Yıldız Teknik Üniversitesi

62 soruya 174 cevap verildi.

Cevaplar 174

Yükleniyor...

Açık konuşacağım; Yıldız yerleşme sıralamasında ODTÜ ve İTÜ'den geride olduğu için burası inekleyenler değil, sosyal hayatına daha fazla zaman ayıran hatta sosyal hayatına zaman ayırmanın cılkını çıkarmış öğrencilerle dolu. Hani derler ya "ortamı süper abi!" işte öyle bir üniversite. Ve iş yaşamında da Yıldız Teknik Üniversitesi mezunuyum, dediğinizde 3. en iyi teknik üniversite olduğu için faydası da olmuyor değil.

35,625 görüntülenme

Geçmişi olan bir üniversite, teknik bir üniversite gelişmekte olan ve yenilenmeye açık olan bir üniversite,Ülke bazında hatırı sayılan ve iş alanında tercih sebebi olan bir üniversite, davutpaşa ya taşınıyor olan bir üniversite ama davutpaşa artık daha güzel oldu ve olacak hani böyle büyük adımların günden güne olması beklenemez biraz zaman isteyen ve zaman alan süreçler bunlar ama günden güne yenilenmenin izlerini görüyorsunuz bir bakıyorsunuz felanca bina inşaatı başlamış aradan bir süre geçmiş o binada ya konferans dinliyorsunuz ya derse giriyorsunuz.
O üniversite şu kadar puan bu üniversite şöyle demektense içeriğine bakmak lazım derim ben, özellikle bölüm bazında düşünürseniz Makine Mühendisliğini en iyi şekilde okuyabileceğiniz 3 üniversiteden biridir, Isı dalında ise Bölüm başkanının deyimi ile ülkenini en iyi Isı dalı bizim üniversitededir. Güzel bir üniversite ve giderek te güzelleşen bir üniversite

32,365 görüntülenme

Yıldız Teknik Üniversitesi bana göre İstanbul'da İTÜ ve Boğaziçi'nden sonra en popüler ve en kolay iş bulabileceğiniz bir üniversite.Hatta İTÜ ve Boğaziçi'ne nazaran aynı statüde olması ve ders zorluğunun daha orta seviyelerde olması-servis derslerinden bahsediyorum- öğrenciyi fazla zorlamadan eğlenceli bir üniversite sunuyor bizlere.

24,708 görüntülenme

Öncelikle gitmek istediğiniz bölümün olacağı okulun tarihi geçmişi çok önemli,okulunuzun tarihinin köklü olması hayatınızın her yerinde karşılaşabileceğiniz bir mezun olasılığını arttırır, ayrıca yurtdışı eğitimlerinde köklü türk okullarının adı her zaman bilinir. işte bu Yıldız Teknik Üniversite'sini seçme nedenlerimden birisi, pek çok nedenim olmasına karşın Fakültemin bulunduğu kampüsün istanbulun en güzel yerlerinden birinde olması da benim tercihimi etkiledi. okulumun Teknik Üniversite olmasına rağmen en eski fakültesinin de benim bölümüm için açıldığını belirtmek isterim. Osmanlı Döneminde, padişahlara bağlı Büyükelçiler ve devlet adamları yetiştirmek için Yıldız Sarayı'na kurulmuştur. Ancak Cumhuriyet döneminde ihtiyaç duyulan teknik bilgiye sahip bireyler yetiştirmek için okulun vizyonu ve misyonu değiştirilmiştir.

23,605 görüntülenme

açıkcası tercih yaparken annem yıldızı ilk söylediğinde, ilk duyuşum olduğu için o ne bea demiştim. ama şimdi her fırsatta anneme teşekkür ediyorum. ODTÜ ve İTÜ den sonra en iyi teknik üniversite, ve tabi Türkliye'ninde en iyi üniversitelerinden. işin bir gerçek yanı da şudur ki, Yıldız piyasaya adam yetiştirir. yani mezun olupta kolaylıkla iş bulabilirsiniz. gelişme için olan çabası, kurulan teknoparkları, saray binalarında eğitim görme, yemyeşil doğası da tüm bu artılarını büyütüyor.

20,389 görüntülenme