MBA

MBA

43 soruya 62 cevap verildi.

Cevaplar 62

Filtrele:Sırala:

Sabancı Üniversitesi MBA Programı size neler kattı? (2 Cevap)

Sabancı Üniversitesi MBA Programı; Mühendislik eğitimi almış bir insanın çok daha farklı bakış açılarına sahip olmasını sağlayan bir programdır. Bir Mühendislik öğrencisi olarak eğitim esnasında birçok eğitim kolundan mahrum kalıyorsunuz ama MBA Programı’yla iş hayatının farklı kollarına dokunabiliyorsunuz. Bu noktada ben de birçok iş kolunu görebildim. Orada simülasyonlarda ve vakalarla neler yapıldığını görme fırsatı buldum. Belki de bunun sonucunda bir start-up’a geçme kararı aldım. Bu program şirketlerle ve çalışanlarla ilgili daha doğru yargıya varabilmenizi, vakalara çok daha iyi bir bakış açısıyla yaklaşabilmenizi sağlayabiliyor çünkü çok fazla örnek yapıyorsunuz. Böyle örnekler gerçek yaşamda ne kadar sorun yaşandığı, bu sorunların nasıl çözüldüğü ve nasıl uygulandığı noktasında bana çok destek oldu.

Üniversite biter bitmez mi iş tecrübesi sonrasında mı MBA yapmak sizce daha mantıklı? (13 Cevap)

Üniversiteden hemen sonra MBA yapmak da bir fikir tabii ki ama benim için doğru bir fikir değil. Ben şahsen herkesin belli bir iş tecrübesi sonunda MBA'e başlamasını daha doğru buluyorum. Bunun sebebi de, MBA'in iş hayatında gördüğünüz şeylerin bir uygulaması olduğunu düşünürsek; siz iş hayatında bir şeyleri gördükten sonra mı görmeyi tercih edersiniz yoksa hiçbir şey görmeden mi görmeyi tercih edersiniz? Açıkçası ben iş hayatında gördüğüm örneklerin birçok yansımasını MBA'de gördüğüm için daha rahat yorumlayabilme ve kendi çalışma alanlarıma çok daha rahat uygulatabilme şansına eriştim. Dolayısıyla belli bir süre sonra MBA yapmak çok daha faydalı olabilir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programı size neler kattı? (2 Cevap)

İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programı, kariyerimin ilk döneminde ihtiyaç duyduğum iş yönetimiyle birçok konuda öğrenimimi ve gelişimimi tamamlamamı sağladı. O dönemde 2 yıllık bir süreç içinde iş dünyasıyla ilgili Finans, Operasyon Yönetimi, İnsan Kaynakları, Teknolojik Dönüşüm gibi birçok konuda kendimi geliştirme fırsatı sağladı. Özellikle yöneticilik konusunda kendisini geliştirmek isteyen arkadaşlarım için de çok tavsiye ettiğim bir programdır.