TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

13 soruya 135 cevap verildi.

Cevaplar 135

Filtrele:Sırala:

Neden TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi? (24 Cevap)

•Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin arkasında durması ve desteklemesi.
•Yenilikçi, yaratıcı ve girişimci profiliyle öğrencilerine geniş imkanlar sunuyor aynı zamanda Ortak Eğitim ile Teorik Bilginin yanında Pratik Deneyim de kazandırıyor olması okulun albenisini arttıran en önemli özelliklerden.
• Akademik Kadroya; Bölüm Başkanınıza, Bölüm Sekreterliğinize,Profesörlere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Neden TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi? (24 Cevap)

Arkasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gibi güçlü bir kurumun desteği olan ve yeni kurulan bir üniversite sayılabilmesine rağmen Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer edinebilmiş bir üniversite.Hiç bir öğrencisine ayrım yapmadan çok az okulun öğrencilerine tanıyabileceği imkanları tanıyabilen bir okul.Gerek ”Ortak Eğitim Modeli” gerek ”Çift Anadal” ve ”YanDal” gibi bir çok programlarla öğrenciyi mesleki hayatına maksimum donanımla hazırlar.Her bölüm için en iyi hocaları bünyesinde bulundurmaya çalışıyor ve bir çoğunu da bulunduruyor.Kanaatim şudur ki bu yükselme politikasını en iyisi olana kadar da sürdürecek olan bir okul.

Neden TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde okumayı tercih ettiniz? (1 Cevap)

TOBB amaç olarak girişimciliği yönlendiren bir okul ve bunu çok iyi bir şekildehissediyorsunuz. Biz 25 kişilik bir sınıf olarak ilk mezunlardandık ve şu an sınıfarkadaşlarımın çoğu kendi işini yapıyor. Bu yüzden motivasyonu olan insanlarındoğru bağlantılara ulaşması için güzel bir araç ve derslerin işlenişi, konularınanlatılışı hep güncel hayata bağlı olarak tutuluyor. Örneğin; CooperativeFinance dersinde Bloomberg sayfasını açıp oradaki haberler üzerinden konuyuişliyorsunuz. Bu yüzden günlük hayata çok dokunmasını ve teknik yanının azkalmasını isteyenler için çok motive edici bir yer.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (22 Cevap)

Bence TOBB ETÜ hala ODTÜ veya BİLKENT’ten önce tercih edilebilecek bir üniversite değil ama kalite olarak bu üniversiteleri yakalamış bir üniversite. Yeni bir üniversite olmasının verdiği bir dezavantaj var ama zamanla bu da ortadan kalkacaktır.

Bilgisayar mühendisliği hakkında da, facebook, msn, twitterda vakit geçirmeyi çok seven, bütün zamanını oyuna harcayan insanlar bilgisayar mühendisi olabilir diye birşey yok :) bilgisayar mühendisliği tercih edecek biri matematiği sevmeli ve soyut düşünebilmeli.

Ayrıca Matematik bölümünden çift anadal yaptığım için onunla ilgili de birşeyler yazmak istiyorum.
Bana göre bir bilgisayar mühendisinin en iyi bildiği şeylerden biri de matematik olmalı. Çünkü iki bölümde soyut ve birbiriyle iç içe. Matematik okumak insanın ufkunu genişleten ve diğer herkesten farklı düşünmesini sağlayan birşey. Çünkü matematikteki hiçbir şey etrafınızda görebileceğiniz şeyler değil. Tamamen insan beyninde olan biten birşey. hele bir de bilgisayar mühendisliğiyle birleşince çok güzel şeyler çıkıyor ortaya :)

Son olarak üniversite hayatıyla ilgili birşey söylemek istiyorum:
Üniversitede kızlar teklif etmiyor :)