Ege Üniversitesi

43 soruya 129 cevap verildi.

Cevaplar 129

Yükleniyor...

Öncelikle, üniversitenin büyükşehirde okunması gerektiğine inandığımdan İstanbul, Ankara veya İzmir de okuyacağımı belirlemiştim aklımda. Daha sonra İstanbul’ u öğrenci için pahalı, kalabalık bir şehir olduğu ve trafiği nedeniyle eledim; Ankara’yı ise soğuk ve denizi olmayan bir şehirde yaşamak istemediğimden İzmir ‘i seçtim. Kaldı ki İzmir avrupai havası, sıcakkanlı insanları, kordonu, kumrusu ile bambaşka çekiciliğe sahiptir. Öğrencilere güzel bir üniversite hayatı için gerekli herşeyi ucuza sağlar. Şehre karar verdikten sonra üniversite seçimini yapmak zor olmadı. Kuşkusuz biraz eski ama cıvıl cıvıl kampüs hayatı, 55 yıllık deneyimi ile Ege oldu tercihim.

12,109 görüntülenme

Doğduğumdan beri Denizli’de yaşıyorum. Çocukluğumdan beri çevremde ameliyat olması gerekenlerin Ege’den randevu almaya çalıştığına, Ege’de muayene olmak için uğraştığına şahit oldum. Ben ÖSS’ye hazırlanırken tıp yazmayı hiç düşünmemiştim, ancak puanım istediğim bölüme yetmeyince tıp yazmaya karar verdim. Ege bölgesinde oturanlar bilir, Ege Üniversitesi bu bölgede ciddi bir sağlık sorununda akla gelen ilk yerdir. Tıp yazmaya karar verince puanımın tuttuğu yerler arasında en iyisinin Ege olacağına karar verdim. Tabi İzmir’in güzel bir şehir olması ve Denizli’ye yakınlığı da etken oldu.

Bir de neden Ege Tıp sorusunun cevabını öğrenciden değil bizzat dekandan duymak isterseniz de geçen sene yaptığı bir konuşma, okulda yeni başlayan Araştırmacı Eğitim Programı’nı, Simüle Hasta Eğitimlerini, staj sistemini vs. anlatmış. http://goo.gl/4rKRw

11,595 görüntülenme

Neden Ege Üniversitesi? diye soruyu kendime yönelteyim. en başta ülkemizin en köklü ve başarılı üniversitelerinden birinin olması başlıca cevaplar aslında. Bunun yanında her lise öğrencisinin hayallerinde puanı gelmeden önce mutlaka bir il, bir üniversite vardır. İzmir ve Ege Üni. de sanırım benim hayalimdi. okula geldikten sonrada bunu tasdikledim. Yaşayan ve haddinden fazla sosyal bir kampüs, kaliteleriyle konuşturan hocalarımız, değişim programlarındaki başarılar, Türkiye sıralamasında dünya sıralamasındaki yeri hepsi çok önemli.

8,967 görüntülenme

İzmir ve İzmir'in insanları işte bu iki neden beni izmir'e Ege Üniversitesi'ne yönlerdirdi.

7,440 görüntülenme

İdealim tıp fakültesiydi ve biraz da ailemin etkisi sebebiyle yakın çevredeki bir tıp fakültesinde eğitim görmek istiyordum. Tercih döneminde gerek Ege Tıp’tan mezun gerek bu bölümde okuyanlarla görüştüğümde kafamda bazı şeyler dahada netleşti. Sınav sistemimiz 3 haftada bir olan quizler, blok sonunda yapılan bir 100 soruluk test ve uygulamalı sınavlar şeklinde gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra simüle hasta görüşmeleri dediğimiz 2. sınıftan itibaren tiyatrocu bir hastayla birebir olarak yapacağınız anamnez alma ve genel sistem sorgulaması ve fizik muayene yapabilme açısından kendinizi uygulamalı olarak geliştirebileceğiniz staj dönemi öncesinde hasta görüşmesi hakkında bilgi sahibi olacağınız eğitimler mevcut. Ayrıca bu sene gerçekleştirilen bir uygulamayla AEP adını verdiğimiz ( Araştırmacı Eğitim Programı) 2. sınıfta başvurabileceğiniz bir beceri söz konusu. Bu program dahilinde yaklaşık 20-25 öğrenci seçilip istedikleri bölüm dahilinde laboratuvar disiplinleri kapsamında araştırma yapabilecek ve bu konuda klinik ve halk sağlığı konusunda gerçekleştirecekleri projelerle programı tamamladıklarına dair bir sertifika alabilecekler. Yeni staj sistemi ile daha entegre bir eğitim olacağı açıklaması yapılmıştı. Detaylı bilgiye dekanımızın açıklaması için

http://goo.gl/4rKRw

6,584 görüntülenme