Canon Eurasia Onaylı Hesap

15 kişi, 147 cevap verdi.

Cevaplar 147

Yükleniyor...
298 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon’da kariyer olanakları çok fazla. Bir İnsan Kaynakları sürecinden sonra başvurduğunuz pozisyonla ilgili süreçler devam ediyor. Kendinizi farklı bir pozisyonda değerlendirmek isterseniz bu da mümkün olabiliyor. Benim tecrübem Satış üzerine olduğu için başvurum bu yöndeydi. İçeride Lojistik, Marketing, Satış Sonrası Hizmetler gibi birçok departman var. Bu departmanlar arasında geçişler yapmak isterseniz İnsan Kaynakları tarafından değerlendiriliyorsunuz. Canon’da yöneticilikle ilgili bir pozisyon açıldığında bir duyuru gerçekleşiyor. Siz de yeterli olduğunuzu görürseniz bu pozisyonlara başvurabilirsiniz. Başlangıçta belirli bir departmanda başlamanız, ileriki dönemlerde bunu değiştirmeyeceğiniz ya da farklı noktalara gelmeyeceğiniz anlamına gelmez. İçeride çalışan kişilere de öncelik verildiğini söyleyebilirim.

Bununla birlikte uluslararası bir şirkette çalışmanın faydası da var. İnsan Kaynakları tarafından yönetilen bir portalımız var. Bu portaldan Canon’un diğer ülkelerdeki organizasyonlarında çıkan pozisyonlara ulaşmak çok kolay. Bu tarz deneyimler edinmek istiyorsanız o pozisyonlara da başvurabiliyorsunuz. Dolayısıyla Canon sizi motive etmek ve geliştirmek anlamında destekliyor.

309 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon çok büyük ve global bir marka olduğu için birçok değerlendirme firması tarafından dünyanın en beğenilen markaları arasında gösteriliyor. Bu da bizim en büyük motivasyon kaynağımızdır. Bunun dışında kendi görev ve sorumluluklarımızın getirdiği bazı motivasyonlar da var. Canon’da eğer Pazarlama Departmanı’ndaysanız çok fazla yetkiniz oluyor. Bu yetkiler de sizi iş yaparken mutlu olmanızı sağlıyor ve böylece şirketinizin geleceğini etkileyen kararlar verebiliyorsunuz.

Bunun dışında şirketteki ürün gamı çeşitliliği de motive ediyor. B2B ve B2C ürünleri, fotoğraf makineleri, baskı çözümleri, medikal çözümler, projeksiyonlar gibi çok geniş ürün gamı var. Ayrıca yurtdışında çalışma imkanı var. Şu anda bizimle beraber çalışan birçok arkadaşımız yurtdışında da görevler aldı. Dolayısıyla tüm bu etkenler sizi Canon’da çalışmaya motive ediyor.

899 görüntülenme
·
Transkripti Göster

B2C tarafında kameralar, küçük yazıcılar ve kurumlara sattığımız B2B ürünleri var. Canon baskı ve görüntülemenin olduğu her yerde mevcut. Tabii ki her alanda farklı rakipleri var çünkü Canon’un ürün gamı çeşitliliği çok fazla. Ayrıca bu rakiplerin farklı özellikleri var. Fotokopi pazarından örnek verirsek; herkesin bir cihazı var ve bu cihazla baskı alabiliyor. Burada Canon’u farklılaştıran şey; son kullanıcının karşılaştığı günlük engellere çözüm sağlamasıdır. Ürün ve baskının kaliteli olması, servis konusunda sıkıntı yaşanmaması, verilerin güvenliği ve iyi saklanması da çok önemli. Canon’u rakiplerinden ayıran en büyük özelliği bu özellikleri tek bir firma olarak son kullanıcıya sunabilmesidir.

253 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnisiyatif almanız gerekiyor çünkü inisiyatif aldığınız zaman kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz, işinizi de iyi yapıyorsunuz. Yaptığınız işe ve kendinize bir güven geliyor. Canon size farklı eğitimler veriyor. Eksikliklerinizi gidermeniz için Canon’la konuştuğunuz zaman size hemen olumlu geri dönüşleri oluyor. Ayrıca ben Canon’da çalışırken master yaptım. Canon’un yanınızda olması önemli bir şey çünkü size esneklik tanıyorlar.