamanlarda çok popüler olan Yönetici Aday Programı’nın bir türevidir. Genel olarak da Türk Telekom’un genç yetenekler bulmak için kullandığı bir daldır. Bu programda; kişisel gelişim eğitimleri, mesleki gelişim eğitimleri ve mentorluk sunuluyor. Üniversiteden mezun olduğunuzda kendinizi geliştireceğiniz bir ortam ve sizinle ilgilenen bir şirket istersiniz. Bu iki kritere baktığınızda Türk Telekom START Programı tüm ihtiyaçları karşılıyor.

452 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türk Telekom START Programı’nda ilk olarak 45 kişiyle başladık. Dolayısıyla programa çok güzel bir ekip ve arkadaş ortamıyla başlıyorsunuz. Kendiniz gibi üniversiteden mezun olmuş kişilerle iletişimde olup, kendinizi her alanda geliştirebiliyorsunuz. Bunun dışında çok güzel kişisel gelişim eğitimleri ve mentorlük programları alıyorsunuz. Hatta START Programı’ndan mezun olduktan sonra bile mentorlüğünüz devam ediyor.

304 görüntülenme
·
Transkripti Göster

START Programı’nda kabul aldıktan sonra şirketin hangi biriminde çalışacağımız belli değildi. Bu yüzden bizimle sürekli bu konu hakkında konuştular ve bana uygun olarak karar verilen Gelir Güvence Direktörlüğü’nde işe başladım. Burada 1 yıl içerisinde çok güzel eğitimler alarak kendimi geliştirdim. Üniversiteden mezun olduğumda yapmayı çok istediğim yatırımları değerlendirme şansı vardı. Şirketimizin de bu şekilde bir platformu var. Bize ilanlar geliyor ve biz bu ilanlara başvuruyoruz. Başvurduktan sonra hem İK ile hem de karşı taraftaki ekiple görüşüyoruz. Olumlu olduktan sonra kendi tarafımıza da bildirip oradaki işlem geçiş sürecini tamamlıyoruz. Benim böyle bir şansım da oldu ve bu şansı kullanarak şu an bulunduğum Network ve IT Karar Destek Uzmanlığı pozisyonuna geçmiş oldum.

259 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnovasyon Kampı; Türk Telekom’un almış olduğu 40 kişilik START Programı’nın 5-6 kişilik gruplar halinde bölünmüş olduğu, herkesin ayrı ayrı inovasyon projesi geliştirip yarıştığı bir platformdu. Herkes kendi grubunu kurdu ve projeler belirlendi. Bu projeler belirlenirken şirkette uzman kişilerden yardım alarak geç saatlere kadar çalıştık. Bu 3 aylık projede birbirimizle sürekli görüşerek toplantılar yaptık. Herkes projesini hazırladıktan sonra sunum gününde 10 tane yöneticiye herkes kendi projesini sundu. Burada 5 farklı dalda bizi değerlendirdiler. Ödül olarak da 1. takımın Barselona’daki bir organizasyona katılma fırsatı vardı. Son günde bize mezuniyet belgemizi verdiler ve bizi bu şekilde mezun ettiler.