Mağazacılık

Mağazacılık

40 soruya 58 cevap verildi.

Cevaplar 58

Filtrele:Sırala:

Mağazacılıkta nasıl kariyer fırsatları var? (2 Cevap)

Ben İstatistik mezunuyum ve kariyerime Broker olarak devam etmek istedim ama Satış beni bir anda içine çekti. Öyle bir noktada kanıma girdi ki; sahadaki uygulamaların gelişim sürecinde kariyer planlarının oluşabileceğini gördüm. Dolayısıyla siz iletişim noktasında başarılı ve güçlüyseniz saha veya satış tarafında çok büyük imkanların olduğunu göreceksiniz. Türkiye’de özellikle son zamanlarda bu meslek, genç arkadaşlar tarafından çok tercih edilmeye başlandı. Oysa ki ben ilk iş hayatına başladığım dönemlerde bu iş; askere gidene kadar veya evlenene kadar olan süreçleri kapsıyordu. Son dönemlerde artık bu geçerliliği olan bir meslek haline geldi.Koton bünyesi altında merkez, bankalar, Ürün Planlama, İş Geliştirme ve Lojistik tarafında çalışılabilecek veya kariyer planı yapılabilecek birçok iş imkanı var. Belki bizim bu imkanları biraz daha ortaya çıkarmamız, sunmamız ve özellikle yeni mezun olan arkadaşlara bu sektörün tanıtılması gerekebilir. Bunun için de Koton’un liderliği çok önemli çünkü biz çok yaygınız. 56 ildeyiz ve bu yaygınlığı üniversitede okuyan ve yeni mezun olan arkadaşlara sunmak, bu sektöre de iş gücü anlamında da çok fayda sağlayacaktır.

Koton'da Mağazalarda nasıl kariyer fırsatları var? (3 Cevap)

Koton; kariyer hedefi olan ve mağazacılığı düşünen kişiler için bir okul diyebilirim. Koton’da istekli, çalışkan, dürüst ve iş ahlakına sahip olan kişiler kendilerini gösterip iyi bir kariyere sahip olabilirler.

Mağazacılık alanında çalışmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlara tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Arkadaşlarımızın maddi anlamdan çok yaptığı işi sevmeleri lazım. Yaptıkları işi seviyorlarsa bazı işleri daha kolay gider. Başarı ve huzur çok daha kolay gelir. Zaten başarı ve huzur geldikten sonra maddiyat da bir şekilde geliyor. Bu yüzden işlerine tutkuyla bağlı olsunlar.

Koton'da Mağazalarda nasıl kariyer fırsatları var? (3 Cevap)

Koton hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyüme fırsatları olan bir yapıya sahip. Bununla birlikte merkezde de sürekli büyüme içerisindeyiz. Her yıl Satış tarafında hem Türkiye’de hem de yurtdışındaki saha çalışanlarımıza bir takım kariyer fırsatları sunuyoruz. Çok ciddi elemelerden geçirdiğimiz, çalışanlarımıza çok ciddi yatırımlar yaptığımız kariyer fırsatları var. Dolayısıyla çalışanlarımız bu sektörde kariyer yapmayı hedefliyorlarsa, bu sektörü sevmeleri ve buradaki fırsatları görebilmeleri gerekiyor. Burada çalışanların Satış Danışmanlığı’ndan başlayıp Ülke Müdürlüğü’ne kadar gidebileceği çok ciddi fırsatların olduğu bir dünya var. Dolayısıyla çalışanlar bu dünyayı doğru görebiliyorsa, çok kısa süre içerisinde bu fırsatlara ulaşma imkanı elde edecektir.

Mağaza Ekiplerinde çalışmak için nasıl özellikler gerekir? (3 Cevap)

Bugün Perakende sektöründe sadece Koton değil, bütün markaların en zorlandığı şey; çalışanları sektöre doğru bir şekilde bağlayamamaktır çünkü ilgili arkadaşlar Perakende’yi kendilerine bir fırsat olarak görmüyorlar. Bunu incelediğimiz zaman gördük ki; buradaki kariyer fırsatlarını doğru anlatabildiğimiz ve çalışanlara doğru yatırım yapabildiğimiz sürece, bu fırsatlar onlar için kariyere dönüşebiliyor. Dolayısıyla Koton içerisinde bu kariyer fırsatlarını doğru okuyan ve bu anlamda kariyer yapmak isteyen arkadaşlarımızın enerjilerinin çok yüksek olması lazım çünkü gerçekten çok hızlı ve çok dinamik bir sektördeyiz. Bunun dışında pozitif davranış göstergelerine çok olumlu bakıyoruz. Olaylara olumlu bakabilen, zor şartlarda dahi pozitif davranışı koruyabilen, müşteri odaklı olan çalışanlar bizim için çok önemli olduğu için bununla ilgili bir yazılım geliştirdik. Çalışanlarımızın sadece bu yetkinliklerinin değerlendirildiği bir işe alım aracı oluşturduk. Sonuç olarak enerji, pozitif davranış ve müşteri odaklılık Koton’da tüm çalışanlarımızda aradığımız yetkinliklerdir.