Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü

15 soruya 41 cevap verildi.

Cevaplar 41

Filtrele:Sırala:

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (10 Cevap)

İş imkanlarını iş alanlarından daha iyi bulabilirsin aslında. Gecen sene ben öyle arastırmıstım istediğim meslekleri :) Bölüm mezunları haberleşmenın içinde oldugu pek çok firmada, sanayide iş bulma imkanına sahip. Kocaeli gibi sanayi şehrinde okursanız iş bulma imkanınızda bi nebze daha artıcaktır tabi. Ptt,trt, thy gibi firmalarda iş bulma olanagımız var :) haberleşmeyle ilgili sistemlerin (telefon telgraf vs vs) tasarımını çalıştırılmasını da elohab mezunları yapar :)

Neden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü? (10 Cevap)

Bölümün iş olanağı yüksek. Elektroniğin olduğu her alanda çalışabiliyosunuz. Mezun olduktan sonra direk iş bulabilceğiniz yegane bölümlerden biri oldugunu düşünüyorum. Helede kocaeli gibi sanayinin gelişmiş oldugu bir yerde okuyosanız :) 4 anadal var ve bunlardan istediğinize yoğunlaşabiliyosunuz. Yurtdışındada önü açık olan bi bölüm.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (10 Cevap)

Bu mühendislik dallarının amacı ve alanı kuvetli (elektrik) ve zayıf (elektronik) akımlarla çalışan sistemlerin yapımı, geliştirilmesi ile ilgili eğitim ve araştırma yapmaktadır. Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, telgraf-telefon haberleşmesinden, uyud optik haberleşmesine, enerji üretiminden bilgisayarla bilgi üretimine, ev aletlerinden tıp aletleri üretimine kadarn yayılan çok geniş bir alanda kullanılan her tür mikroeletronik eleman, elektronik devre düzen ve sistemlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve üretimi ile ilgili işleri planlar ve yürütülmesini sağlar.
PTT, TRT, Aselsan, THY, ALARKO gibi resmi ve özel kuruluşlarda, tıp elektroniği ile ilgili firmalarda, bilgisayar sektöründe görev alabilirler

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (10 Cevap)

Alt bölümler vardır

Mikrodalga
Anten
Radar
Gömülü sistemler
Haberleşme
ve dahası aklıma şimdi hepsi gelmedi isteyen araştırıp öğrenebilir.Bu konular üzerinde kendini daha geliştirip o alanlarda gerek devlet gerek özelde iyi paralar kazanılabilir

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nin Elektrik - Elektronik Mühendisliği'nden farkı nedir? (10 Cevap)

haberleşme olayı farklı elektrik olayı farklı.bizde elbette temel elektrik teoremlerini öğreniyoruz ancak.daha çok ilgilendiğimiz elektronik kısmı yani devre tasarımı ve hazır devrelerin programlarını yazmak.Haberleşme ise başlı başlına bir dal.Daha çok yazılım ağırlıklı ilerleyen opsiyon , matematik ağırlıklı devam eder.Elektornik uygulama ve donanımı dönükken, haberleşme elektroniğe göre daha genel bir bakış açısıyla iletişim kanallarının revize edilmesi gibi amaçlar taşır.