Cevaplar 248

Yükleniyor...
13,443 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT çok uluslu bir firma ve belki de uluslararası firmalar içerisinde gerçek anlamda bunu hak eden ender firmalardan bir tanesidir. Şu anda mevcutta 30’a yakın arkadaşımız yurtdışında çalışıyor ve Türkiye’de almış oldukları deneyim ve becerileri oradaki ülkelere aktarıyor. Dolayısıyla BAT’nin uluslararası olmasının yanı sıra, Türkiye’de yapmış olduğu uygulamaların mükemmelliğinden dolayı çok büyük fırsatlara sahip olunabiliyor. Ben Tekel Entegrasyon Projesi’nin hemen ardından 2009 yılı içerisinde İngiltere’deki Genel Merkez’e geçtim. Burada Global Ticari Pazarlama ve Satış Ekibi’nin bir üyesiydim. Bir takım projelerde hemen hemen tüm ülkeleri kapsayacak çalışmalar yaptım. Yaklaşık 2 buçuk yıl İngiltere’de çalıştıktan sonra 2 yıl kadar da Moskova’da çalışma imkanı buldum. O dönem içerisinde Rusya Saha Ekibi, yeniden yapılanmanın kararını aldı, ben de o yapılanmanın dizaynını ve uygulamasını gerçekleştirdim. Aslında bu pozisyonlar kendi içimizde bir gurur kaynağıdır çünkü Rusya gibi büyük bir ülkede Türkiye’deki birikimimizi, bilgimizi ve becerimizi uygulama imkanına sahip olduk. BAT Türkiye çok büyük bir okul ve buradaki öğretiler dünyanın her bir yerinde kullanılabilecek potansiyele sahip diyebilirim.

924 görüntülenme
·
Transkripti Göster

En başta kendimde fark ettiğim farklılıklardan birisi çevreme ve dünyaya bakış açımın değişmesidir. Üretim, Tedarik Zinciri ve Kalite süreçlerini öğrendikçe gördüğüm herhangi bir ürüne bakış açım çok farklılaştı. Örneğin; bir traş köpüğü gördüğümde arkasındaki üretim sürecini düşünüyorum. Bunun dışında iş yetenekleri bazında proje yönetimi, stratejik ve analitik düşünme kısımlarında kendimi geliştirme fırsatım oldu. Program boyunca yedi farklı ekiple çalıştığım için çok farklı profillerden insanlarla tanışıp konuşma fırsatım oldu.

1,241 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT Programı’nda ilk görev yerim Bursa’ydı. Orada 2 ay boyunca Satış Temsilciliği yaptım. Bir Ford Transit aracın içerisinde satış yapmayı ve ticaret yapmayı öğrendim. 2 ayın sonunda da Ticari Pazarlama Temsilciliği rolüne geçtim ve bu rolüm 3 ay sürdü. Burada da bakkallarla olan ticareti konuşmayı ve ticareti yürütebilmeyi öğrendim. 3 ayın sonunda Ticari Pazarlama’daki rolüm bitince merkez ofise geldim. 2 aydır da merkez ofiste Marka Departmanı’nda yer alıyorum. Burada farklı rollerim var ve şu anda onları üstlenmiş durumdayım. Sorumluluğu tamamen bana ait olan projeleri yürütüyorum.

796 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle daha önce yaptığım stajlardan bahsetmek istiyorum. Yaptığım ilk staj zamanlarında Facebook henüz yeni popülerleşmeye başlamıştı ve ilk profilimi staj esnasında yaratmıştım. O kadar boş vaktim vardı ki tüm arkadaşlarımı bulmayı başarmıştım. İkinci stajımda kendimi Futbol Manager oyununda çok fazla geliştirmiştim ve 1 ay içerisinde oyundaki tüm şampiyonlukları almıştım çünkü iş yerinde yapacak çok fazla şeyim yoktu. Fırsat bulduğumda da getir-götür işleriyle uğraşıyordum. BAT’deki stajım bunlardan çok daha farklı oldu ve böyle şeylerle uğraşmak için hiç vaktim olmadı. Geldiğim gibi bana proje ve görevler verildi. Staj sürem boyunca da bunu geliştirmem, anlatmam ve hayata geçirmem istendi. Bu deneyimi yaşamak beni BAT’de çalışmak için en çok motive eden etmenlerden bir tanesiydi.