Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesi

20 soruya 108 cevap verildi.

Cevaplar 108

Filtrele:Sırala:

Akdeniz Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (5 Cevap)

Eğer devletin öncelik listesindeki koşullardan herhangi birine uyum sağlıyorsanız ve gelir durumunuz vs hesaplandıktan sonra kalmaya uygun görüldüyseniz kaçırmayın derim. KYK yurdunda rahat edemezsin diyenlere inanmayın, otel gibi donanımlı yurtlar da var. Ben 2011-2012 yıllarında sadece kaldım, ailem yanıma gelmese okul boyunca yurtta kalabilirdim. Ayrıca okul çevresinde sayıca çok fazla pansiyonlar da var. Apartlar da cabası. Fakat apartlar biraz tuzlu(KYK ya göre). apartta kalacağınız parayla öğrenci evine çıkabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (5 Cevap)

Kampüsün içindeki Erkek ve Kız KYK yurtları yeterli düzeydedir. Bunun dışında okul çevresinde çok sayıda özel yurt bulunmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (22 Cevap)

Antalya dışında yaşıyorsanız antalyanın tam bir öğrenci şehri olduğunu göreceksiniz. üniversitenin konumu çok iyi bir yerde. çok büyük ve yeşil bir kampüsü var. akdenizi seçmemin bir sebebi de kampüsüydü. en iyi şekilde kampüs hayatı yaşayabilirsiniz. sosyal yönden de istediğiniz her etkinliğe katılma şansı bulabilirsiniz

Akdeniz Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (12 Cevap)

Öncelikle okulunuzun konumunu iyice araştırın.Antalya yı benimseyin. Ailesinden hiç uzaklaşmamış olan kişiler başlayınca kendilerini psikolojik bunalıma sokmasın elbet gelir geçer.. Antalya iyidir güzeldir eğer sizinde mutlaka ve mutlaka kafanızın rahat edeceği bir yerde olursanız (kalacağınız yer bakımından) mükemmel olur. çüüzz.

Akdeniz Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (12 Cevap)

İlk etapta KYK yurduna yerleşemeyenler, mutlaka okul başlamadan önce kendileri ev/yurt ayarlamalılar. Okul başladıktan kalacak yer sıkıntısı bulmak zordur ve fiyatlar da yükseliyor.
İlk sene de özellikle İngilizce bilmeyenler hazırlık sınıfı okumalı. Bu hem sosyal çevre kurarak okulu ve şehri tanımaya bir fırsattır. Hem de iş ve sosyal hayat için bir artıdır.
İlk sene de ilgi alanına göre bir öğrenci kulübüne üye olmak, boş vakti değerlendirmek ve hobileri gerçekleştirmek için güzel bir seçenek. Oldukça geniş öğrenci kulübü yelpazesi mevcuttur.
4 sene okuyup okulun neresinde ne olduğunu bilmeden mezun olanlar var. Kampüs oldukça büyüktür. Serasından, botanik bahçesine, mesire alanlarına kadar vakit geçirecek güzel yerler mevcuttur. Özellikle botanik bahçesinin gezilmesini tavsiye ederim.