Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi

34 soruya 168 cevap verildi.

Cevaplar 168

Filtrele:Sırala:

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (29 Cevap)

Açık konuşacağım; Yıldız yerleşme sıralamasında ODTÜ ve İTÜ'den geride olduğu için burası inekleyenler değil, sosyal hayatına daha fazla zaman ayıran hatta sosyal hayatına zaman ayırmanın cılkını çıkarmış öğrencilerle dolu. Hani derler ya "ortamı süper abi!" işte öyle bir üniversite. Ve iş yaşamında da Yıldız Teknik Üniversitesi mezunuyum, dediğinizde 3. en iyi teknik üniversite olduğu için faydası da olmuyor değil.

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (29 Cevap)

Öncelikle gitmek istediğiniz bölümün olacağı okulun tarihi geçmişi çok önemli,okulunuzun tarihinin köklü olması hayatınızın her yerinde karşılaşabileceğiniz bir mezun olasılığını arttırır, ayrıca yurtdışı eğitimlerinde köklü türk okullarının adı her zaman bilinir. işte bu Yıldız Teknik Üniversite'sini seçme nedenlerimden birisi, pek çok nedenim olmasına karşın Fakültemin bulunduğu kampüsün istanbulun en güzel yerlerinden birinde olması da benim tercihimi etkiledi. okulumun Teknik Üniversite olmasına rağmen en eski fakültesinin de benim bölümüm için açıldığını belirtmek isterim. Osmanlı Döneminde, padişahlara bağlı Büyükelçiler ve devlet adamları yetiştirmek için Yıldız Sarayı'na kurulmuştur. Ancak Cumhuriyet döneminde ihtiyaç duyulan teknik bilgiye sahip bireyler yetiştirmek için okulun vizyonu ve misyonu değiştirilmiştir.

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (29 Cevap)

Geçmişi olan bir üniversite, teknik bir üniversite gelişmekte olan ve yenilenmeye açık olan bir üniversite,Ülke bazında hatırı sayılan ve iş alanında tercih sebebi olan bir üniversite, davutpaşa ya taşınıyor olan bir üniversite ama davutpaşa artık daha güzel oldu ve olacak hani böyle büyük adımların günden güne olması beklenemez biraz zaman isteyen ve zaman alan süreçler bunlar ama günden güne yenilenmenin izlerini görüyorsunuz bir bakıyorsunuz felanca bina inşaatı başlamış aradan bir süre geçmiş o binada ya konferans dinliyorsunuz ya derse giriyorsunuz.
O üniversite şu kadar puan bu üniversite şöyle demektense içeriğine bakmak lazım derim ben, özellikle bölüm bazında düşünürseniz Makine Mühendisliğini en iyi şekilde okuyabileceğiniz 3 üniversiteden biridir, Isı dalında ise Bölüm başkanının deyimi ile ülkenini en iyi Isı dalı bizim üniversitededir. Güzel bir üniversite ve giderek te güzelleşen bir üniversite

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü sayılarla tamamen iç içe olmamı sağladı. Veriler, grafikler, sayılardan sapmalar ve riskler; finans dünyasının olmazsa olmazıdır. Yaptığımız tüm ölçümleri, anketleri ve sonuçları finans dünyasında şu anda kullanıyorum. Dolayısıyla şu anda bulunduğum konuma çok büyük bir katkı sağladığını düşünüyorum.

Neden Elektrik Mühendisliği? Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (1 Cevap)

Küçükken bana oyuncak aldıklarında önce bozardım. Daha sonra tornavidayla tamir etmeye çalışırdım. Oyuncaklarımla oynadığım süre 10 dakikaysa 3 gün de tamir etmek için uğraşırdım. Genlerimde o günlerden gelen bir Mühendislik isteği vardı. Daha sonra araştırdığımda Elektrik Mühendisliği bölümünün Türkiye’deki iş alanının çok geniş olduğunu fark ettim. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni seçmemin nedeni, İstanbul’da ikamet etmemdi. İstanbul dışında da okumak istemediğim için Yıldız Teknik Üniversitesi’ni tercih ettim.