Colgate Palmolive'de Management Trainee olmak için nasıl yetkinliklere sahip olmak gerekiyor? (1 Cevap)

MT olmak için, analitik düşünmek ve iyi iletişim şarttır. Çünkü birçok farklı departmanla çalışıyoruz. Oluşan sorunları çözebilmek için ofis içinde bazı programlar kullanmak gerekebiliyor. Bunları da analitik düşünme yoluyla süreci hızlandırarak çözebiliyoruz. Tüm bu süreçleri iyi yönetebilmek için de bu iki faktör çok önemlidir.
749

Yeni mezun olarak Colgate Palmolive'de çalışmak size neler katıyor? (1 Cevap)

Burada oldukça global bir ortam var ve bu durum bize farklı perspektifler katıyor. Herkesin çok sıcak bir şekilde birbiriyle iletişim halinde olması, direktörlerin ve genel müdürlerin ulaşılabilir olması, insanların rahat bir şekilde konuşabilmesi çok güzel bir şey. Ayrıca MT Programı olarak Work Shadowing etkinliğimiz var. Bu etkinlikte Genel Müdür ile 3 saat geçiriyoruz. Açıkçası ben bu uygulamayı daha önce başka bir yerde görmemiştim. Bu etkinlikte benim size anlattığım gibi, Genel Müdür de gün içinde neler yaptığını bize anlattı. Bunun dışında Lunch and Learn etkinliklerimiz var. Bu yüzden iletişim ve adaptasyon konusunda sıkıntı çekmiyorum. Yaptığım işlerde de istediğim gibi soru sorabiliyorum. Bu yüzden Colgate, kişisel gelişim açısından oldukça faydalı. Ayrıca internet üzerinden gelen testleri çözerek de eğitimler alıyoruz. Hatta işe ilk başladığımda ilk dönemlerim hep eğitimlerle geçti. O sırada da çok şey öğreneceğimi fark ettim.
676

What are the top 3 skills to become a leader? (1 Cevap)

Passion, ownership and adaptability and also I would say “luck”, as a fourth one.
390

Colgate Palmolive'de sizi ne motive ediyor? (2 Cevap)

Hem insana hem de çalışanlarına oldukça değer vermesi beni motive ediyor. Yaptığımız iş; insanların hayatlarına ufacık da olsa bir katkıda bulunacak ürünlerle ilgili gelişimler yapmak ve yeni ürünler ortaya çıkarmaktır. Dolayısıyla insanların hayatlarına olumlu anlamda dokunduğumuz bir iş yapıyoruz. Bu yüzden de tatmin oluyoruz. Colgate Palmolive, çalışanlarına çok değer veriyor ve onların kişisel gelişimlerine önem vererek gerekli eğitimleri sağlıyor. Bence bir şirket için en önemlisi, oldukça başarılı bir şekilde kariyer planlamalarını yönetmesidir. Bu bağlamda hem insana hem de çalışanlarına değer verdiğini görüyorum.
306

Colgate Palmolive'de çalışmayı düşünen üniversite öğrencilerine tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

En önemli şey, ne yapmak istediklerine karar vermeliler ve sevdikleri işi yapmalılar. Satış için konuşacak olursam; eğer gerçekten böyle bir dinamik ortamda kendilerini test etmek istiyorlarsa, Colgate ideal bir okuldur. Dolayısıyla kariyer anlamında kendilerini geliştirebilecekleri bir organizasyondur. Eğer bu ateşi içlerinde hissediyorlarsa, mutlaka Colgate'e başvurmalarını tavsiye ediyorum. Böylece hayat boyu harika bir deneyim yaşayabilirler.
343

Colgate Palmolive MT Programı'na katılmak için nasıl özelliklere sahip olmak gerekir? (1 Cevap)

Burada takım çalışması çok önemli ve bireysellik çok fazla yok. Herhangi bir projede alınacak aksiyonlarda takım olarak karar veriyoruz. Bu yüzden takım çalışmasına yatkınlık en önemli özelliklerden biridir. Pazarlama alanında çalışabilmek için enerjinin ve deneyimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben işe başlamadan önce 1 yıl boyunca iki farklı yerde staj yapmıştım. Üniversiteye başladığımda ne yapmak istediğim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bu yüzden biraz da yaptığım stajlarla ne yapmak istediğimi bulabildim ve Pazarlama’da çalışmak istediğimi bu şekilde fark ettim. Bu yüzden farklı sektörler denenip neyin uygun olduğunu anlamak daha iyi oluyor ve anlatacak bir hikâyenizin olması size bir artı kazandırıyor.
621

Colgate Palmolive Management Trainee Programı başvuru ve işe alım süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

MT başvuru sürecimiz Ekim ayında başlıyor. Detaylı bilgiyi colgate101.com sitesinden alabilirsiniz. Jobs.colgate.com web sitesi üzerinden ulaştığımız CV'lerle Ekim'den Ocak ayına kadar CV elemeleri yapıyoruz. Ardından Ocak ayı gibi telefon mülakatları yapılıyor. Şubat ayında da sizi Assessment Center'lara çağırıyoruz. Şirket içinde kendi Assesserlarımız var ve sizlere birer Case Study yaptırıp değerlendirme merkezine davet ediyoruz. Değerlendirme merkezinin ardından da başarılı olan öğrencileri, Short-List'e kalmış öğrenciler olarak farz edip, kendilerini yüz yüze görüşmelere davet ediyoruz. İnsan Kaynakları, Fonksiyon Müdürü, Fonksiyon Direktörü ve Genel Müdür görüşmelerinin ardından seçilen kişileri Colgate'te bünyemize katıyoruz.
4,691

Colgate Palmolive Müşteri Geliştirme Departmanı'nda çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (1 Cevap)

Askerdeyken kendime söz vermiştim. Hayatımda hiçbir zaman bir günün geçmesi için kendime yalvarmayacaktım. Colgate'te yaklaşık 4 buçuk yıldır bir gün bile saatime bakıp da işten çıkma saatini saymadım. Dolayısıyla burada çalışıyor gibi değil de bir yaşam tarzını sürdürüyor gibi düşünmek lazım. Benim için de Colgate, bir nevi yaşam tarzı haline geldi. Bu yüzden de beni en çok tatmin eden şey budur.
451

Satış ve Müşteri Geliştirme alanında çalışmanın zor yanları nelerdir? (2 Cevap)

Müşteri Geliştirme Departmanı'nda çalışmanın iki farklı zorluğu var. Bunlar esnek ve dayanıklı olmaktır. İlk olarak bizim şirket içi hedeflerimiz var. Bunların içerisinde de; satış, dağılım, karlılık ve fiyat hedefleri var. Bunların hepsini tutturmak için üzerinizde bir baskı hissediyorsunuz ve bu belki de zorlukların en küçüğü olabilir. İkinci olarak; Türkiye'de ciddi anlamda tedarikçi firmalar arasında rekabetin yaşandığı bir pazar var. Çok kuvvetli lokal ve global firmaların bizimle beraber aynı pazarda bulunduğu ve bize birebir rakip olduklarını görüyoruz. Son olarak da; müşteriler diyebilirim. Çünkü tedarikçi için ne kadar zorlu ve rekabetin yüksek olduğu bir ortam varsa, perakendeciler için belki de bunun iki katı kadar zorlu ve daha rekabetin sık olduğu bir ortam var. Müşteriler de sizi devamlı zorluyor ve sürekli daha iyisini istiyor. Sizin de müşterilerinizle sürekli olarak ortak bir yol bulup, uzun vadeli ve sürdürebilir ilişkiler yönetiyor olmanız lazım. Bu üç kıstası yerine getirebilmek için de devamlı esnek ve dayanıklı olmanız lazım.
189

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle