Cevaplar 147

Yükleniyor...
1,090 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanların hevesli ve öğrenmeye açık olması gerekiyor. Buraya geldiklerinde biz onların ellerini dataya sokmalarını istiyoruz. İnsanın elini çamura sokması gibi dataya sokup harmanlamasını ve o datadan bir anlam çıkarıp hayatlarına yön vermelerini bekliyoruz. Dolayısıyla kişi buraya gelip o datayla çalışmaya başlıyor.

Beni burada en fazla keyiflendiren, en güzel özelliğimiz; kişileri diğer bölümlere ihraç etmektir. Biz onları burada yetiştiriyoruz ve buradan aldıkları bilgi birikimini diğer bölümlerdeki işlerine entegre etmelerini sağlıyoruz. Dolayısıyla burada data yönünde birçok alan var. İş Zekası dediğimiz datayı alıp işleyerek bir takım raporların çıkartıldığı bölüm veya Data Governance ya da Data Protection dediğimiz, datanın daha operasyonel olduğu bölüm var. “Data nerede tutulur, datanın kalitesi nasıl ölçülür, ne gibi veriler olması gerekir, bu verilerin lokal ve yasal otoritelere karşı sorumlulukları nelerdir?” sorularının dizayn edilmesi, Veri Ambarı Yönetimi dediğimiz ham datanın bir yerlerde saklanıp düzenlenmesi, Bilgi Yönetimi Ekibine sunularak bir takım analizlerle onun raporlanabilir hale getirilmesi, Big Data (Büyük Veri) dediğimiz platformların yaratılarak Data Engineer dediğimiz arkadaşlarımızın o platformların etkinliğini arttırması, oradaki yatırımların ve o veriyle analizlerin nasıl yapılacağının belirlemesi gibi birden fazla kariyer yolu var.

Biz kendi içimizde de rotasyonlar yapıyoruz. Biri Bilgi Yönetimi’nde çalışırken bir anda Veri Ambarı’nda data modelleme kısmına geçebiliyor. Başka bir arkadaşımız Veri Analizi’ne geçebiliyor. Bir diğer arkadaşımız, “Ben veriyi analiz ettim ama ben artık verinin ham tutulduğu, bunun kalitesinin ölçüldüğü ve saklandığı yerlerle ilgilenmek istiyorum.” dediği zaman oraya doğru da geçişini sağlıyoruz. Bunun dışında bankanın CRM, Robotix, Yapay Zeka gibi diğer bölümlerine ciddi yetenekli arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz.

971 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında tüm iş kolları için stajyer alımı yapıyoruz, şubelerde de stajyer alımı yapıyoruz. Bunun dışında Finans, Operasyon, Kobi, Kurumsal Bankacılık ve Teknoloji gibi departmanların hepsine stajyer alımlarımız oluyor.

1,121 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnovasyon Merkezi olarak kapılarımız herkese açık. Girişimcilere onların fikirlerini test edebilmeleri için inanılmaz bir fırsat sağlıyoruz çünkü onların fikirlerini test edebilmeleri ihtiyaç duydukları müşteri kitlesine sahibiz. İnovasyon Merkezi’nde start-up ortaklıklarını arttırıyoruz ve kuvvetlendiriyoruz. Bunun yanında yaptığımız meetup’larla herkesi aynı çatı altında topluyoruz ve fikir alışverişi yapmalarına olanak sağlıyoruz. Ortaklık yaptığımız bütün start-up’lara ING Global’in kapılarını açıyoruz çünkü ING 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve ING Ventures tarafından yönetilen 300 milyon euroluk bir fintech fonuna sahibiz. Dolayısıyla anlaşma yaptığımız her start-up’a bu fondan yararlanma imkanı sağlıyoruz. Bunların dışında İnovasyon Merkezi’nde başlattığımız araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle beraber inovatif ürünlerin geliştirilmesinde ev sahipliği yapıyoruz.

834 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Global bir banka olmasının en büyük avantajı, bizim global eğitimlere gidebiliyor olmamızdır. İlk sene Amsterdam, ikinci sene Brüksel, üçüncü sene Frankfurt, dördüncü sene de Londra’ya gidiyoruz. Hatta ben iki hafta sonra Belçika’da eğitimde olacağım.

Bizim short term assignment adını verdiğimiz küçük proje bazlı görevlerimiz var. Bunlar 6 ay sürüyor ve ING’nin olduğu herhangi bir ülkeye gidebiliyoruz. Avrupa’nın çoğu ülkesinden Filipinler, Avusturalya, Amerika’ya kadar uzanan geniş bir ağ var. Ben 1-2 ay sonra İspanya’da Madrid ofiste göreve başlayacağım. Bunun gibi fırsatlar aslında sektörde sağlanmıyor. ING global bir banka olduğu için bu tarz fırsatlar sizin kapınıza gelebiliyor.


Müşteri İlişkileri ve Satış alanındaki potansiyelini geliştirmek isteyen bir yeni mezunsan, "ING Sales Trainee Program" ile geleceğin şube müdürlerini ve liderlerini yetiştirmek için yoğun bir gelişim programı ile sana yeteneğini maksimum düzeyde kullanma fırsatını sunuyoruz. 

Temel bankacılık, krediler, mali analiz, muhasebe, leasing, faktoring, sigortacılık, hukuk, hazine, fiyatlama, satış becerileri gibi konularda sınıf içi ve iş başı eğitimlerle dolu yoğun bir programa katılmak; Ticari ve Kobi Bankacılık Şube Yönetici Adayı olarak farklı illerde çalışmak istersen, ilgili ilanlarımızı inceleyeip başvurabilirsin.

5,608 görüntülenme