Hızlı Moda

Hızlı Moda

12 soruya 22 cevap verildi.

Cevaplar 22

Filtrele:Sırala:

Perakende ve Hızlı Moda sektöründe tekstil ve moda tasarımı bölümü mezunu iş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Hazır giyim markaları ve Tasarım departmanlarında, tekstil alanına yönelik ihracat yapan firmaların Ar-Ge departmanlarında Ar-Ge Uzmanı olarak ya da Tasarımcı olarak çalışabilirler. Eğer imkanları varsa Freelancer olarak da çalışabilirler.

Hızlı Moda nedir? Hızlı Moda sektörünü anlatır mısınız? (1 Cevap)

Hızlı Moda sektörü çok hızlı bir şekilde ürünü geliştirir ve o ürünü nihai kullanıcıyla buluşturur. Hızlı Moda sektöründe dünyadaki trendleri çok yakından takip etmeniz, bunlara hakim olmanız, modaya ilgi duymanız gerekiyor. Hızlı perakende sektöründe dinamik ve aktif olmak çok önemli çünkü biz çok kısa zamanlarda ürünleri yoktan var ediyoruz diyebilirim. Ürün geliştirmek, ürünlerin fiyat anlaşmalarını ve ilgili lokasyon çalışmalarını yapmak, tedarikçileri yerleştirmek ve bunu en hızlı sürede yapmak, müşterilerimizin her mağazaya girdiğinde yeni ürünler görmelerini sağlamak gibi süreçlerden sorumluyuz. Böylece müşterilerimiz her mağazaya girdiğinde yeni bir trendle, modayla, ürünle karşılaşıyor ve yeni ürünleri takip edebiliyor.

Perakende ve Hızlı Moda sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

Öğrencilere tavsiyem; özellikle Hızlı Moda’ya ilgi duyuyorlarsa staj yapmalarıdır. Sektörü önceden bilmek onlar için bir avantajdır çünkü bu sektör fırsatlarla dolu, sürekli gelişen, dinamik bir sektör ve sürekli merak uyandırıyor. Bence doğru yerde olabilirler.

Perakende ve Hızlı Moda sektöründe çalışmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

Öncelikle tekstille ilgili her konuda fikrinizin olması, bir şeyi detayda öğrenmekten çok fikir sahibi olmanız, işlerin dünyada ve Türkiye’de nasıl ilerlediğini gözlemlemeniz gerekiyor. Siz burada sıfırdan başlayarak ve her basamağı öğrenerek devam edeceğiniz için hırslı ve sabırlı olmanız gerekiyor.

Perakende ve Hızlı Moda sektöründe çalışmanın zor yanları nelerdir? (3 Cevap)

Çok yoğun bir sektör ve çok hızlı değişiyor. Bu yüzden adaptasyonunuzun çok kuvvetli olması gerekiyor. Kafanızın sürekli buna yorulması, buna çalışması, müşteriyi ve müşterinin ne istediğini anlamanız, ona çok hızlı cevap verebilmeniz zor olabiliyor çünkü bunlar çok hızlı değişiyor. Perakendede hızlı moda öyle bir yere geldi ki artık günlük değişimler içerisindeyiz. Bunu takip edebilmek, uyum sağlayabilmek, bütün fonksiyonları bu hıza getirebilmek işin en zor tarafı çünkü siz bunu trendler anlamında yakalayabilirsiniz ama üretim anlamında yakalayabilmek bazen o kadar kolay olmuyor. Pazarlama’ya ve görsele yansıtmak, müşterinin beklentisini her yönden karşılayabilmek işimizin en zor yanları arasındadır.