Mütercim-Tercümanlık Bölümü

27 soruya 33 cevap verildi.

Cevaplar 33

Yükleniyor...

Çünkü bu benim tam da yapmak istediğim şey.Kendimi farklı dillerde ifade edebilmek çok güzel bir duygu.Birbirinin dilinden anlamayan iki kişinin arasında bir bağ olma fikri beni çok heyecanlandırıyor.

15,089 görüntülenme

İngilizce öğretmenliği ve İngiliz Dili ve Edebiyatı okumam sıkılırım ben diyorsanız tam size göre bir bölüm.Ben çocuklarla uğraşamam sorumluluk almayı sevmem ben hem gezicem hem eğlenicem ve eğlenirken de para kazanıcam derseniz bence tercümanlık bölümü tam size göre.Bide şu herkes ingilizce biliyor yeaa diyenleri kafanıza takmayın onların aslında bişey bildikleri yok :) Benim hep hayalimdi tercümanlık televizyonlarda görürdüm böyle özenirdim ve o yolda adım attığım için cok memnunum.Kendinizi geliştirmeyi başarabilirseniz başarı cokta uzakta olmaz.

14,466 görüntülenme

Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü tercihlerime yazmayı uzunca bir süre düşünmedim. Sonrasında puanım yeterli gelince birkaç kişiye danıştım. Bunların içinde Hacettepe Üniversitesi’nden belirli öğretim üyeleri de vardı. Bu alanda çok şey okumam gerektiğini ve genel kültürümü geliştirecek bir alan olduğunu söylediler. Gerçekten de dersler genel kültür ağırlıklı. Politikladan depremlere, Türk ekonomisinden insanlığın doğuşuna kadar birçok alanda fikir sahibi olduk. Bölüm öncelikle kendimizi geliştirmemizi sağladığı için ilgimi çekti. Ayrıca Çeviri Kulübü’nün çok faal olduğu bir yer Hacettepe. Kulüp meslekle ilgili çok fazla bilgi edinmenizi sağlarken sosyalleşmenize yardımcı oluyor. Öğretim görevlileri ise gerçekten anlayışlı ve işlerini severek yapıyorlar.

13,369 görüntülenme

Dil mezunu olarak seçeneklerim çok fazla değildi zaten, öğretmenlik ya da tercümanlık tercih edecektim. İş sahası daha fazla olur diye, öğretmenlik yapmak istersem formasyon da alıp yapabileceğim için ve de esasında çeviriye ilgi duyduğum ve ikinci bir yabancı dil öğrenmek istediğim için Mütercim Tercümanlık seçtim.

11,581 görüntülenme

Gelecek planıma en uygun iki bölüm vardı, ben bunu seçtim. Ha bir de dil konusunda yetenekliyim.

8,427 görüntülenme