Burgan Bank Onaylı Hesap

8 kişi, 111 cevap verdi.

Cevaplar 111

Yükleniyor...
9,615 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Verilerle araştırma yapan tüm şirketlerde çalışır. Devlet İstatistik Kurumu, Devlet Planlama Teşkilatı, TSE, TÜBİTAK, tüm finans kurumları ve araştırma şirketleri aklıma gelen ilk kuruluşlardır.

8,068 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yurt dışında çalışırken orayı Türkiye gibi zannediyorsunuz ama kültür şoku diye bir şey var. Ben Almanya’da 6 ay çalıştım ve hiç kültür şokunu yaşamadığımı düşünüyordum. Daha sonra 35 yaşında bir arkadaş istifa etmek istediğini, 6 ay veya 1 yıllığına dünya seyahatine çıkacağını söyledi. Bu benim için çok uzak bir şeydi. Döndüğünde ne yapacağını sorduğumda bunu bilmediğini, bir iş bulup tekrar çalışabileceğini söyledi.

Başka bir örnek vermem gerekirse; 28 yaşlarında genç bir delikanlı bütün yaz çalışarak para biriktirdi, o parayla evleneceği kızla birlikte tatile gitti. Bunlar bana çok uzak şeyler çünkü bana göre o kadar para biriktirirsen onunla ev eşyası alırsın.

Almanya’da karşı taraf yardım istemeden yardım etmemelisiniz çünkü insanlar “Ben yapamıyor muyum da bana yardım etmeye çalışıyorsun?” diye düşünüyorlar. Gerçekten bir kültür şoku var. Bu yüzden “Ben çok biliyorum.” dememek gerekiyor.

Yurt dışına çıkıyorsanız, oradaki insanlarla iyi iletişim kurmak ve empati yapmak istiyorsanız o ülkenin kültürüyle ilgili hazırlanan kitapları okuyun ve lisanlarını öğrenmeye çalışın. İngilizce konuşulmayan bir ülkeye gittiğinizde bile oranın lisanını öğrenin. Lisan öğrenmek bence zihni açan ve insanı son derece zenginleştiren bir şey. Yurt dışının kolay olmasını beklemeyin. Bize ülkemizde sağlanan çoğu imkan orada yok. Biraz basit gelecek ama mesela bir kapıcı olmayabilir ve çöplerinizi ayrıştırmanız gerekebilir veya bakıcı hizmetinin çok pahalı olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden iyice araştırıp gidin. Bu söylediklerimden sonra tavsiye etmediğimi düşünmeyin, kesinlikle tavsiye ederim. Global olmak, lisan bilmek, teknolojiyi takip etmek gerekiyor. Bence yurt dışı tecrübesi insanı çok zenginleştiriyor, perspektifini genişletiyor. Bunu genç yaşta yaparsanız belki daha iyi olabilir ama bunun bence bir yaşı yok.


3,442 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü sayılarla tamamen iç içe olmamı sağladı. Veriler, grafikler, sayılardan sapmalar ve riskler; finans dünyasının olmazsa olmazıdır. Yaptığımız tüm ölçümleri, anketleri ve sonuçları finans dünyasında şu anda kullanıyorum. Dolayısıyla şu anda bulunduğum konuma çok büyük bir katkı sağladığını düşünüyorum.

2,896 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teorik ve pratik işletme bilgilerine ek olarak; iş disiplini, araştırma becerisi, çok yönlü düşünme, problem çözme gibi birçok yetkinlikte gelişmemi sağladı.

1,993 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben iş hayatıma finans sektöründe başladım, arkasından real sektörde bir süre çalıştım. İki tarafın da birbirinden farklı özellikleri var ve iki taraf da bence son derece keyifli. Ben iş hayatımın büyük bir kısmını finans sektöründe geçirdim ve bunu çok severek yaptım.

Finans sistemindeki en önemli yapılar bankalardır ve bankacılık yüzyıllardır var. Bir bankacı her şeyi bilir ve hemen hemen her şeyden anlar. Real sektörde çalıştığınız zaman çalıştığınız alanı çok iyi bilirsiniz ama bankacı olduğunuzda hem finans sektörünü hem de real sektörü bilirsiniz. Böyle bir mesleğin içinde yer almak gençler için kişisel ve mesleki anlamda son derece güzel deneyimler yaratır. Ayrıca Türkiye’de kurumsal hayatta çalışanlara eğitim ve gelişim fırsatlarını en nitelikli ve yoğun sunan sektör de bankacılık sektörüdür. Tabii ki real sektörde de bu imkanları veren son derece kıymetli firmalar var ama kariyer olanakları birçok sektöre göre daha çeşitli. Özellikle bizim bankamızda başarıyı da paralel olarak alabileceğiniz büyük bir alan var.