Cevaplar 21

Yükleniyor...

İş imkanları çok fazladır. Mezunlar; reklam ajanslarında, televizyon kanallarında, bilgisayar ve yazılım şirketlerinde, film yapım animasyon kuruluşlarında vb. çalışabilirler.

14,016 görüntülenme

Bölümün hem iletişim hem tasarım yönünün olması sebebiyle kapsamı oldukça geniş. Tasarım boyutuyla kendini ispatlamana imkan verdiği ve her şeyden biraz eğitimini aldığın için de kendini daha çok keşfedebileceğin bir alan olması sebebiyle " Görsel İletişim Tasarımı " diyebilirim.

10,335 görüntülenme

Görsel İletişim Tasarımı bölümü yaratıcı düşünmeyi bir düşünme biçimi haline getirmiş, öğrenmekten bıkmayan, çevresindeki her şeye farklı bir bakış açısıyla yeni bir göz olan kişilere göre bir bölümdür. Adından da anlayacağınız gibi Görsel-İletişim ve Tasarım üçü de bir bütün ve ilişki içerisindedir. Sadece iletişim ve görselle uğraşıp tasarım boyutunu göz ardı eden biri için bu bölüm uygun değildir. Sanatla ilgilenmeyi ve uğraşmayı seven, müzelere gidip, gündemi takip edenler içinse biçilmiş kaftan olan bölümdür.

8,431 görüntülenme

Eğer yetenekliysen,yaratıcıysan ve adını duyurmak istiyorsan tam anlamıyla geleceğin mesleği diyebilirim. Yeteneğini,el becerini teknolojiyle birleştirdiğinde görsel iletişim tasarımı bölümü sana birçok seçenek sunuyor. İlgi alanına göre ilerleyebileceğin, ister sanat yönetmeni olup kamera arkasında, ister çizgi film animasyon alanında ister grafik tasarım alanında kendini geliştirebileceğin geniş bir yelpazeye sahip bir görsel iletişim tasarımı bölümü.

6,711 görüntülenme
4,132 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben 2008 yılında mezun oldum. Okurken farkında olmadığım veya çalışma hayatına başladığımda fark ettiğim bazı şeyler var. Orada bizlere çok değer katan şeyler öğrendik ve birçok konu hakkında bilgi sahibi olduk. Videodan fotoğrafçılığa, masaüstü videodan grafik tasarımına ve estetiğe kadar birçok yelpazede eğitim aldık. Bu da bize hem gündelik hayatta hem de iş hayatında çok fazla değer kattı. Her şeyi deneyimledikçe yararlı olduğunu ve bu deneyimin bize bir şeyler kattığını öğrendik. Ben de mezun olduktan sonra bunu fark ettim.