İngilizce Öğretmenliği Bölümü

İngilizce Öğretmenliği Bölümü

67 kişi 40 cevap verdi.
Benim gibi memur çocuğuysanız KPSS'ye girer MEB'de öğretmen olursunuz.Geçen yıl Eylül ayında Manisa'ya atandım.Ama kariyer yaparım diyorsanız üniversitede kalmak en güzeli tabi. Bunların yanında ekstradan çeviri de yapabiliyoruz.Özel sektörle uğraşırım o kadar gücüm var diyorsan (ki benim yok) İngilizce bilmek her zaman artı zaten.
Şu an 2 aylık tatilimin tam ortasından bildiriyorum; En güzeli Meb'de öğretmenlik ;)
Öğretmenlikte en geniş iş alanına sahip bölümdür. Henüz öğrenciyken açılır öğretmenlik kapılarınız. Çünkü diğer herkesten farklı olarak, dil bilginiz vardır. Özel ders verebilir, çeşitli etüt merkezlerinde ve özellikle dil dershanelerinde çalışabilirsiniz. Kpss'ye girip galip gelirseniz de tabii devlette çalışabilirsiniz :)
Sanırım serüvenim ilkokul ve ortaokulda dört yıl üst üste ingilizce başarı belgeleri almamla başladı, başarının taçlandırılması güzel şey hele de o yaşlarda müthiş gurur verici! Bi de sınavlarda da başarılıysan, bu durum artik sana bazi sorumluluklar bile yüklüyor.

o dönemlerdendir ingilizceye ve ingilizce öğretmenlerine karşı ayrı bir sempatim var idi.
Ayrıca bizler öğretmenlik eğitimi almakla beraber dünya dilini de öğreniyoruz ve tabi ki öğreteceğiz.

Öğretmek, öğrenciler, yarınlar umut verici. :)
Kendi mesleğimi hiç icra etmedim. Eğitim sisteminin baştan sona felaketlerle dolu olduğuna inanan biriyim. Okulu biritdikten sonra permakültür (kalıcı tarım/kültür) tasarımcısı olarak sürdürülebilir yaşam alanlarını oluşturmaya odaklandım.
Mezun olduğunda -eğer ortalaması iyiyse- okutman olarak başka üniversiteye gidebilir. Mastır yapabilir. Dilerse Kpss sınavına girerek kişi öğretmen olabilir.
İngilizce öğretmenliği bölümü farklı insanların gidebileceği bir bölümdür. Toplum içinde bir farkım olsun diyenlerin okuyacağı ve hiç bir zaman önünün kapanmayacağı bir bölümdür.
Bölümümüz mezunları MEB bünyesinde tercih ettikleri okullarda çalışabilirler. Bunun yanısıra özel sektörde iş bulma imkanları da yüksektir. Ama Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite ELT mezunları, çok rahatça akademisyenlik yapabilecek kişilerdir.
Tabi ki çoğumuz milli eğitim bakanlığına bağlı olarak çalışmak istiyoruz. Yükselme şansı olan bir bölüm. Yapacağını yüksek lisans herhangibir üniversiteye okutman olarak alınmanız ya da MEB'e bağlı çalışacaksanız erken emekli olup maaşınızın birazcık daha yüksek olmasını sağlıyor.
Biliyorsunuz ki revaçta bir bölüm. Kendini geliştirmek istemesen bile geliştirmenin kaçınılmaz olduğu nadir bölümlerden.