Pazarlama Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Pazarlama Yüksek Lisansını yapmamdaki amaç; günümüzde Pazarlama’nın yerinin çok büyük olmasıdır. Neredeyse 24 saatimizin içinde bulunduğu bir bölümden bahsediyoruz. Sürekli Pazarlama’yla ilgili uyaranlara maruz kalıyoruz.  Ben İşletme bölümünün son senesinde ağırlıklı olarak Pazarlama’yla ilgili dersler seçmiştim. Bu derslere daha çok ilgim olduğunu hissettim ve bunun doğru bir karar olduğunu gördüm. Bu kararı akademik kariyer anlamında, bir üst basamağa taşıyabilmek adına Pazarlama Yüksek Lisansı yapmayı tercih ettim. Bu da bana farklı bir bakış açısı kattı. Gelişmeleri doğru analiz edip doğru yorumlayabilmeme, sosyal hayatta bilinçli bir tüketici olabilmeme ve farkındalığımın artmasına olanak sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.

Doğuş Otomotiv'de hangi bölüm mezunları çalışabilir? (1 Cevap)

Doğuş Otomotiv distribütör bir şirket, üretici bir şirket değil. Volkswagen ve Volkswagen’in sahip olduğu markaların Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz. Şirket içerisindeki markalarımızda 3 ana departmanımız bulunuyor. Bunlar; Servis Satış Sonrası Hizmetler, Satış ve Pazarlama Departmanlarıdır. Bu departmanlarda birçok farklı üniversite ve bölümden mezun insanlar çalışabiliyor. Örneğin; Satış Departmanı’nda mühendislik, işletme veya iktisat bölümlerinden mezun kişiler çalışabiliyor. Pazarlama’da uluslararası ilişkiler, sosyal bilimler, makine, inşaat ve endüstri mühendisliği mezunu kişiler çalışabiliyor çünkü iş genelinde bir eğitim almamamıza rağmen, aldığımız eğitimdeki incelikleri ve detaylı bakış açısını işimizde kullanmamız gerekiyor. Bu yüzden mühendislik mezunları da Doğuş Otomotiv’de çalışabiliyor.

Doğuş Otomotiv'de bir yeni mezunun kendini geliştirmesi için nasıl olanaklar var? (1 Cevap)

Doğuş Otomotiv'in yeni mezunlara göre uygun olduğunu düşünüyorum çünkü kurumsal hayata uyum sağlamak yeni mezunlar için zor olabiliyor. Doğuş Otomotiv’in bu anlamda kurumsal hayatla ilgili çok büyük bir okul olduğunu düşünüyorum. Mezunların bu kurumsal kültürü aldıktan sonra herhangi bir kurumsal şirkette çok rahat çalışabileceklerini düşünüyorum. Bu ortam özellikle insana belli bir olgunluk kazandırıyor. Farklı markalar olduğu için farklı disiplinler ve segmentler var. Doğuş Otomotiv'in yeni mezunlara göre uygun olduğunu düşünüyorum çünkü kurumsal hayata uyum sağlamak yeni mezunlar için zor olabiliyor. Doğuş Otomotiv’in bu anlamda kurumsal hayatla ilgili çok büyük bir okul olduğunu düşünüyorum. Mezunların bu kurumsal kültürü aldıktan sonra herhangi bir kurumsal şirkette çok rahat çalışabileceklerini düşünüyorum. Bu ortam özellikle insana belli bir olgunluk kazandırıyor. Farklı markalar olduğu için farklı disiplinler ve segmentler var.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle