Cevaplar 228

Yükleniyor...
1,249 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu konuyu anlık mutluluk ve uzun vadeli mutluluk olarak iki aşamada inceleyebiliriz. Çünkü her ikisine de yatırım yapmak gerekir. Biz P&G'de uzun vadeli mutluluk aşamasında; çalışanın kariyer hedeflerini, gelişimini ve varmak istediği noktaları saptayarak yatırım yapıp yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu alana yoğunlaşan birçok süreç ve sitemiz mevcut. Anlık mutlulukta ise; çalışanın esnek bir ortamda çalışması, yüksek iş ahlakı, sevgi ve saygı çerçevesinde iş ilişkileriyle etrafının kuşatılmış olması, ilgili eğitim fırsatlarına sahip olması, iş güvenliği yüksek ve sağlıklı bir ortamda çalışması gibi durumlar yine günbegün yatırım yaptığımız alanlardır. P&G'de prensip olarak, çalışanın ve şirketin çıkarları ortaktır. Dolayısıyla biz yaptığımız her uygulamada, kısa veya uzun dönemli olarak, çalışanları neyin mutlu edeceğini ve şirketimizin nasıl başarılı olacağını harmanlayıp, beraber çözümler üretmek için çalışıyoruz.

982 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tamamen duygusal nedenlerin dışında P&G’yi diğer bütün firmalardan ayıran üç adet etmen var. Bir tanesi; P&G’de çok farklı deneyimleri edinip, çok farklı tecrübeleri öğrenme fırsatı buldum. Başka bir şirkette iş hayatına atılmış olsaydım belki bu imkanları edinemeyecektim. İkincisi; çok önemli kariyer fırsatlarının olmasıdır. İçeriden terfi sistemi sayesinde iyi bir performans gösterirseniz ileriki zamanlarda nerelere gelebileceğinizi, hangi işleri yönetip tecrübeler kazanabileceğinizi öngörebiliyorsunuz. Son olarak benim için çalışanlar ve şirket kültürü de çok önemlidir. Bu kadar çağdaş ve modern çalışma sistemi kolay kolay bulunamayabilir. Bu çalışma sistemlerini kariyer ve deneyimle birleştirdiğiniz zaman karşınıza P&G gibi iyi bir okul çıkıyor. 10 yıl düşününce gerçekten uzun bir süre ama benim için göz açıp kapayıncaya kadar geçti diyebilirim.

916 görüntülenme
·
Transkripti Göster

3 buçuk aydır şirketteyim ve ne zaman bir sıkıntım olsa koridordan geçerken bile birlikte çalıştığım insanların her zaman yardımcı olması beni oldukça motive ediyor. Bu zaten kriz anındayken en çok ihtiyacınız olan bir durum. Belki de yardım edebileceği hiçbir şey yok ama bunu duymak bile psikolojik olarak yeterli oluyor. Bunun dışında emek verdiğiniz zaman bunun takdirini alabiliyorsunuz. Çok çalıştığınız haftalarda müdürlerinizin bunu fark edip, haftasonu iyi dinlenmenizi söylediğinde oldukça motive edici oluyor. Ayrıca şirket değerlerini seviyorum ve bunun insanlara yansımasından çok mutluyum. Benim işim çeşitli insanlarla yürüttüğüm için onların bana karşı güven duyması ve işimi iyi yaptığıma inanması benim de bu sorumluluğu almamı sağlıyor. Bu sayede de iş ortamı çok keyifli geçiyor.

1,462 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okul hayatım boyunca her zaman Pazarlama alanında çalışmak istiyordum. Dolayısıyla ilgili işleri ve şirketleri takip ediyordum. Bunu hem kariyer günlerinde konuşmaları dinleyerek hem de işlerini takip ederek öğrenebildim. P&G’nin Pazarlama alanında çalışabileceğim en iyi şirketlerden biri olduğunu düşündüm. Aynı şekilde hızlı tüketim sektörü de benim için çok ilgimi çekiyordu çünkü üretilen ürünleri herkes günde bir kez de olsa kullanıyordu. Dolayısıyla tüketiciye bu kadar yakın olma noktası beni oldukça heyecanlandırıyordu. Ayrıca P&G’nin değerlerini kendime çok yakın bulup kendimle bağdaştırdığım için de buraya girmek istediğimi söyleyebilirim.

1,309 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elbette her departman arasında direkt bir geçiş sağlamasa da özellikle Tedarik Zinciri altında farklı departmanlara geçiş olanağı sağlıyor. Ben şu anda Üretim Departmanı’nda çalışıyorum. Belki bir sonraki görevim Planlama Departmanı’nda veya Lojistik Departmanı’nda olacaktır. P&G bize bu konuda esneklik sağlayıp buna teşvik ediyor.