Diş Hekimliği Bölümü

28 soruya 55 cevap verildi.

Cevaplar 55

Yükleniyor...

Aslında sınava hazırlanırken mühendislik alanında bir bölüm seçmeyi düşünüyordum fakat istediğim üniversite olmadığı için en ağır basan 2. bölüm diş hekimliğiydi. Diş hekimliği sağlık alanında en güzel bölümlerden biri diye düşünüyorum. Tıp okuyabilecek potansiyeli kendimde hiçbir zaman bulamadım fakat sağlık alanında insanlara faydalı olabilmeyi çok istiyordum. Bu yüzden tercihlerimde ilk sırayı diş hekimliğine verdim. İyi ki de diş hekimliğindeyim. Zaten bölümün çoğunluğunu kızlar oluşturuyor, nöbet derdi yok hele de kendi muaynehanemi açarsam benden güzeli olmaz :)

35,519 görüntülenme

Sonuçlar açıklandı, yedi bininci olmuşum, istediğim okullar(Bilkent, Boğaziçi)ın mühendisliklerinin gelmeyeceğinin farkındayım. Oturdum, düşünüyorum, ne yazsam. Pamukkale Tıp tutuyor ama “tıp” işte, kim okuyacak o kadar yıl, o kadar notu kitabı. Zora gelemem ben. Mühendislik ve tıpı atınca geri kalan bölümler için hatırı sayılır bir derecem var artık elimde. Ben de bu yüzden diş hekimliği yazdım.

31,553 görüntülenme

Benim küçüklüğümden beri hayalim diyebilirim.Bu yüzden olsa gerek bu mesleğin benim açımdan artı yönleri daha fazla.Zaten hiç sevmeden gelen bir insanın ben bu okulu bitirdikten sonra işini az bile olsa iyi yapacağına inanmıyorum başta biraz olsun severek gelmek gerekiyor.

26,424 görüntülenme

mf 3 öğrencisi olunca kaç tane seçenek var ki!

19,616 görüntülenme