Cevaplar 6

Yükleniyor...

İşte en güzel soru; evet, neden x bölümü? Türkiye’de en yüksek puanlalılar endüstri-elektronik seçer bırakın puanınız bölümünüzü seçmesin. Siz neden niçin öğrenin (sabancıda ki sistem ilk sene herkes aynı derslerı alır 2 3 4 siz seçmeli olarak istediğiniz dersleri alırsınız dahası istediğiniz bölümü bu derslerden seçersiniz mesela elektroniğe giriş dersi alıp aynı anda endüstriye giriş dersi alıp hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz.) Ne kadar tanıyoruz ki dünyayı? Ne iş yapmak istiyoruz?

Sabancı’da size özgür ortam sunuluyor ve son sınıfa kadar ister mekatronik ister elektronik istersen ekonomi nereden girdiğin önemli değil ne okumak istediğin önemli. Bu çok güzel çünkü kaç puan aldıysan al, Sabancı Üniversitesi öğrencisiysen her şeyi okumakta özgürsün.

3,039 görüntülenme

Bölüm konusunda tamamen özgürüz Sabancı Üniversitesinde. Sayısal girip Siyasi Bilimler bile okuyabiliyoruz. Bu seçimi 2. sınıfın sonunda yaptığımız için 2 yıl hatta hazırlık dahil 3 yıllık boyunca üst sınıflar ve akademisyenler ile bölümün şartlarını zorluğunu geleceğini tartışabiliyoruz. 2. sınıf içinde istediğimiz bölümün derslerinden alıp kendi başarımıza göre değerlendirme yapabiliyoruz. Başarılı olabileceğimizi hissettiğimiz bölümü seçebiliyoruz.

2,071 görüntülenme

Matematiği ve fiziği çok sevdiğimi biliyorum ama elektronik mi bilgisayar mı yoksa endüstri mühendisi mi olmalıyım bilmiyorum.Mühendislik ve doğa bilimleri programlarında bunlardan istediğim herhangi birini iyice tanıdıktan sonra okuyabiliyorum.Hatta beğenmessem hiç bir koşul olmadan da değişebiliyorum.Böyle bir avantajın olmasından dolayı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları

1,804 görüntülenme

Ben endüstri mühendisliği seçtim ve büyük firmalar başta olmak üzere her türlü dernekten tutun da hastaneye kadar iş imkanı mevcut.Amacımız optime ederek daha verimli ve daha az masraflı sistem hesapları oluşturmak diyebilirim.Fakülte olaraksa, fakültedeki ana mühendislik programları şunlar : Elektrik-Elektronik , Mekatronik , Üretim sistemleri (Yani Endüstri ) , Bilgisayar , Biyomühendislik ve Malzeme Mühendisliği. Bu programları 2.sınıfın başından itibaren seçebilirsiniz. Ayrıca Mühendislik ve doğa bilimleri girişli olsanız bile Sanat Sosyal veya Yönetim Bilimleri Fakültelerinden Psikoloji , Uluslararası Çalışmalar,Ekonomi,Siyaset Bilimleri,Görsel Sanatlar ve Yönetim seçebilirsiniz.Mezun olunca yapacağınız işler için her bölümü ayrıntılı araştırmanızı öneririm. Daha detaylı sorularınız için mail adresim esrayilmaz@sabanciuniv.edu yazın , araştırın , sorun. Tercih yapacak arkadaşlara kolaylıklar.

1,759 görüntülenme

Çünkü doktor olmayı hiç istemedim ve kendimi hep bir şeyler geliştirmek ve ilerlemek üzerine yönlendirdim.

1,618 görüntülenme