Canon Eurasia Onaylı Hesap

15 kişi, 147 cevap verdi.

Cevaplar 147

Yükleniyor...
14,478 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisi her şeyi bilir ama hiçbir şeyi de bilmez. Bilindiği gibi Mühendisler birçok mühendislik dalından birçok ders alıyor. Tabii ki bir İnşaat Mühendisi değilsiniz ancak Malzeme Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği’nden dersler alıyorsunuz. Dolayısıyla bir Endüstri Mühendisi; farklı yapıların, farklı sistemlerin ve kişilerin çalıştığı alanlarda bu senkronizasyonu sağlayıp verimliliği ve etkinliği arttırır.

Bir proje grubunda bir İnşaat Mühendisi, bir de Makine Mühendisi olduğunda ortak dilin konuşulmasını sağlayacak kişi siz olabilirsiniz. Üretim yapan bir firmada sistemin verimliliğini arttırmak için de çalışabilirsiniz. Dolayısıyla Endüstri Mühendisliği eğitimi alan veya alacak kişiler çalıştığı her yerde verimliliği arttıracaktır. Kendilerini nerede geliştirmek istiyorsa fırsat orada onları bekliyor. Bu Finans Departmanı, İnsan Kaynakları, Üretim ve teknolojik firmalar olabilir. Her yerde iş fırsatı kişiye bağlı olarak mevcuttur.

11,534 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu bölüm mezunları özel sektörde ve kamuda Finans alanında kariyerlerini devam ettirmeyi tercih ediyorlar. Bankalar, denetim şirketleri, özel şirketlerin finans bölümleri bu mezunlar için oldukça fazla iş imkanı barındırıyor. Devlette ise Hazine, Ekonomi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı gibi fonksiyonlarda rahatlıkla iş bulabiliyorlar. Bunun yanında yine özel şirketlerde Satış ve Pazarlama alanlarında görev alabiliyorlar veya benim gibi Tedarik Zinciri içerisinde kariyerlerine devam edebiliyorlar.

10,665 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat Bölümü mezunu birçok iş yapabilir. Mali Müşavir olabilir, Pazarlama departmanlarında veya bankacılık sektöründe çalışabilir. Artık günümüzde teknik bölümler haricinde mezun olduğunuz bölümden farklı işler yapabilirsiniz; bu sizin kendinizi nasıl yetiştirdiğinize bağlı olarak değişir. İktisat okumanın tabii ki faydaları var. Siz Finans, İstatistik gibi dersler aldığınız için ekonomik bileşenlerin finansala etkilerini istatistiksel olarak değerlendirebilirsiniz ve bu sayede daha doğru tahminler, bütçelemeler yapabilirsiniz.

9,126 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Turizm İşletmecilik ve Turizm Otel aslında iki farklı bölümdür. Ben Turizm İşletme mezunuyum ama insanlar genelde bunu çok karıştırıyor. Turizm İşletmeciliği’nin dersleri normal İşletme’deki derslerden biraz daha farklı. İşletme okuduğunuz zaman normal Hukuk alırken diğerinde Turizm Hukuk dersini alıyorsunuz. Bunun dışında bütün temel dersler aynı. Turizm Otelciliği biraz daha sektörün içinde Housekeeping veya F&B gibi bölümlerden oluşuyor. Bu bölümden mezun olunca otellerde, turizm acentelerinde çalışabilirsiniz.

1,516 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Departmanı gerçekten çok keyifli bir departman, ben de bu departmanda çalışmaktan çok keyif alıyorum. Hali hazırda bir fotoğrafçıyım ve marka bağlılığı olan bir insanım. Bu yüzden son kullanıcının ne istediğini bildiğim için Pazarlama sürecinde de kullanıcıya çok rahat bir şekilde ulaşıp onların dilinden konuşabiliyorum.