TürkTraktör Onaylı Hesap

12 kişi, 112 cevap verdi.

Cevaplar 112

Yükleniyor...
968 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Birçok sebebi var ama ilk olarak çalıştığım alan motive ediyor. İnsan Kaynakları’nda elinizde sihirli bir değnekle insanları mutlu etmek için araçlar üretiyorsunuz. Bu da beni çok mutlu kılıyor. Bunu ortaya koymak için de isteklilik ve yaratıcılığı destekleyen giderlerle bu mutluluğu yaymak adına birçok imkan sunuluyor, bunun bir parçası olmak da beni çok mutlu ediyorçünkü çalışan mutluluğunu kendine motto olarak belirlemiş bir şirkette çalışıyorum.

Burada çok fazla etkinliğimiz var. Mesela bizde spor şenlikleri hiç bitmez. TürkTraktör Spor Şenliği, Koç Spor Şenliği, sosyal kulüplerimiz, bir aile olarak hep birlikte yapabildiğimiz etkinliklerimiz var. Bunlar hem içerideki arkadaşlığı arttırıyor hem de bir aile ortamı sağlıyor. Yeter ki çalışan kendini ortaya koymak istesin, biz gerekli değişim ve gelişim imkanlarını sınırsız bir şekilde onlarınönlerine sunuyoruz. Bu yüzden olay sadece istemekle ve hayal etmekle alakalı. Bunu görmek ve bunun bir parçası olmak çok keyifli. Öte taraftan çok büyük bir ailenin parçasıyız, Koç Grubu’nda çalışıyoruz. Bulunduğumuz sektör ve hizmet ettiğimiz alanla benim değerlerim çok örtüşüyor. Bu yüzden çok motive bir şekilde çalışıyorum.

 

448 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitede okurken Ankara sanayi anlamında pek gelişmiş değildi. Sanayi İzmit, Bursa ve Marmara Bölgesi’nde gelişiyordu. Dolayısıyla Ankara’da böyle bir fabrikanın varlığından arkadaşların haberdar olması gerekiyor çünkü bu ölçekteki bir fabrika Türkiye’de yok, dünyada da sayılı durumda. Dolayısıyla İzmit veya Bursa’daki arkadaşların gördüğü ve düşündüğü firmalardan çok daha büyük bir firma. Oralarda çeşitlilik anlamında çok fazla seçenek var ama bu ölçekte firmalar çok fazla yok. Aynı zamanda Ankara’da Savunma Sanayi seçeneği de var ama otomotiv sektörü açısından bu fabrika kesinlikle değerlendirilmeli diye düşünüyorum.

2,740 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe alım süreçlerimizde çeşitliliği ve kapsayıcılığı ön planda tutuyoruz. Bu nedenle tek bir profili standart olarak belirlemek çok da doğru olmayacaktır. Biz bu çeşitlilikten faydalanıyoruz ve bunun bize kazandırdıklarını yoğurabiliyoruz. Bu nedenle farklı okullardan ve bölümlerden mezun farklı profillerdekiarkadaşlarımızı şirketimize kazandırmaya özen gösteriyoruz.

395 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim firmamızın ismi TürkTraktör ve Ziraat Makineleri olarak geçiyor. Dolayısıyla traktörlerimiz, ziraat makinelerimiz, toprak işleme makinelerimiz, ekim makinelerimiz, ilaçlama makinelerimiz, balya makinelerimiz, biçerdöverlerimiz, hasat makinelerimiz var. Dolayısıyla müşterilerimizin yani çiftçilerin, tarımsal faaliyette ihtiyaç duyabileceği bütün ürünler var. Biz 2018 yılına “Toprak işlemeden hasada, her ekipman burada!” mottosuyla başladık. İhtiyaç duyulan bütün ekipmanları mümkün olduğunca devreye almaya çalışıyoruz. TürkTraktör olarak traktör üretimimiz var ama ekipman üretimimiz yok çünkü bunu yerli tedarikçilerle çalışarak elde ediyoruz. Bunun yanında iş makinelerimiz de var.

 

438 görüntülenme
·
Transkripti Göster

TürkTraktör dışarıdan bakıldığında tarım sektörüne traktör satan bir firma olarak çok ataerkil algılanıyor. Koç Holding’in de desteklediği He For She çalışmaları kapsamında bizim şirketimizin de dahil olduğu çalışmalarla, kadın yöneticilerin bu sektörde ya da iş hayatında katılımının arttırılması konusunda çalışmalar yapıldı ve çok başarılı sonuçlar alındı. Burada kadın yöneticilerimize eşitlik ilkesiyle aynı haklar veriliyor. Ben bu algının son yıllarda yıkıldığını düşünüyorum çünkü bizim çok kadın yöneticimiz var ve bu anlamda çok mutluyuz. Zaten TürkTraktör’ün bir Koç şirketi olmasından kaynaklı oluşan kurumsal yapısı sayesinde sosyal ve yan haklar bakımından bizi genel anlamda mutlu ediyor ve yeterince huzurlu bir ortam yaratılıyor.