Cevaplar 302

Filtrele:Sırala:

Elektrik Elektronik mezunu olup İnsan Kaynakları sektöründe çalışmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Bence süper bir deneyim. Üniversite 2. sınıftayken Elektrik-Elektronik stajı yapmıştım ve o 1 ay benim için o kadar işkenceli geçmişti ki; o dönem Elektrik-Elektronik Mühendisi olmama kararı almıştım. Sonrasında kurumsal hayatı düşünüyordum fakat üniversite 3. sınıfta Eril ve Tuğberk beni bulup bir fikirleri olduğunu ve o fikri birlikte hayata geçirmeyi istediklerini söyledikleri zaman girişimci olmaya karar verdim. Asla kurumsal hayata girmeyeceğimle ilgili bir görüşüm yok ama hayat nereyi gösteriyorsa, nereye götürüyorsa ve o an canım ne yapmak istiyorsa onu yapmayı hedefliyorum. Eğer bir gün Anlatsın.com batar veya çıkarsa Twitch yayıncısı olmak ve DJ'lik yapmak istiyorum.

Mülakatlarda yapılmaması gerekenler nelerdir? (2 Cevap)

Deniz Dağ: İnsan Kaynakları çalışanı olarak mülakatlarda adayları elemeye yönelik değil, bizim için en doğru ve uygun adayı seçmeye yönelik sorular soruyoruz. Adaylardan beklentimiz, mülakatlarda sorulara çok kısa ve tek kelimeler cevaplar vermemeleridir. Bunun dışında güven ilişkisinin oluşması için kurumumuzu, buradaki şartları, koşulları ve fırsatları oldukça net bir şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde onlardan da kendilerini olabildiğince net bir şekilde ifade etmelerini, beklentilerini bizimle en açık şekilde paylaşmalarını bekliyoruz.

Damla Ergün (Ücret ve Yan Haklar Yöneticisi): Başkası gibi olmayın. Burada olduğunuz gibi davranmanız çok önemli çünkü ancak bu şekilde o pozisyona uygun olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Deniz Dağ: Ayrıca kurumla ve pozisyonla ilgili önden araştırma yapıp mülakata katılmanız da çok önemli.