Dokuz Eylül Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi

20 soruya 105 cevap verildi.

Cevaplar 105

Filtrele:Sırala:

Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Ekonometri’ye girmek benim için çok büyük bir avantajdı çünkü Ekonometri bölümü, Ekonomi Mühendisliği diye geçiyor. Biz orada Ekonomi, İstatistik, Hukuk ve İşletme gibi çok fazla alandan ders aldığımız için çok avantajını gördüm. Bu yüzden Ekonometri benim için çok doğru bir tercihti ama zor bir bölümdü ve ben çok faydasını gördüm. Bu yüzden Ekonometri’de okuyan arkadaşlara şimdiden başarılar ve bol şanslar diliyorum.

Neden Dokuz Eylül Üniversitesi? (25 Cevap)

Benim için bu sorunun en doğru cevabı İzmir'de olması sanırım. İzmir bir öğrencinin öğrencilik hayatını yaşayabileceği en güzel şehir.Diğer bir seçme nedenimde benim bölümüm için en iyi eğitim veren en köklü üniversitelerden biri olması ve gördüğüm kadarıyla diğer bölümler için de öyle.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi size neler kattı? (1 Cevap)

Bana çok iyi bir eğitim kattığını düşünüyorum. Bugün yaptığım işi yapabilmemi ve son bilimsel verileri öğrenmemi sağladı. Bunun yanında İzmir’de güzel bir sosyal hayat, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kattı. O sırada yurtdışında stajlar yapma fırsatı buldum. Bu yüzden de global bir kariyerin ilk adımlarını atmamda yardımcı oldu diyebilirim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Ben Bursa’dan İzmir’e gittim ve iki farklı şehir, iki farklı kültürle karşılaştım. İzmir’de olmak benim için çok farklıydı. Daha Avrupai ve farklı şartlarda yaşayan insanları gördüm ve bunun hayatımda katkısı oldu. Üniversite ise bana disiplini, vizyonerliği, sabırlı olmayı ve hukukun üstünlüğünü öğretti.