İngilizce Öğretmenliği Bölümü

26 soruya 65 cevap verildi.

Cevaplar 65

Yükleniyor...

Benim gibi memur çocuğuysanız KPSS'ye girer MEB'de öğretmen olursunuz.Geçen yıl Eylül ayında Manisa'ya atandım.Ama kariyer yaparım diyorsanız üniversitede kalmak en güzeli tabi. Bunların yanında ekstradan çeviri de yapabiliyoruz.Özel sektörle uğraşırım o kadar gücüm var diyorsan (ki benim yok) İngilizce bilmek her zaman artı zaten.
Şu an 2 aylık tatilimin tam ortasından bildiriyorum; En güzeli Meb'de öğretmenlik ;)

15,879 görüntülenme

Öğretmenlikte en geniş iş alanına sahip bölümdür. Henüz öğrenciyken açılır öğretmenlik kapılarınız. Çünkü diğer herkesten farklı olarak, dil bilginiz vardır. Özel ders verebilir, çeşitli etüt merkezlerinde ve özellikle dil dershanelerinde çalışabilirsiniz. Kpss'ye girip galip gelirseniz de tabii devlette çalışabilirsiniz :)

14,620 görüntülenme

Kendi mesleğimi hiç icra etmedim. Eğitim sisteminin baştan sona felaketlerle dolu olduğuna inanan biriyim. Okulu biritdikten sonra permakültür (kalıcı tarım/kültür) tasarımcısı olarak sürdürülebilir yaşam alanlarını oluşturmaya odaklandım.

12,237 görüntülenme

Bölümümüz mezunları MEB bünyesinde tercih ettikleri okullarda çalışabilirler. Bunun yanısıra özel sektörde iş bulma imkanları da yüksektir. Ama Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite ELT mezunları, çok rahatça akademisyenlik yapabilecek kişilerdir.

10,252 görüntülenme