Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (30 Cevap)

Açık konuşacağım; Yıldız yerleşme sıralamasında ODTÜ ve İTÜ'den geride olduğu için burası inekleyenler değil, sosyal hayatına daha fazla zaman ayıran hatta sosyal hayatına zaman ayırmanın cılkını çıkarmış öğrencilerle dolu. Hani derler ya "ortamı süper abi!" işte öyle bir üniversite. Ve iş yaşamında da Yıldız Teknik Üniversitesi mezunuyum, dediğinizde 3. en iyi teknik üniversite olduğu için faydası da olmuyor değil.

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (30 Cevap)

Geçmişi olan bir üniversite, teknik bir üniversite gelişmekte olan ve yenilenmeye açık olan bir üniversite,Ülke bazında hatırı sayılan ve iş alanında tercih sebebi olan bir üniversite, davutpaşa ya taşınıyor olan bir üniversite ama davutpaşa artık daha güzel oldu ve olacak hani böyle büyük adımların günden güne olması beklenemez biraz zaman isteyen ve zaman alan süreçler bunlar ama günden güne yenilenmenin izlerini görüyorsunuz bir bakıyorsunuz felanca bina inşaatı başlamış aradan bir süre geçmiş o binada ya konferans dinliyorsunuz ya derse giriyorsunuz.
O üniversite şu kadar puan bu üniversite şöyle demektense içeriğine bakmak lazım derim ben, özellikle bölüm bazında düşünürseniz Makine Mühendisliğini en iyi şekilde okuyabileceğiniz 3 üniversiteden biridir, Isı dalında ise Bölüm başkanının deyimi ile ülkenini en iyi Isı dalı bizim üniversitededir. Güzel bir üniversite ve giderek te güzelleşen bir üniversite

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (30 Cevap)

Öncelikle gitmek istediğiniz bölümün olacağı okulun tarihi geçmişi çok önemli,okulunuzun tarihinin köklü olması hayatınızın her yerinde karşılaşabileceğiniz bir mezun olasılığını arttırır, ayrıca yurtdışı eğitimlerinde köklü türk okullarının adı her zaman bilinir. işte bu Yıldız Teknik Üniversite'sini seçme nedenlerimden birisi, pek çok nedenim olmasına karşın Fakültemin bulunduğu kampüsün istanbulun en güzel yerlerinden birinde olması da benim tercihimi etkiledi. okulumun Teknik Üniversite olmasına rağmen en eski fakültesinin de benim bölümüm için açıldığını belirtmek isterim. Osmanlı Döneminde, padişahlara bağlı Büyükelçiler ve devlet adamları yetiştirmek için Yıldız Sarayı'na kurulmuştur. Ancak Cumhuriyet döneminde ihtiyaç duyulan teknik bilgiye sahip bireyler yetiştirmek için okulun vizyonu ve misyonu değiştirilmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (16 Cevap)

-Okulun ilk günü beyaz büyük bir otobüs görürseniz girişte ona binin.Çünkü ücretsiz.

-Eğer bölümünüz davutpaşa kampüsündeyse navigasyon cihazıyla gelmenizi tavsiye ederim.Sınıfınızı bulmakta epey zorlanacaksınız. ;)

-Ortalamanızı 2.00 nin altına düşürmemeye çalışın. :D

-Hocalarınızı facebookta eklemeyin.Sizin sosyalliğinize göre - not verebilir.

-Bol bol anne yemeği yiyin, sonra anne eli değmiş gibi hanımeller yemekten gına gelecek.

-Not almak için alakasız adamlara yavşamayın, not tutuyorsanız kendinizi kullandırtmayın.

-Okula mümkün olduğunca gidin hem devamsızlık yapmamış hocalardan ek puan almış olursunuz.Hem de okulda ki faaliyetlerden,ücretsiz yiyeceklerden haberdar olursunuz.Ve unutmayın bu okulda max 5 sene kalacaksınız.(Sınıfta kalırsanız bu artabilir)Gezin,tozun,anı yaşayın.Bunu neden yapmadım diye pişman olmayın.Çünkü 5 yıl sonra nerede olacağınız belli değil.
•Daha okulu görmedin, yere batsın ‘’Facebook Eğitim Bilgileri’’ bir dur ekleme hemen.
•‘Sütçü İmam Üniversitesi İtiraf Ediyor’ sayfası sensiz de yapabilir, atlama hemen.
•2 ay yurtta kalırım sonra kafa arkadaşlarla eve çıkarım diye bir olay yok, bil istedik.
•Kayıtlara ailenle gelme, eşek kadar oldun. (Yanlış anlaşılmasın kimse üstüne alınmasın) Hele yurda falan, sakın.
•Bir hoca sana mutlaka takacak, kesin bilgi. Şişirme boş yere arkadaşlarının kafasını bırak takan taksın.
•“Yarın sabah kalkar çalışırım, şimdi yatayım” deyip de çalışan olmadı hepsi son anda uyandı apar topar hazırlanıp çıktı.
•Yav he he bölüm değiştirmek çok kolay, karşıdan karşıya geçmek daha zor o derece
•Çift anadal falan aman diyim altından kalkamazsın sonra.
•Kantin, kafeterya gibi yerlerde yeni olduğunu belli etme acımasız bir şakanın kurbanı olabilirsin.
•Evet, eğitim fakültesi önünde sigara içen kızın sevgilisi var, diyelim şimdiden boşa hayal kurma..

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (30 Cevap)

Yıldız Teknik Üniversitesi bana göre İstanbul'da İTÜ ve Boğaziçi'nden sonra en popüler ve en kolay iş bulabileceğiniz bir üniversite.Hatta İTÜ ve Boğaziçi'ne nazaran aynı statüde olması ve ders zorluğunun daha orta seviyelerde olması-servis derslerinden bahsediyorum- öğrenciyi fazla zorlamadan eğlenceli bir üniversite sunuyor bizlere.

Neden Yıldız Teknik Üniversitesi? (30 Cevap)

açıkcası tercih yaparken annem yıldızı ilk söylediğinde, ilk duyuşum olduğu için o ne bea demiştim. ama şimdi her fırsatta anneme teşekkür ediyorum. ODTÜ ve İTÜ den sonra en iyi teknik üniversite, ve tabi Türkliye'ninde en iyi üniversitelerinden. işin bir gerçek yanı da şudur ki, Yıldız piyasaya adam yetiştirir. yani mezun olupta kolaylıkla iş bulabilirsiniz. gelişme için olan çabası, kurulan teknoparkları, saray binalarında eğitim görme, yemyeşil doğası da tüm bu artılarını büyütüyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (24 Cevap)

Kampüsü biraz yeni olduğundan inşaat sahaları fazla yani kampüs adına çok fazla umutlanmayın.Türkiye'nin en güzel kampüslerinden olacak ama daha vakti var.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (27 Cevap)

En başta Yıldız/Beşiktaş kampüsü çok şirin bir kampüs. Kampüsün kapısından içeri girer girmez Yıldız Sarayı’nın o tarihi binaları karşılıyor sizi. Hemen yanında da zaten Yıldız Korusu yer aldığı için yeşili bol havası temiz üstelik Beşiktaş’ta. Biraz kalabalık tabi orası da var. Tonoz'daki muhabbetler eğlenceli.

Davutpaşa'nın kampüs olma özelliği daha baskın. Kampüs bayağı büyük ve içeride her türden spor ve kültür faaliyetine imkan var. Kütüphanesi 7/24 açık. Ama Davutpaşa'da da köpek nüfusu çok fazla. Öğrenciler besliyor köpekleri. Ancak ders bitişinde mangal yapabileceğiniz, sonra yüzebileceğiniz ya da halısaha maçı yapabileceğiniz bir yer orası. Çok beğeniyorum Davutpaşa'yı.

Öte yandan ‘Yıldızlı’ olmanın da kattığı şeyler çok fazla. Bir kere sektörde en çok aranılan mezunların başında yer alıyor Yıldızlılar. Bunun sebebi de üniversitenin sanayiyle ve devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinin hat safhada olması. Pratik ağırlıklı eğitim vermesi, laboratuvar olanaklarının mevcut olması, mezunlarının iş hayatına atılınca işlerini çok çabuk kapmalarına ve başarılı bir şekilde yükselişe geçmelerini sağlıyor. Öte yandan bölümde ders veren hocaların önemli bir kısmı daha önce sanayide ciddi tecrübeleri bulunan hocalar.

Sosyal olanaklara gelince de öğrenci kulüpleri bazında Türkiye’nin en aktif üniversitesi ve kampüs içinde de bu ortam zaten belli ediyor kendini. Yıldızlılar hiçbir şekilde asosyal değiller. Aksine girişken ve zekiler.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle