Cevaplar 163

Filtrele:Sırala:

Ekonomi Bölümü mezunları ne yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Ben Koç Üniversitesi İşletme ve Ekonomi bölümünden Haziran ayında mezun oldum. Yeni mezun arkadaşlarıma sorduğumda onların da hala ne yapmak istediklerine karar vermediklerini fark ettim. Çünkü çok belirgin yönü olan bir bölüm değil. Ekonomi, biraz daha finans ve banka sektörüne yönelik ama İşletme, staja ve kişinin kendi karakter özelliklerine göre her yere kayabilen bir bölüm. Bu yüzden başka yerlerde staj yapmak ve deneyim sağlamak çok önemli. Finansa odaklanırsanız Finansçı, Pazarlamaya odaklanırsanız Pazarlamacı olabilirsiniz. İnşaat Mühendisi bile aslında Pazarlama yapıyor. Bu yüzden keskin çizgileri yok ve kişinin özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Şu an benim Genetik okuyup Pazarlama yükseği yapan arkadaşlarım da var. Bazen üniversiteye başlarken alınan kararlar doğru olmayabiliyor ama zamanla doğru yol bir şekilde bulunuyor.

Colgate Palmolive Management Trainee Programı başvuru ve işe alım süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

MT başvuru sürecimiz Ekim ayında başlıyor. Detaylı bilgiyi colgate101.com sitesinden alabilirsiniz. Jobs.colgate.com web sitesi üzerinden ulaştığımız CV'lerle Ekim'den Ocak ayına kadar CV elemeleri yapıyoruz. Ardından Ocak ayı gibi telefon mülakatları yapılıyor. Şubat ayında da sizi Assessment Center'lara çağırıyoruz. Şirket içinde kendi Assesserlarımız var ve sizlere birer Case Study yaptırıp değerlendirme merkezine davet ediyoruz. Değerlendirme merkezinin ardından da başarılı olan öğrencileri, Short-List'e kalmış öğrenciler olarak farz edip, kendilerini yüz yüze görüşmelere davet ediyoruz. İnsan Kaynakları, Fonksiyon Müdürü, Fonksiyon Direktörü ve Genel Müdür görüşmelerinin ardından seçilen kişileri Colgate'te bünyemize katıyoruz.

İşletme Bölümü mezunları ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

İşletme denildiğinde insanlara basit bir bölümmüş gibi geliyor fakat İşletme her işi yapan bir bölümdür. Çünkü bölüm gereği birçok farklı ders alıp bunları kendi kişiliğinize göre birleştirdiğinizde, hangi alana uygunsanız o alana yönelme fırsatı sunar. Hızlı Tüketim Malları, Bankacılık, Denetim Danışmanlık sektöründe birbiriyle alakası olmayan ve bu sektörlerde çalışan birçok arkadaşım var. Bu da tamamen İşletme Bölümü okuyan kişilerin özelliğine bağlı olarak değişiyor.