Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi

110 kişi 106 cevap verdi.
Öncelikli yer,yurt işlerinizi halledin. İlk seneden vay ben eve çıkayım kankamla aynı üniversitedeyiz falan hep yalan. Ne kankalar şimdi aynı evde iki yabancı. İlk seneden yurt mantıklı devlet yahut özel. Oradan edinilecek bir yada iki arkadaşla aparta çıkmak en mantıklısı. Şehir küçük hemen kavrarsın. Kampüste yaşam ilk başlar renklidir.Kulüplere aldanma.Dönem içinde en uygununu bulursun.Sosyal olacağım diye balıklama atlama.Esrarengiz takıl ağırdan al ama çokta abartma.Sene başı 15 kişi başlayan arkadaşlıklar sene sonu 4 3 2 kişi kalır genelde. Mimarlık kazandın.Aman ne iyi.İkinci haftadan sıkıntı stres başlar.Bir anda kendini anlamadığın bir koşuşturmada bulursun.Üst sınıf candır.Hemen birine sarıl hiç bırakma.Her şeyi sor ama her şeyi.İlk 2 hafta çok önemli atlattın mı gerisi çorap söküğü.Hadi kolay gelsin.
Süleyman Demirel Üniversitesi Ispartada değilde Ankarada olsaydı Türkiyenin en iyi üniversitesi olurdu fakat şehir nedeniyle adını fazla duyulamamış kaliteli bir üniversite hatta mühendislik fakültesi düşünenlere tavsiyemdir.
İlk başta eğitiminin, hocalarının kalitesinden dolayı tabiki de. Tercih döneminde aklımda olan bir yerdi zaten.Diğer bir etmen ise Manisa'ya olan yakınlığıydı.Belki mesafe başta size önemsiz gelebilir ama sonuçta 6 yıl(en az :).) orada okuyacaksınız.Bu yüzden bunu da göz önünde bulundurmuştum. Diğer yandan ise kendi halinde, tam öğrenciye göre öğrenci şehri diyebileceğim bir yer. Nüfusun çoğunluğunu öğrenci oluşturuyor zaten.
Hangi üniversiteye giderseniz gidin, eğitim konusunda yetinmeyin. Hiçbir insan tam olamaz fakat tama koşan bir insan olabilmek kişinin kendi ellerindedir. Eğitim en basit tabiriyle bir ömür sürecidir. Hocalara kızmak yerine, onlardan en fazlasını isteyin. Durmak yerine koşun ve her fırsatı değerlendirin. Fırsatlar doğacak diye beklemek yerine, topa koşmayı tercih edin. Hayat uzun, tahminen siz de gençsiniz. Ömrünüzün kalanının belirlenecek olduğu bir süreç, huzur mu zorluklar mı arasında tercih yapılacak olunan bir dönem, tam da şu an. Yolunuz açık olsun...
ben üniversite voleybol takımında oynamaktayım ve spor kompleksleri süper
şenlikler bir harika .... üniversite şehrin dışında...
Eğer büyükşehirlerde yaşamak istemiyorsanız iyi bir tercih ... benim fakültem doğu yerleşkesinde bulunmakta ve batı yerleşkesinden çok daha modern... birçok şenliklere ev sahipliği yapmakta ve imkanları fazla... spor faaliyetleri açısından da çok iyi... ayrıca avrupanın en iyi 29 kütüphanesinden birine sahip yeni bir yerleşkeye sahip ve Isparta diğer şehirlere oranla ucuz...
Fazla bir puanım yoktu mühendislik okumak istiyordum ama kötü bir yer olmasın diye uğraşıyordum sonuç olarak bu yeni sayılan eğitim kadrosu tecrübeli olan bu üniversiteyi tercih ettim.