İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi

12 soruya 33 cevap verildi.

Cevaplar 33

Filtrele:Sırala:

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Erasmusla anlasmali oldugu pek cok okul var. Her fakultenin kendi icinde bu okullar icin belirledigi kontenjanlar var. Ornegin muhendislik bolumunun anlasmali oldugu yedi farkli yer varsa, biri icin iki kisilik kontenjan gibi. Tercih yapanlar arasinda yapilan puan siralamasina gore gitme hakki elde ediyorsunuz.Ders programlarini kendiniz belirlediginiz icin diger devlet okullarina gore daha rahat oldugumuzu dusunuyorum. Cok yuksek not ortalamasina sahip olmasaniz da guzel bir yere erasmusa gidebilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (1 Cevap)

Yurtlarda odalar iki kisilik. Ilk dort kat erkek son dort kat kiz seklinde. Hazirlikta ranzali kucuk bir odada kaliyorsunuz. Birinci siniftan itibaren daha buyuk bazali bir odaya geciyoruz. Yemek pisirmek serbest degil.Temizlik haftada iki kere yapiliyor. Ben genel olarak memnunum.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (3 Cevap)

Bölümlerin çoğu İngilizce o yüzden ilk olarak zor bir hazırlık sınavından geçiyorsunuz. İngilizcenizin iyi olduğunu düşünebilirsiniz ama fazla güvenmeyin. Ama hazırlık okumanızı tavsiye ederim okula alışmak ve bir seneyi rahat geçirmek açısından iyi.