Colgate-Palmolive MT Programı

Colgate-Palmolive MT Programı

22 soruya 27 cevap verildi.

Cevaplar 27

Filtrele:Sırala:

Colgate Palmolive Management Trainee Programı başvuru ve işe alım süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

MT başvuru sürecimiz Ekim ayında başlıyor. Detaylı bilgiyi colgate101.com sitesinden alabilirsiniz. Jobs.colgate.com web sitesi üzerinden ulaştığımız CV'lerle Ekim'den Ocak ayına kadar CV elemeleri yapıyoruz. Ardından Ocak ayı gibi telefon mülakatları yapılıyor. Şubat ayında da sizi Assessment Center'lara çağırıyoruz. Şirket içinde kendi Assesserlarımız var ve sizlere birer Case Study yaptırıp değerlendirme merkezine davet ediyoruz. Değerlendirme merkezinin ardından da başarılı olan öğrencileri, Short-List'e kalmış öğrenciler olarak farz edip, kendilerini yüz yüze görüşmelere davet ediyoruz. İnsan Kaynakları, Fonksiyon Müdürü, Fonksiyon Direktörü ve Genel Müdür görüşmelerinin ardından seçilen kişileri Colgate'te bünyemize katıyoruz.

Colgate Palmolive'de Management Trainee olmak için nasıl yetkinliklere sahip olmak gerekiyor? (1 Cevap)

MT olmak için, analitik düşünmek ve iyi iletişim şarttır. Çünkü birçok farklı departmanla çalışıyoruz. Oluşan sorunları çözebilmek için ofis içinde bazı programlar kullanmak gerekebiliyor. Bunları da analitik düşünme yoluyla süreci hızlandırarak çözebiliyoruz. Tüm bu süreçleri iyi yönetebilmek için de bu iki faktör çok önemlidir.

Colgate Palmolive Management Trainee Programı mülakat sürecindeki deneyimlerinizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

Mülakatlar yetkinlik bazlıydı. Takım liderleri bilmek istedikleri soruları yönelttiler. Daha önceki deneyimlerimi sordular ve yaptığım projelerle ilgili konuştuk. Mülakatlar oldukça rahat geçti ve kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum ve bu ortamı şu anda birlikte çalıştığım takım liderlerimin yarattığını düşünüyorum. Bu anlamda Colgate’le mülakat sıkıntılı geçmiyor.

Neden Colgate Palmolive Management Trainee Programı'na başvurmayı tercih ettiniz? (2 Cevap)

Üniversiteden mezun olmadan önce, iş hayatına hazırlanmak için hep bir Management Trainee Programı’na dâhil olmak istiyordum. Aynı zamanda Colgate’te FMCG’de çalışmak istiyordum çünkü Colgate, tüm dünyada 200’den fazla ülkede ürünleri olan çok büyük bir şirket. Aynı zamanda hem çalışanlarına hem de insanlara değer veren, ürünleri sayesinde insanların daha sağlıklı olmasını sağlayan ve insanların hayatlarına keyif katan bir şirket olduğu için başvurdum.

Colgate Palmolive Management Trainee Programı başvuru ve mülakat süreciniz nasıl ilerledi? (1 Cevap)

İlk olarak jobs.colgate.com’da ilan açılmıştı. Ben de bu ilana başvurdum. Ardından grup mülakatı için ofise davet edildim. Grup mülakatında Pazarlama ve Satış’la ilgili bir vaka çalışması oldu. Vaka çalışmasını yaparken Pazarlama ve Satış Departmanı’nda bulunan takım liderleri ve marka müdürleri bizi izliyorlardı. Grup mülakatından sonra birebir bir mülakata geçtim. Burada da Pazarlama Marka Ekipleri ve İnsan Kaynakları vardı. Mülakatlar gergin geçmedi, gayet keyifliydi. Daha önceki stajlarımı ve okul deneyimlerimi anlattım. Onu da tamamladıktan sonra Pazarlama Direktörü ile son bir mülakatım oldu. Sonrasında da teklif alarak işe başladım.