Ege Üniversitesi

@İzmir

İdealim tıp fakültesiydi ve biraz da ailemin etkisi sebebiyle yakın çevredeki bir tıp fakültesinde eğitim görmek istiyordum. Tercih döneminde gerek Ege Tıp’tan mezun gerek bu bölümde okuyanlarla görüştüğümde kafamda bazı şeyler dahada netleşti. Sınav sistemimiz 3 haftada bir olan quizler, blok sonunda yapılan bir 100 soruluk test ve uygulamalı sınavlar şeklinde gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra simüle hasta görüşmeleri dediğimiz 2. sınıftan itibaren tiyatrocu bir hastayla birebir olarak yapacağınız anamnez alma ve genel sistem sorgulaması ve fizik muayene yapabilme açısından kendinizi uygulamalı olarak geliştirebileceğiniz staj dönemi öncesinde hasta görüşmesi hakkında bilgi sahibi olacağınız eğitimler mevcut. Ayrıca bu sene gerçekleştirilen bir uygulamayla AEP adını verdiğimiz ( Araştırmacı Eğitim Programı) 2. sınıfta başvurabileceğiniz bir beceri söz konusu. Bu program dahilinde yaklaşık 20-25 öğrenci seçilip istedikleri bölüm dahilinde laboratuvar disiplinleri kapsamında araştırma yapabilecek ve bu konuda klinik ve halk sağlığı konusunda gerçekleştirecekleri projelerle programı tamamladıklarına dair bir sertifika alabilecekler. Yeni staj sistemi ile daha entegre bir eğitim olacağı açıklaması yapılmıştı. Detaylı bilgiye dekanımızın açıklaması için

http://goo.gl/4rKRw
sakin olmalarını, korkmamalarını :) tabiki ailelerinden uzak oldukları için :) hayatta her zaman doğru olcak diye bişey yok yanıla yanıla öğrenicekleri onlarca şey olduğunu görmelerini ve bu yeni hayata geçişlerini hissederek yaşamalarını tavsiye edebilirim..
Neden Ege Üniversitesi? diye soruyu kendime yönelteyim. en başta ülkemizin en köklü ve başarılı üniversitelerinden birinin olması başlıca cevaplar aslında. Bunun yanında her lise öğrencisinin hayallerinde puanı gelmeden önce mutlaka bir il, bir üniversite vardır. İzmir ve Ege Üni. de sanırım benim hayalimdi. okula geldikten sonrada bunu tasdikledim. Yaşayan ve haddinden fazla sosyal bir kampüs, kaliteleriyle konuşturan hocalarımız, değişim programlarındaki başarılar, Türkiye sıralamasında dünya sıralamasındaki yeri hepsi çok önemli.
İdari çalışanların bir kısmı çalıştığı kurumu benimsemediği için memur kafalı sıfatına uymakta.

Bisiklet yollarını ve gerekli düzenlemeleri yapamadılar hala.

Kampüs içi araç ve yaya trafiği (giriş-çıkışı) oldukça kontrolsüz gerçekleşmekte ve zaman zaman kampüs içi dışarıdan daha tehlikeli olabiliyor.

Yapılan iyi şeylerin duyuruları etkin yapılamıyor ve birçok kişi bunlardan bihaber kalıyor.
Doğduğumdan beri Denizli’de yaşıyorum. Çocukluğumdan beri çevremde ameliyat olması gerekenlerin Ege’den randevu almaya çalıştığına, Ege’de muayene olmak için uğraştığına şahit oldum. Ben ÖSS’ye hazırlanırken tıp yazmayı hiç düşünmemiştim, ancak puanım istediğim bölüme yetmeyince tıp yazmaya karar verdim. Ege bölgesinde oturanlar bilir, Ege Üniversitesi bu bölgede ciddi bir sağlık sorununda akla gelen ilk yerdir. Tıp yazmaya karar verince puanımın tuttuğu yerler arasında en iyisinin Ege olacağına karar verdim. Tabi İzmir’in güzel bir şehir olması ve Denizli’ye yakınlığı da etken oldu.

Bir de neden Ege Tıp sorusunun cevabını öğrenciden değil bizzat dekandan duymak isterseniz de geçen sene yaptığı bir konuşma, okulda yeni başlayan Araştırmacı Eğitim Programı’nı, Simüle Hasta Eğitimlerini, staj sistemini vs. anlatmış. http://goo.gl/4rKRw
İzmir ve İzmir'in insanları işte bu iki neden beni izmir'e Ege Üniversitesi'ne yönlerdirdi.
Öncelikle, üniversitenin büyükşehirde okunması gerektiğine inandığımdan İstanbul, Ankara veya İzmir de okuyacağımı belirlemiştim aklımda. Daha sonra İstanbul’ u öğrenci için pahalı, kalabalık bir şehir olduğu ve trafiği nedeniyle eledim; Ankara’yı ise soğuk ve denizi olmayan bir şehirde yaşamak istemediğimden İzmir ‘i seçtim. Kaldı ki İzmir avrupai havası, sıcakkanlı insanları, kordonu, kumrusu ile bambaşka çekiciliğe sahiptir. Öğrencilere güzel bir üniversite hayatı için gerekli herşeyi ucuza sağlar. Şehre karar verdikten sonra üniversite seçimini yapmak zor olmadı. Kuşkusuz biraz eski ama cıvıl cıvıl kampüs hayatı, 55 yıllık deneyimi ile Ege oldu tercihim.
Küçükpark'ın tadını çıkarmaları, Forum Bornova'yı bol bol gezmeleri. Okulun sosyal kulüplerine katılıp kendini geliştirmeleri ve en önemlisi sanırım derslerine çalışmaları. En sona koyuyorum bu maddeyi çünkü okul öğrenciyi zorlayan ve eğitim sistemi olarak çok zor bir üniversite değildir.

Şirketler

Ege Üniversitesi ile ilgili şirketler.

BSH

21 çalışan 233 cevap verdi.

KEŞFET

PepsiCo

11 çalışan 147 cevap verdi.

KEŞFET

AXA SİGORTA

8 çalışan 110 cevap verdi.

KEŞFET

Siemens

27 çalışan 220 cevap verdi.

KEŞFET

Bölümler

Ege Üniversitesi ile ilgili bölümler.

Kişiler

Ege Üniversitesi ile ilgili kişiler.

Anonymous

Tıp Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Hatice Demirci

Tıp Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

ege

Diş Hekimliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Selin Gümüş

Konaklama İşletmeciliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Baran Aslaner

Tıp Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

OĞUZHAN AYDOĞDU

Diş Hekimliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Abidin Çiçektepe

Business Analysis Head of Section, BSH

Profile Git

Onur Aldemir

Tarih Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Furkan Öztürk

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Bilge Gür

Süreç Yönetimi Müdür Yardımcısı, AXA SİGORTA

Profile Git

Onur Can Yücedağ

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Gürbüz Sönmez

Makine Mühendisliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

caner

Tekstil Mühendisliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

AHMET SERHAN POYRAZ

Tıp Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

woman of the west

Anestezi Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

atalay zorlu

Felsefe Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Elif Gökbike Köseli

Tıp Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Murat Erturgut

Ziraat Mühendisliği Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Mehmet Can Erdoğan

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Ege Üniversitesi

Profile Git

Kerem Ilgaz

Teknoloji Geliştirme Proje Müdürü , PepsiCo

Profile Git