Perakende ve Hızlı Moda sektöründe tekstil ve moda tasarımı bölümü mezunu iş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Hazır giyim markaları ve Tasarım departmanlarında, tekstil alanına yönelik ihracat yapan firmaların Ar-Ge departmanlarında Ar-Ge Uzmanı olarak ya da Tasarımcı olarak çalışabilirler. Eğer imkanları varsa Freelancer olarak da çalışabilirler.
993

Koton'u Perakende ve Hızlı Moda sektöründe farklı kılan nedir? (1 Cevap)

Biz Koton çalışanları olarak kendimize 2023 hedefi koyduk ve bu paralelde değerlerimiz çerçevesinde ilkelerimize uyarak ilerlemeye çalışıyoruz. Ben 6 yıldır bu şirketteyim ve 6 yıldır şunu gördüm: Koton’daki çalışanların başarılı olmak için kalbini ve aklını bir araya getirerek çalışması gerekiyor. Koton’un sürekli öğrenen bir yapısı var. Koton 1988 yılında kurulan çok genç bir şirket ve biz her geçen gün yeni şeyler öğrenerek kendimize değer katıp şirketimizi geliştiriyoruz. Dolayısıyla öğrenerek gelişme tarafı bizim bir değerimiz ve bunu uygulayarak her sene şirketi nasıl daha karlı bir hale getirebileceğimiz, şirketi nasıl sektörde ve rekabette üst sıralar taşıyacağımız konusunda ekip olarak çalışıyoruz. Koton’da herkes birbirini dinler. Burada bir ast-üst ilişkisi yoktur, herkes birbiriyle her konuyu konuşabilir, her konu hakkında yorum yapabilir ve yaptığı yorumlarla işin gelişimini sağlar. Biz tüm ekipler olarak bu süreci ve gelişimi sağlamaya çalışıyoruz. 2023’te de 5 kıtada en hızlı moda markası olma hedefimize ulaşmak için tüm bunlar bize yardımcı olur diye umut ediyorum.
303

Hızlı Moda nedir? Hızlı Moda sektörünü anlatır mısınız? (1 Cevap)

Hızlı Moda sektörü çok hızlı bir şekilde ürünü geliştirir ve o ürünü nihai kullanıcıyla buluşturur. Hızlı Moda sektöründe dünyadaki trendleri çok yakından takip etmeniz, bunlara hakim olmanız, modaya ilgi duymanız gerekiyor. Hızlı perakende sektöründe dinamik ve aktif olmak çok önemli çünkü biz çok kısa zamanlarda ürünleri yoktan var ediyoruz diyebilirim. Ürün geliştirmek, ürünlerin fiyat anlaşmalarını ve ilgili lokasyon çalışmalarını yapmak, tedarikçileri yerleştirmek ve bunu en hızlı sürede yapmak, müşterilerimizin her mağazaya girdiğinde yeni ürünler görmelerini sağlamak gibi süreçlerden sorumluyuz. Böylece müşterilerimiz her mağazaya girdiğinde yeni bir trendle, modayla, ürünle karşılaşıyor ve yeni ürünleri takip edebiliyor.
326

Kimya Bölümü mezunu olarak Perakende ve Hızlı Moda sektöründe çalışmaya nasıl karar verdiniz? (1 Cevap)

Kimya bölümünü yarı bilinçli yarı bilinçsiz bir şekilde tercih etmiş olabilirim ama Kimya alanında bir iş seçeceğimi düşünmüştüm. Modaya, trendlere ve yeniliğe çok ilgim olduğu için bu alanda neler yapabileceğimi düşündüğümde mağazacılıkla ilgili bir fırsatla karşılaştım. Moda sektörü çok hızlı, değişik, dinamik olduğu için de bu sebeple gelen bir teklifi değerlendirerek mağazacılığa ilk adımımı attım.
560

Neden Perakende ve Hızlı Moda sektöründe çalışmaya karar verdiniz? (1 Cevap)

Aslında bu benim için pek bilinçli bir tercih değildi. Genelde hayatımda bilinçli tercihler yapan birisi değilim, Penti de benim için öyle oldu. Hayatımı hep Orman Mühendisi olarak devam ettirmeye çalışıyordum ama öğrenciliğimden gelen bir perakende deneyimi ve Penti’den aldığım iş teklifi sayesinde işe başlayıp bir daha da çıkamadım. Perakende sektörü gerçekten çok hızlı olduğu için sizi içine alıp götürüyor, benimki de öyle oldu. Ben hiçbir zaman hedef koymadım, yükselip müdür olma hedeflerim olmadı, sadece o an için işimi doğru yapmaya çalıştım. Zaten biraz yeteneğiniz varsa ve çalışkansanız moda sektöründe bir yerlere ulaşıyorsunuz.
167

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle

İş İlanları (3)