İzmir Ekonomi Üniversitesi

15 soruya 35 cevap verildi.

Cevaplar 35

Yükleniyor...

Bölümlerin çoğu İngilizce o yüzden ilk olarak zor bir hazırlık sınavından geçiyorsunuz. İngilizcenizin iyi olduğunu düşünebilirsiniz ama fazla güvenmeyin. Ama hazırlık okumanızı tavsiye ederim okula alışmak ve bir seneyi rahat geçirmek açısından iyi.

3,210 görüntülenme

Bir kere geniş kampüs, amfi hayalleri kurmayın yok öyle şeyler. Ama çoğu özel okulda böyle ve bizimki yine idare eder zamanla alışıyorsunuz. Okul yemekhanesinin ücretleri yüksek yemek işini dışardaki cafe ve restaurantlarda halletmek yine pahalı oluyor. Burslu öğrencilerin bursunun çoğu yemeğe gidiyor.

2,994 görüntülenme

Mühendislik bölümü isteyen bir aday olarak tabiki önceliğim İTÜ, ODTÜ gibi okullardı. Ama puanım beklediğim gibi gelmeyince iki seçeneğim vardı ya bir sene daha kalacak ya da daha orta halli bir üniversiteye yerleşecektim. Bu üniversitenin adını ilk rehberlik öğretmenimden duydum. Bana yazılım mühendisliğini önerdi tam burslu. Ama ben endüstri mühendisliği istiyordum. Uzun araştırmalar sonucunda bu okulun da olanaklarının gerek yüzde yüz İngilizce olması, çift anadal olanağı, burs imkanı gerek izmirde olması beni cezbetti. Tercih ve tanıtım günlerine de katıldım ve içime sindi.

2,986 görüntülenme