Psikoloji bölümünün en iyisi olması en önemli nedenim. Ancak kampüsü de göz ardı edilemez :)
Türkiye'nin en güzel kampüslerinden birinde eğitim hayatınıza devam etmek istiyorsanız tercihlerinizin içerisinde mutlaka Hacettepe Üniversitesi olmalı. Gerek sosyal ortamı gerek eğitim düzeyi bakımından ülkemizin ileri üniversitelerinden birisidir.
Havuz yok, yani henüz. Bunun dışında bürokratik süreçler bunaltıcı olabiliyordu, ancak bunlar aşılmış sanırım. Her bölüm yüzde yüz İngilizce değil. Bu kötü çünkü her ne kadar hazırlık eğitimi alsanız da kendi alanınızda bu dil eğitimini görmezseniz mezuniyet sonrası devlet ve özel sektörde sorun yaşayabilirsiniz. Sayısalcılara sesleniyorum. Önce ODTÜ sonra Hacettepe!!!

Bunun dışında kampüste sigara satışı yok. Ulaşım egolarla sağlanıyor ve ayrıca popülist rektörlüğün öğrenci kulüplerinin gelirlerinden kısarak sağladığı bedava semt servisleri var. Bu uygulama ulaşımı bayağı bir rahatlatmış olmasına karşın başka hizmetlerin finansmanını kesti ne yazık ki.
Öncelikle sınavlardan korkmayın ve boş zamanlarınızı çok iyi değerlendirin yüzün,koşun,bir hobi edinin,adamakıllı kulüpler bulun ilginizi çeken ve katılın.Tıp Fakültesi için özellikle önerim alışma döneminde yaşadığınız sıkıntıları üst dönemler sormaktan çekinmeyin,yanlış veya gereksiz adımlar atmanız zamanınızın kaybına ve boşa kürek çekmenize sebep olabilir.
Hacettepe Üniversitesi Türkiye’de Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü açan ilk üniversite. Dolayısıyla bu alanda tecrübeli bir okul. Okulun eğitmenleri her alanda anlayışlı ve bir üniversite ortamında bulunmanın ne demek olduğunun bilincindeler. Üstelik yan dal, çift anadal gibi konularda çok avantajlıyız. Okulda sosyalleşme konusunda sıkıntı çekilmiyor. Danstan tiyatroya, çeviriden fotoğrafçılığa her alanda aktif kulüpler var. Sporun hemen hemen her alanıyla da rahatça ilgilenebilirsiniz.
Sınava hazırlanırken aklımda üç üniversite vardı: ODTÜ, Hacettepe ve Ankara Üniversitesi. Bu üç üniversitenin eşit ağırlık alanında eğitimlerinin iyi olması ve puanlarının makul olması beni onlara yönelten etkenlerden bazılarıydı. Lise son sınıfta üç üniversiteyi gezmiş ve çok beğenmiştim. Ayrıca şehir olarak Ankara bana çok cazip gelmişti. Nispeten küçük bir şehir(Antalya)den geleceğim için bana çok kalabalık ve pahalı olan İstanbul hiçbir zaman çekici gelmemişti.

Sınavlardan sonra puanlarım gelmişti, ODTÜ hariç istediğim üniversitelere yerleşebiliyordum. Ankara ve Hacettepe arasında çok gelgit yaşadım ama gerek kampüs olanakları, gerek yurt olanakları, gerekse okuayacağım bölümün eğitim dilinin İngilizce olmasının bana çok avantaj sağlayacağını düşünmemden dolayı Hacettepe Üniversitesi’ni seçtim. Bu seçimimden dolayı da gayet mutluyum.
Kaliteli bir tıp eğitimi alacağımı düşündüğüm için, köklü bir üniversite olduğu için Hacettepe’de okumak istiyordum. Ankara’da tıp okumak isteyen her öğrenci gibi Hacettepe tıp, Ankara tıp diyerekten tercih formumu doldurdum, ne mutlu ki ilk tercihimi kazandım :)
Çünkü delinin teki bi gün bu kuyuya taş atmış, biz de arkasından gidiyoruz. Herkes der tıpta en iyi Hacettepe diye işte biz o söze inandık geldik. Haa bi de puanımız boşa gitmesin gibisinden saçma bi anlayışımız var. Bu nedenlerden dolayı Hacettepe’ yi seçtim.
Benim Hacettepe’yi seçiş serüvenim biraz daha farklı. Şimdi efendim, senelerden 2007; ben Üniversite Sınavına giriyorum, çıkıyorum; puanlar açıklanıyor falan filan. O zamanın puanıyla tutturabildeğim en üst sıradaki tıp fakülteleri Ege, Marmara, Dokuz Eylül falan filandı. Aile büyüklerim tarafından “Tıp tıptır, sonuçta doktor olacaksın, Ege ile Hacettepe arasında dağlar kadar fark yoktur, yaz gitsin” mentalitesine sahip çeşitli doktorlarla ve özellikle Hacettepe mezunu doktorlarla konuşturuldum, ikna edilmeye çalışıldım. Amma velakin işte o zaman çocukluk mu desek, delikanlılık mı desek, eşeklik mi desek bilemiyorum; ben sınava bir kez daha hazırlanmakta ve Hacettepe için uğraşmakta ısrar ettim ve kararımı uygulamaya koydum. 2008 yılındaki üniversite sınavında Hacettepe Üniversitesi Türkçe Tıp Fakültesi’ni akli ehliyetim yerindeyken oldukça bilinçli bir şekilde seçtim. Ancak gelin görün ki benim de hayat mentalitem artık şu şekilde evrimleşti: “Tıp tıptır, sonuçta doktor olacaksın, Ege ile Hacettepe arasında dağlar kadar fark yoktur, yaz gitsin.” Demek ki büyüklerimin bir bildiği varmış. Evet neden Hacettepe Üniversitesi için bu kadar uğraştın sorusuna cevap verelim şimdi. Şu bir gerçek ki, tıp fakültesi diyince akla gelen ilk şey Hacettepe iken, Hacettepe diyince de akla gelen ilk şey tıp fakültesidir. Tıp Fakültesi diyince Hacettepe ve diğerleri şeklinde bir kategorilendirme yapmak mümkündür. Ama bu kim için geçerlidir? Uzman olmak çok da önemli değil, uzmanklıktan sonrası hiç önemli değil diyenlerin haricindekiler için geçerlidir. Çünkü Hacettepe’de kazanacağınız geniş ufuk, öyle ya da böyle çalışma alışkanlığı ve de iyi hekim olma bilinci ile akademik kariyerinizde fark yaratan bir doktor olabilirsiniz. Üniversitenin imkanları, kapasitesi düşünülmeden YÖK tarafından artırılan kontenjanların yol açtığı derin sorunlara rağmen, eğitimin niteliğinin eskiye göre düşmesine rağmen Hacettepe’nin alanında isim yapmış akademisyenlerinden edinilen tecrübeler emin olun bir ayrıcalık yaratacaktır.

Şirketler

Hacettepe Üniversitesi ile ilgili şirketler.

Perfetti Van Melle

13 çalışan 315 cevap verdi.

KEŞFET

Dinamo Consulting

1 çalışan 25 cevap verdi.

KEŞFET

Garanti Teknoloji

6 çalışan 902 cevap verdi.

KEŞFET

Nokta

14 çalışan 120 cevap verdi.

KEŞFET

Bilhassa

4 çalışan 64 cevap verdi.

KEŞFET

Bölümler

Hacettepe Üniversitesi ile ilgili bölümler.

Kişiler

Hacettepe Üniversitesi ile ilgili kişiler.

Tuna Barış Özken

Sistem Yönetimi Birim Müdürü, Garanti Teknoloji

Profile Git

Serap DAL

İngilizce Öğretmenliği Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Büşra Karadeniz

Psikoloji Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Kübra Tükenmez

Sosyal Hizmetler Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Kenan Can Tok

Biyoloji Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Melike Ece

Maliye Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Kasım Korun

İnsan Kaynakları Direktörü, Perfetti Van Melle

Profile Git

Yasin Tosun

Aktüerya Bilimleri Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Zeynep B.

Tıp Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Nurbanu Öztayıncı

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

hasan

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Ahmet Ölgn

Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Işıl Güden

Operasyon Yöneticisi, Bilhassa

Profile Git

Esra Tuncer

Uluslararası İlişkiler Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

-

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Mehmet Ali Algün

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Talat Anıl Karpuz

İngilizce Öğretmenliği Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Yasemin Kara

Tıp Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git

Ferdi Günce

Hemşirelik Bölümü, Hacettepe Üniversitesi

Profile Git