Cevaplar 280

Yükleniyor...
10,461 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Colgate global bir firma ve 196 ülkede operasyonu var. Bu nedenle yurtdışı kariyer olanakları oldukça fazla diyebilirim. Biz Türkiye'den bahsedecek olursak, buradan çok fazla yetenek geliştirdik. Ben 12 yıldır Colgate'te çalışıyorum ve 12 yıl boyunca çok fazla örneğe rastladım. Şu anda Malezya'da, Singapur'da, Türkiye Cumhuriyetleri'nde, Rusya'da, İtalya'da ve diğer birçok ülkede Türk çalışanımız var ve bizi her gün gururlandırmaya devam ediyorlar. Colgate'in asıl hedefi, dünyadaki bütün yeteneklerin bu ülkeler arasında gidip gelmesini sağlamak, onları farklı gelişim alanlarında daha da iyileştirmek ve üst pozisyonlara taşımaktır. Bu nedenle Colgate'e geldiğinizde ne kadar global bir ortam olduğunu siz de gözlerinizle göreceksiniz.

917 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Jobs.Colgate.com adında bir kariyer sitemiz var. Ben de buradan başvuru yaptıktan sonra telefon mülakatı için arandım. Sonrasında Case Study için çağrıldım ve daha sonra takım liderleriyle birlikte bireysel olarak iki mülakat daha yaptık. Ardından Genel Müdür ve CEO’muzla birlikte olan mülakatım sonucunda da teklif alarak işe başladım.

475 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Colgate'te en büyük ve en kalabalık departman Satış Departmanı'dır. Saha Satış Ekibi ile beraber Ticari Pazarlama Ekibi de var. Gördüğüm kadarıyla yeni giren bir insan için Müşteri Geliştirme kariyerine, sahada sipariş alarak ya da 5B dediğimiz şirket stratejilerimizin uygulanmasının takibi ile işe başlarsınız. Sonrasında artan sorumluluklarla beraber çok çeşitli satış kanallarında müşteri geliştirme yönetimi yapma fırsatınız olur. Colgate bu anlamda çok güzel bir firma. Çünkü her satış kanalında kuvvetli olarak mevcuduz. Hipermarketlerde, süpermarketlerde, indirim marketlerinde, Cash and Carry'lerde, E-Commerce’de distribütör kanalı sayesinde Endirekt Ticaret’te, eczanelerde ve parfümerilerde varız. Hatta export işi dahi yapıyoruz. Bu anlamda her satış kanalında çok ciddi kariyerler yapabilirsiniz. Bunun haricinde Ritail Marketing Ekibi'nde; satışın planlanması, çeşitli satış kanalları için ne çeşit planlamalar yapılabileceğini ve bu planlamaların nasıl uygulanabileceğini düşünüp Satış Ekibi ile beraber bu süreçleri geliştiriyoruz. Bu anlamda da çok ciddi fırsatların olduğunu söyleyebilirim.

777 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Farklı ülkelere gitmek ve farklı kültürlerden insanlarla çalışmak hem çok eğlenceli hem de insana bir şeyler katan bir deneyim. Burada ister istemez Türkçe konuştuğumuz için daha kolay bir iletişim oluyor. Orada ise herkesin düşünce yapısı ve kültürü daha farklı. Oradaki pazarları görmek, yapacağımız workshoplar için hazırlanmak, oradaki arkadaşlarla tekrar bir araya gelmek ve onlarla müzakere yapmak heyecan veren bir deneyim.

23,539 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Koç Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümünden Haziran ayında mezun oldum. Yeni mezun arkadaşlarıma sorduğumda onların da hala ne yapmak istediklerine karar vermediklerini fark ettim. Çünkü çok belirgin yönü olan bir bölüm değil. Ekonomi, biraz daha finans ve banka sektörüne yönelik ama İşletme, staja ve kişinin kendi karakter özelliklerine göre her yere kayabilen bir bölüm. Bu yüzden başka yerlerde staj yapmak ve deneyim sağlamak çok önemli. Finansa odaklanırsanız Finansçı, Pazarlamaya odaklanırsanız Pazarlamacı olabilirsiniz. İnşaat Mühendisi bile aslında Pazarlama yapıyor. Bu yüzden keskin çizgileri yok ve kişinin özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Şu an benim Genetik okuyup Pazarlama yükseği yapan arkadaşlarım da var. Bazen üniversiteye başlarken alınan kararlar doğru olmayabiliyor ama zamanla doğru yol bir şekilde bulunuyor.