Hızlı Moda

25 soruya 39 cevap verildi.

Cevaplar 39

Yükleniyor...
926 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kimya bölümünü yarı bilinçli yarı bilinçsiz bir şekilde tercih etmiş olabilirim ama Kimya alanında bir iş seçeceğimi düşünmüştüm. Modaya, trendlere ve yeniliğe çok ilgim olduğu için bu alanda neler yapabileceğimi düşündüğümde mağazacılıkla ilgili bir fırsatla karşılaştım. Moda sektörü çok hızlı, değişik, dinamik olduğu için de bu sebeple gelen bir teklifi değerlendirerek mağazacılığa ilk adımımı attım.

873 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrencilere tavsiyem; özellikle Hızlı Moda’ya ilgi duyuyorlarsa staj yapmalarıdır. Sektörü önceden bilmek onlar için bir avantajdır çünkü bu sektör fırsatlarla dolu, sürekli gelişen, dinamik bir sektör ve sürekli merak uyandırıyor. Bence doğru yerde olabilirler.

587 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Piyasa çok hızlı olduğu için çok hızlı ve pratik olmak, yenilikleri takip etmekgerekiyor çünkü piyasada her zaman en kolay olan ve en çok satan tercih edilir. Bizim Tasarımcı olarak görevimiz; hem en çok satanı hem en iyiyi hem de uygun fiyatlı sunmaktır. Dolayısıyla perakende de yeniyi yaratma ve tasarlama aşkını hiç kaybetmemeniz gerekiyor.

577 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası ve dinamik bir yapıda olmak istediğim için Koton’da çalışmaya karar verdim. Ayrıca Koton’un fırsatlarla dolu dünyası gerçekten harika. Sürekli dinamik bir yapıda olmak istiyorum ve pozisyonumun bana göre biçilmiş bir kaftan olduğunu düşünüyorum.

549 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yapılacak çok şey var. Bizim gibi Hızlı Moda sektöründe yer alan perakendecilerde staj yapılması gerektiğini düşünüyorum çünkü staj dönemi insana gerçekten çok farklı deneyimler sunuyor ve oranın enerjisini alıyorsunuz. O enerjinin size uyup uymadığını ya da neler yapabileceğinizi hayal etmeye başlıyorsunuz. Bu nedenle ben ilk olarak stajları öneriyorum. Eğer böyle bir kariyer yapmak istiyorsanız alabileceğiniz çok farklı kurslar ve dersler var.

Kendinizi stil anlamında geliştirmek istiyorsanız bu tarz workshop’larakatılabilirsiniz. Perakende matematiği öğrenmek istiyorsanız bununla ilgili işler yapabilirsiniz. Planlama ve Satın Alma gibi departmanlarda biraz tecrübe edinip Buying sisteminde çalışmak en keyiflisi çünkü yaptığınız iş bunların hepsinin kombinasyonu olduğu için hepsini bilerek yapmak insana haz veriyor ve bunu yaparken sürekli bir şeyler öğreniyorsunuz. Öğrencilik yılları kendinize bir şeyler katabilmek ve bir şeyleri öğrenmek için en güzel yıllardır. Dolayısıyla ben çok gezmeyi, görmeyi ve araştırmayı tavsiye edebilirim.