TürkTraktör

TürkTraktör

12 kişi, 110 cevap verdi.

Cevaplar 110

Filtrele:Sırala:

Ürün Kalite ve Güvenilirliği Yöneticisi olarak TürkTraktör'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Ürün Kalite ve Güvenilirliği Yöneticisi olarak ürün yaşam döngüsü içerisinde şirket kalite politikaları ve müşteri kalite beklentilerini en iyi şekilde sağlayabilecek ürünü müşterilerimize sevk etmekten sorumluyuz. Bu süre zarfı içerisinde Tasarım, Test ve Üretim fazlarında ilgili kalite adımlarının yerli yerince yapılması da benim en temel görevimdir.

TürkTraktör'de yeni mezun işe alım süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

Yeni mezunlar için işe alım sürecinde ilan çıktığımız mecralardan başvuru yapıyorlar. Biz her işin gerekliliklerini oraya yazdığımız için o gerekliliklerle örtüşebilecek kişilerin başvurmalarını bekliyoruz çünkü o yeterliliği sağlamadıkları zaman başvuruları önümüze düşmediği için gereksiz yere kendilerini demotive etmiş oluyorlar. Dolayısıyla kendi becerileriyle örtüştüğünü düşündükleri ilanlara başvursunlar.Biz bir ön elemeden sonra ilgili arkadaşlarla mülakat sürecini gerçekleştiriyoruz. Burada yeni mezunların neyde mutlu olacaklarını bilerek gelmeleri onlara çok ciddi bir avantaj sağlıyor çünkü burada birçok alan var. Bu yüzden ne yaparak hayatınızı devam ettireceğiniz, hangi konuda katma değer sağlayacağınız ve nelerin sizi mutlu edeceğinin cevabını veren biriyseniz zaten sonuç odaklı olduğunuz için iş hayatında da mutlu oluyorsunuz ve hayal kırıklığı daha az oluyor. Dolayısıyla işe gelmeden önce kuvvetli taraflarınızın ve sizi mutlu eden şeylerin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Mülakatta karşılıklı bir sorgu ve anlama süreci olduğu için daha doğru karar verebiliyorsunuz.Bunun ardından biz adaylara alternatifleri sunuyoruz ve teknik mülakata geçerek işin biraz daha derinine iniyoruz. Bu noktadan sonra adayımızın hem CV uygunluğu hem de teknik olarak o işte var olma beklentisi varsa onay görüşmeleri ve prosedür süreçleri devreye giriyor. Aslında hepsindeki temel kriter; ilk mülakatta ne için burada olduğunuzu, ne yaparsanız mutlu olacağınızı, firmadan ne beklediğinizi ve firmaya ne katacağınızı bilmenizdir.

TürkTraktör'deki Yetenek Yönetimi ve İşveren Markası ekiplerini ve hedeflerini anlatır mısınız? (1 Cevap)

Bunu anlatırken Yetenek Yönetimi, Eğitim ve Gelişim, İç İletişim ve İşveren Markası olarak üç bacaktan bahsedeceğim. Bunlar farklı farklı bacaklar gibi dursa da hepsi aynı amaca hizmet ediyor.Her çalışan biricik ve eşsiz olduğu için hepsinin kuvvetli tarafları, farklı amaçları, şirketle örtüşen veya ayrışan farklı değerleri var. Bizim de çalışanın potansiyelini ve güçlü taraflarını ortaya çıkarmak için bazı sistemler kurmamız lazım. Bunlara da Yetenek Yönetimi Ekibi kafa yoruyor. Burada değerlendirme merkezi uygulamaları, 360 derece yetkinlik değerlendirme çalışmaları, potansiyel havuzun oluşturulması ve buna dair gelişim planlarını hayata geçirmek üzere yapılan faaliyetler, İnsan Kaynakları planlaması gibi sistemler kuruluyor. Bunların hepsi bireyin ayrışan taraflarını ortaya çıkarıyor.Yetenek Yönetimi bu çalışmaları yaptıktan sonra bireyin gideceği yolda gelişim ve değişim amaçları için de Eğitim ve Gelişim Ekibi devreye giriyor. Bireyin cebinde neler olduğu, nereye ulaşmak istediği, ulaştığı yolda hangi araçları ortaya koyacağı, şirkete nasıl katkı sağlayacağı, Maslow'un İhtiyaçlar Hiyerarşisi’nde kendisini nasıl en üst noktada var edeceği gibi konularda bazı araçlar ve sistemler kuruyor.Bu gelişim ve değişim ihtiyacı sağlandıktan sonra nasıl bir çalışma ortamı sağlanacağına, mutlu çalışana ulaşmak için nasıl araçlara ihtiyaç olduğuna, bunun için gerekli iletişim faaliyetlerinin, sosyal ihtiyaçların, şirketteki fiziksel ve ruhsal yapılanmanın nasıl olacağına kafa yoran ekip de İç İletişim ve İşveren Markası Ekibi olarak karşımıza çıkıyor.

İnsan Kaynakları alanında çalışmak için nasıl özellikler ve yetkinlikler gerekir? (13 Cevap)

İnsan Kaynakları alanında çalışmak için insan odağını merkeze alabilecek bir bakış açısına ve iletişim becerisine ihtiyaç var. Firmanın büyüklüğünden veya küçüklüğünden bağımsız olarak sürekli bir iletişim yönettiğiniz için çözüm odaklı bir bakış açısı gerekiyor. Tüm bu yetkinliklerin temelinde yargılayan değil, öğrenen bir zihniyetin olması lazım. Bu zihniyet yapısında olan tüm arkadaşlar insan odağına da sahip oldukları için problem çözerek ilişkileri çok iyi sürdürebiliyor ve farklı çözüm önerileriyle sisteme verimli bir şekilde katma değer sağlıyor.

TürkTraktör'de hikayeniz nasıl başladı? (3 Cevap)

TürkTraktör’le yolum 8 yıl önce kesişti. Benim hayatta var oluş amacımla bu amaca değer katan sistemlerde yer almak çok kıymetli oldu. TürkTraktör hem Koç Grubu firması hem de topluma ve Türkiye’ye hizmet eden büyük bir ailenin parçası. Ben de burada uygun bir pozisyon görünce kendi amaçlarım ve değerlerimle örtüştüğü için başvuruda bulundum, 8 yıldır da buradayım. İnsan Kaynakları’nın her alanında çok farklı görevlerde yer aldım ve keyifli bir şekilde çalışmaya devam ediyorum.