Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi

23 soruya 120 cevap verildi.

Cevaplar 120

Filtrele:Sırala:

Ege Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (4 Cevap)

KYK-devlet yurtları,özel yurtlar mevcut.Özel yurtlar ne yazık ki biraz pahalı.Fakat bütçenize göre yurt bulmak elbette mümkün.Ege Üniversitesi kampüsü dağınık olmadığı için genelde öğrenciler Evka3,Küçükpark,Büyükpark,Hükümet Konağı civarını tercih ediyor.Bende 1 sene yurtta kalmıştım...Devlet yurtları da ne yazık ki şuanda çok iyi değil fakat iyileştirme sürecinde,yenileniyor.

Neden Ege Üniversitesi? (24 Cevap)

Öncelikle, üniversitenin büyükşehirde okunması gerektiğine inandığımdan İstanbul, Ankara veya İzmir de okuyacağımı belirlemiştim aklımda. Daha sonra İstanbul’ u öğrenci için pahalı, kalabalık bir şehir olduğu ve trafiği nedeniyle eledim; Ankara’yı ise soğuk ve denizi olmayan bir şehirde yaşamak istemediğimden İzmir ‘i seçtim. Kaldı ki İzmir avrupai havası, sıcakkanlı insanları, kordonu, kumrusu ile bambaşka çekiciliğe sahiptir. Öğrencilere güzel bir üniversite hayatı için gerekli herşeyi ucuza sağlar. Şehre karar verdikten sonra üniversite seçimini yapmak zor olmadı. Kuşkusuz biraz eski ama cıvıl cıvıl kampüs hayatı, 55 yıllık deneyimi ile Ege oldu tercihim.

Neden Ege Üniversitesi? (24 Cevap)

Doğduğumdan beri Denizli’de yaşıyorum. Çocukluğumdan beri çevremde ameliyat olması gerekenlerin Ege’den randevu almaya çalıştığına, Ege’de muayene olmak için uğraştığına şahit oldum. Ben ÖSS’ye hazırlanırken tıp yazmayı hiç düşünmemiştim, ancak puanım istediğim bölüme yetmeyince tıp yazmaya karar verdim. Ege bölgesinde oturanlar bilir, Ege Üniversitesi bu bölgede ciddi bir sağlık sorununda akla gelen ilk yerdir. Tıp yazmaya karar verince puanımın tuttuğu yerler arasında en iyisinin Ege olacağına karar verdim. Tabi İzmir’in güzel bir şehir olması ve Denizli’ye yakınlığı da etken oldu.

Bir de neden Ege Tıp sorusunun cevabını öğrenciden değil bizzat dekandan duymak isterseniz de geçen sene yaptığı bir konuşma, okulda yeni başlayan Araştırmacı Eğitim Programı’nı, Simüle Hasta Eğitimlerini, staj sistemini vs. anlatmış. http://goo.gl/4rKRw

Neden Bilgisayar Mühendisliği? Neden Ege Üniversitesi? (1 Cevap)

Aslında aileden gelen bir durum diyebilirim. Mühendislik, hem annem hem de iki tane dayım Bilgisayar Mühendisi olduğu için çocukluğumdan beri bana açılan bir yoldu. Açıkçası başka da bir seçeneğim yoktu diye düşünüyorum. Ben aslında Ankaralıyım ve neden Ankara'daki üniversiteleri seçmediğimi soran çok kişi oldu. Annem de Bilgisayar Mühendisi olduğu için benim tercihim de iyi bir üniversiteye yönelik oldu. Ege Üniversitesi de genelde yetkin Bilgisayar Mühendisleri çıkaran bir üniversite ve İzmir de çok güzel bir şehir olduğu için İzmir'i tercih etmiştim.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Öncelikle bu noktada İzmir'de olmak benim için çok büyük bir avantajdı diye düşünüyorum çünkü İzmir'de öğrenciler için çok fazla geniş şartlar var ve istediğiniz şeyi yapabilecek özgürlüğe sahipsiniz. Bunun yanında üniversite okurken ailenizden gelen parayı ay sonuna kadar nasıl yettirebileceğinizle ilgili size büyük dersler veriyor. Haklarınızı her ortamda sonuna kadar savunmanızı ve bir mühendis olarak üç boyutlu düşünmenin ne anlama geldiğini öğretiyor.