Endüstriyel Tasarım Bölümü

Endüstriyel Tasarım Bölümü

8 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Filtrele:Sırala:

Neden Endüstriyel Tasarım Bölümü? (3 Cevap)

Endüstriyel Tasarım bölümü çok geniş bir iş alanına sahip. Etrafınızdaki şeylerde bir sorun bulup bunu iyiye geliştirmek, daha pratik ve kullanışlı yollar bulmak ve bütün bunların bir parçası olmak çok güzel bir şey. Bu bölümü hiç bir şeye değişmem diyebilirim.

Neden Endüstriyel Tasarım Bölümü? (3 Cevap)

Aynı şeylerden kolay sıkılan, değişime açık, resme ve sanata ilgi duyan, uğraşmayı seven,mühendis olmak istemeyecek kadar sanatçı ruha sahip olduğumu düşündüğüm ve kendimi ileride nasıl mutlu görebileceğimi düşündüğümde bana en uygun bölüm olduğu için endüstriyel tasarım.

Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Sanayı ürünleri tasarımcısı olur, seri üretimi olan her türlü fabrika veya ofislerde çalışabilir hem sahada hemde ofiste çalışmasıda en güzel yönü kanatimce.

ODTÜ Endüstriyel Tasarım bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

ODTÜ’de 4 sene boyunca çok farklı sektörler için çok fazla proje üzerine çalışma imkanı buldum. Arkadaşlarım ve hocalarım bana farklı bakış açıları kattı. Bize bir proje verildiği zaman o projeyi yeniden tanımlardık. Bunu da kullanıcıları gözlemleyerek, onlarla görüşerek, kendimizi onların yerine koyarak yapardık ve projeyi onların ihtiyacına göre yeniden tanımlardık. Bence Endüstriyel Tasarım’ı diğer meslek gruplarından ayıran en önemli özellik bu.Ben mezuniyet projemde bir ürün geliştirmiştim. Bana verilen konu kahve makinesi geliştirmekti. Ben de 15 kafeyle, 20 kullanıcıyla görüşme yaptım. Bu görüşmeler sonucunda esas ihtiyacımın endüstriyel kahve makinesi olduğunu anladım ve buna dair bir tasarım yaptım. Tabii bu bir mezuniyet projesiydi. Bunu seri üretime alma veya gerçekleştirme imkanım yoktu. Bundan 7 sene sonra Kasım ayında Telve Pro adında indüksiyonlu endüstriyel bir kahve makinesinin lansmanı gerçekleşti. Ben de buna denk geldiğim için oldukça şanslı ve mutluyum.